Κύπελλο Ελλάδας: Και τώρα, ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός - Λαμία στα ημιτελικά

Ο ΠΑΟΚ πήρε το τελευταίο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Και τώρα, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός – Λαμία.

Ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή της χρονιάς, σημειώνοντας δυο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα και νίκησε την ΑΕΚ 2-1 στο ΟΑΚΑ. Με ήρωα τον Κούρτιτς, βρέθηκε από την κόλαση στο παράδεισο μέσα σε δυο λεπτά και πήρε την προκριση για τα ημιτελικά.

Ο Ολυμπιακός, με πολλούς αναπληρωματικούς στην 11αδα, βρέθηκε δυο λεπτά μακριά από τον αποκλεισμό αλλά με ήρωα τον Μασούρα, που έκανε το 2-1 στο 90+2 και το 3-1 στην παράταση λύγισε τον Παναιτωλικό ο οποίος αγωνιζόταν με δέκα παίκτες στο έξτρα τριαντάλεπτο.

Ο Παναθηναϊκός νίκησε και στην Καρδίτσα την Αναγέννηση με 1-0 και πήρε το δεύτερο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας όπου θα αντιμετωπίσει τη Λαμία.

Η Λαμία είχε γίνει η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου μετά τη νίκη της 1-0 επί του Άρη στην παράταση στον επαναληπτικό αγώνα (πρώτο ματς 0-0).