MENU

Live στο sportday.gr: Η εξέλιξη στους αγώνες των Play-offs του Παγκοσμίου Κυπέλλου

00:18

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας για το αποψινό Live! Σας ευχόμαστε ένα υπεροχο βράδυ! Μείνετε συντονισμένοι στο SportDay.gr για όλες τις αθλητικές ειδήσεις!

00:17

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Μεγάλη πρόκριση για την Σουηδία στην παράταση. Νίκησε με 1-0 την Τσεχία με γκολ του Κουάισον στο 110' και θα αντιμετωπίσει την Πολωνία για ένα εισιτήριο για τα τελικά του Μουντιάλ.

Έβγαλε τσιγάρο μετά την λήξη του αγώνα με την Τουρκία ο Φερνάντο Σάντος!

00:11

115' Μέσα ο Ελάνγκα κι έξω ο Φόρσμπεργκ για την Σουηδία.

00:09

115' Μέσα ο Χελάντερ κι έξω ο Άιζακ για την Σουηδία.

00:09

115' Κίτρινη κάρτα για τον Κάρλστρομ της Σουηδίας.

00:09

111' Έξω ο Χλόζεκ και μέσα ο Λινγκρ για την Τσεχία.

Η Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος κέρδισε την Τουρκία με 3-1!

Το σόου του Μπέιλ και η μεγάλη νίκη της Ουαλίας με 2-1!

00:04

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

110' Ο Κουάισον σκόραρε και έβαλε μπροστά στο σκορ τους Σουηδούς!

Η μεγάλη απογοήτευση του Βεράτι μετά την λήξη!

Το δοκάρι του Κριστιάνο Ρονάλντο!

Οι έντονοι πανηγυρισμοί των Βορειομακεδόνων για την μεγάλη πρόκριση!

00:00

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Ξεκίνησε το δεύτερο 15λεπτο ανάμεσα Σουηδία και Τσεχία!

23:58

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Παραμένει το 0-0 μετά το πρώτο μέρος της παράτασης ανάμεσα σε Τσεχία και Σουηδία.

23:54

102' Ευκαιρία για την Τσεχία με τον Πέκχαρτ να μην βρίσκει την μπάλα από καλή θέση.

Το «χρυσό» γκολ του Τραϊκόφσκι για την Βόρεια Μακεδονία!

23:45

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης ξεκίνησε στο Σουηδία - Τσεχία!

23:41

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΣΟΚ! Οι πρωταθλητές Ευρώπης Ιταλοί ηττήθηκαν με 1-0 από την Βόρεια Μακεδονία και αποκλείστηκαν. Οι Βορειομακεδόνες θα διεκδικήδουν την πρώτη τους παρουσία σε Μουντιάλ απέναντι στην Πορτογαλία.

23:40

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Η Ουαλία επικράτησε με 2-1 της Αυστρίας και πέρασε στην επόμενη φάση με τρομερή εμφάνιση του Γκάρεθ Μπέιλ, που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

23:39

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Η Πορτογαλία πέρασε στον τελικό επικρατώντας με 3-1 της Τουρκίας σε τρομερό ματς!

23:39

Σουηδία και Τσεχία έμειναν στο 0-0 και πήγαν στην παράταση.

Το χαμένο πέναλτι του Γιλμάζ για την Τουρκία!

23:37

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+4' Η Πορτογαλία κλειδώνει την πρόκριση με γκολ του Νούνιες!

23:37

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+2' Ο Τραϊκόφσκι σκοράρει για την Βόρεια Μακεδονία και ξεραίνει τους πρωταθλητές Ευρώπης στους Ιταλούς.

23:28

85' Ο Μπουράκ Γιλμάζ αστοχεί στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντιόγκο Κόστα!

23:27

Ο Μπουράκ Γιλμάζ αναλαμβάνει την εκτέλεση.

23:26

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ!

23:23

80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Κούχτα που μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε λίγο άουτ.

Το αυτογκόλ του Ντέιβις που έδωσε ελπίδες στην Αυστρία!

23:20

Ο Μπουράκ Γιλμάζ έχει συμμετοχή σε 9 γκολ (6 γκολ και 3 ασίστ) σε 10 παιχνίδια στα προκριματικά του Μουντιάλ.

23:18

75' Ευκαιρία με την Πορτογαλία να τελειώσει την πρόκριση, αλλά η κεφαλιά του Γκερέιρο πέρασε λίγο έξω.

23:16

71' Μέσα ο Ζοάο Φέλιξ κι έξω ο Ντιόγκο Ζότα για την Πορτογαλία.

Υπέροχο ομαδικό γκολ για την Τουρκία με τον Μπουράκ Γιλμάζ να τελειώνει τη φάση!

23:13

68' Ο Ντάνιελ Τζέιμς βγήκε απέναντι στον Λίντνερ για να διευρύνει το προβάδισμα των «δράκων», αλλά ο αυστριακός προστάτεψε την εστία του επιτυχημένα αυτή τη φορά.

23:11

65' Ο Σάμπιτζερ σουτάρει, ο Μπεν Ντέιβις βάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ξεγελώντας τον Χένεσεϊ.

«Χτύπησε» ξανά ο Μπέιλ!

23:08

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

65' Ο Μπουράκ Γιλμάζ σκοράρει και μειώνει σε 2-1 για την Τουρκία!

23:04

Πρώτη φορά δύο γκολ για τον Μπέιλ σε εντός έδρας ματς με την Ουαλία μετά τον Σεπτέμβριο του 2016, όταν το πέτυχε κόντρα στην Μολδαβία.

23:01

58' Τεράστια ευκαιρία για τον Μπεράρντι που σούταρε άουτ.

23:01

58' Γυριστό του Ζότα που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσακίρ.

22:58

54' Ο Γκάρεθ Μπέιλ σκοράρει και πάλι για την Ουαλία για το 2-0 κόντρα στην Αυστρία!

22:53

Ο Ντιόγκο Ζότα έχει πετύχει πέντε γκολ στα προκριματικά του Μουντιάλ του Κατάρ, όλα με κεφαλιά!

22:51

Η απόδοση του Οτάβιο της εθνικής Πορτογαλίας στο πρώτο 45λεπτο του αγώνα με την Τουρκία!

22:49

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος σε όλα τα ματς!

22:47

Ο Μπέιλ σκόραρε για πρώτη φορά με φάουλ με την φανέλα της εθνικής Ουαλίας μετά το ματς με την Αγγλία στο Euro του 2016. Αυτό ήταν το έβδομο τέρμα που σημειώνει με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Ντιόγκο Ζότα σκοράρει για το 2-0 της Πορτογαλίας με υπέροχη κεφαλιά!

22:34

Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια!

22:27

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

42' Ο Ντιόγκο Ζότα σκοράρει και κάνει το 2-0 για την Πορτογαλία!

Ο Κόστα αποκρούει το σουτ του Τσαλχάνογλου!

Η φαουλάρα του Μπέιλ για το 1-0 της Ουαλίας!

22:22

Ο Γκάρεθ Μπέιλ σε 6 παιχνίδια στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου με την Ουαλία έχει 4 γκολ και 3 ασίστ!

Η ευκαιρία της Τουρκίας με την κεφαλιά του Κουτλού!

22:17

32' Κεφαλιά του Κριστιάνο Ρονάλντο για την Πορτογαλία που καταλήγει άουτ.

Το γκολ του Οτάβιο που έδωσε προβάδισμα στην Πορτογαλία!

22:12

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

25' Ο Γκάρεθ Μπέιλ κάνει το 1-0 για την Ουαλία με τρομερή εκτέλεση φάουλ!

Η τεράστια ευκαιρία του Ζότα!

22:10

24' Κεφαλιά του Ράμσεϊ που περνάει άουτ για την Ουαλία.

22:08

23' Ευκαιρία για την Τουρκία με τον Κουτλού να αστοχεί απο πλεονεκτική θέση με κεφαλιά.

Το αποκαρδιωτικό τελείωμα του Κριστιάνο Ρονάλντο!

22:01

Το σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα πήγε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Οτάβιο σκόραρε για το 1-0.

22:00

15' Ο Οτάβιο ανοίγει το σκορ για την Πορτογαλία!

Τα στιγμιότυπα από το 0-0 της Κύπρου απέναντι στην Εσθονία!

Ο Τσελίκ αποτρέπει τον Κριστιάνο απ' το να σκοράρει!

21:58

12' Ακυρώθηκε γκολ της Τσεχίας με παρέμβαση του VAR για οφσάιντ.

21:57

11' Μεγάλη ευκαιρία για την Πορτογαλία, αλλά η προβολή του Ζότα μισό μέτρο μακριά από την τελική γραμμή πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσακίρ.

21:56

11' Τρομερή διπλή απόκρουση του Όλσεν για την Σουηδία.

21:52

7' Ευκαιρία για την Σουηδία με την προβολή του Άιζακ που πέρασε άουτ.

21:48

Ο Γκάρεθ Μπέιλ αγωνίζεται μόλις για δεύτερη φορά το 2022, στο οποίο έχει συνολικά μόλις 77 λεπτά ποδοσφαίρου.

21:46

Τα παιχνίδια ξεκίνησαν!

21:41

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Ουαλία (πρ. Ρόμπερτ Πέιτζ): Χένεσεϊ, Ροντόν, Ντέιβις, Αμπαντού, Ρόμπερτς, Άλεν, Ράμσεϊ, Γουίλσον, Γουίλιαμς, Τζέιμς, Μπέιλ Αυστρία (πρ. Φράνκο Φόντα): Λίντνερ, Χιντερέγκερ, Ντράγκοβιτς, Σέιβαλντ, Αλάμπα, Λάιμερ, Λάινερ, Σλάγκερ, Μπαουμγκάρντερ, Σάμπιτζερ, Αρναούτοβιτς

21:36

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Βασικοί με την Τσεχία οι Βατσλίκ του Ολυμπιακού και Μπράμπετς του Άρη!

21:34

Το παιχνίδι της Σκωτίας με την Ουκρανία, που θα λάμβανε χώρα σήμερα κανονικά, έχει αναβληθεί προς το παρόν εξαιτίας του πολέμου στην χώρα.

21:30

Υπενθυμίζουμε πως η Πολωνία δεν θα αντιμετωπίσει την Ρωσία εξαιτίας των κυρώσεων που της επιβλήθηκαν από την FIFA, πράγμα που σημαίνει πως οι Πολωνοί θα κοντραριστούν με τον νικητή του Σουηδία - Τσεχία για μία θέση στα τελικά του Μουντιάλ.

21:28

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΙΤΑΛΙΑΣ

Με 4-3-3, τριάδα στο κέντρο του Μπαρέλα, Βεράτι και Ζορζίνιο και στην κορυφή της επίθεσης τον Ιμόμπιλε!

21:25

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑΣ

Με βασικούς τους Ντιογκό Ζότα και Κριστιάνο Ρονάλντο επέλεξε να ξεκινήσει ο Φερνάντο Σάντος!

21:20

Καλησπέρα σας! Απόψε θα παρακολουθήσουμε μαζί τους αγώνες των ευρωπαϊκών Play-offs για το Μουντιάλ του Κατάρ. Ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Πορτογαλίας του Κριστιάνο Ρονάλντο με την Τουρκία και της Ιταλίας με την Βόρεια Μακεδονία. Όλοι οι αγώνες είναι μονοί.