ΑΠΣ Αίας-Άρης 0-3 σετ: Παραμένει στην 4η θέση ο Άρης

Το τρίποντο, που τον κρατάει στην 4η θέση της Volley League γυναικών, πήρε με άνεση στον Εύοσμο ο Άρης Θεσσαλονίκης και βρήκε και τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει όλες τις παίκτριες.

Είχε τον ρόλο του φαβορί και το επιβεβαίωσε κόντρα στον Αίαντα ο Άρης. Νίκησε με 3-0 σετ και διατηρείται εντός τετράδας και στο +2 από την 5η της κατάταξης ΑΕΚ στη Volley League γυναικών.

Έχοντας τον έλεγχο από το πρώτο σερβίς του αγώνα ο Άρης πήρε το ζητούμενο στην 24η αγωνιστική μετά από 63 λεπτά αγώνα και μάλιστα το τεχνικό τιμ είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες

Τα σετ: 0-3 (16-25, 12-25, 21-25)