MENU

ΕΛΛΑΔΑ - ΚΟΣΟΒΟ: Κανάλια, ώρα και ένα Σαββατοκύριακο Nations League

Ελλάδα - Κόσοβο: Κανάλια, ώρα και ένα Σαββατοκύριακο Nations League -SportDay Αθλητικές Ειδήσεις

Το βράδυ της Κυριακής (12/06, 21.45) η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει το Κόσοβο για την τέταρτη αγωνιστική του Nations League. Τα ματς του Nations League ξεχωρίζουν στις αθλητικές μεταδόσεις του Σαββατοκύριακου.

Η σχετική ενημέρωση του Alpha:

Το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Ιουνίου είναι γεμάτο συναρπαστικούς αγώνες! Το Σάββατο 11 Ιουνίου, στις 21:45, μη χάσετε την αναμέτρηση μεταξύ της Αγγλίας και της Ιταλίας σε περιγραφή Ισίδωρου Πρίντεζη. Την Κυριακή 12 Ιουνίου, στις 4 το απόγευμα, η Β. Ιρλανδία θα αντιμετωπίσει την Κύπρο σε περιγραφή Παύλου Παπαδημητρίου και στις 21:45, η Ελλάδα κόντρα στο Κόσοβο για την τέταρτη νίκη. Τον αγώνα περιγράφει ο Ισίδωρος Πρίντεζης και το ρεπορτάζ από τον αγωνιστικό χώρο θα μεταφέρει ο Σπύρος Νάσιος και ο Γιώργος Βασιλείου.

Μη χάσετε στις 21:00 την εκπομπή «Pre Game: Η Ελλάδα παίζει μπάλα στον Alpha» με τον Νίκο Κατσαρό και εκλεκτούς καλεσμένους, ρεπορτάζ και συνδέσεις με το γήπεδο και αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης την εκπομπή «Post Game: Η Ελλάδα παίζει μπάλα στον Alpha» με πλούσιο ρεπορτάζ απ’ τον αγωνιστικό χώρο και δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Η νέα Εθνική του Πογέτ παίζει μπάλα στον Alpha.

Το πρόγραμμα της Nova για το Σαββατοκύριακο

Σάββατο 11 Ιουνίου

11:15 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | 24 Ώρες Λε Μαν (Eurosport1)

12:00 Τουρνουά τένις WTA 250 ‘s-Hertogenbosch Α’ Ημιτελικός (Novasports5)

12:00 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων Κύπελλο Λε Μαν | Ο δρόμος για το Λε Μαν (Eurosport1)

13:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Nottingham Α’ Ημιτελικός (Novasports6)

13:00 Κανόε – Σλάλομ (Eurosport2)

14:00 Τουρνουά τένις WTA 250 ‘s-Hertogenbosch Β’ Ημιτελικός (Novasports5)

15:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Nottingham Β’ Ημιτελικός (Novasports6)

15:00 ΣΟΥΠΕΡΜΠΑΪΚ Εμίλια Ρομάνα | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport1)

16:00 UEFA Nations League: Ουκρανία-Αρμενία (Novasports Prime)

16:00 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | 24 Ώρες Λε Μαν (Eurosport1)

16:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (Eurosport2)

16:45 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | 24 Ώρες Λε Μαν (Eurosport1)

19:00 UEFA Nations League: ΕΪΡΕ-Σκωτία (Novasports Prime)

19:00 UEFA Nations League: Νησιά Φερόε-Λιθουανία (Novasports1)

19:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport2)

20:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος (Novasports Prime)

21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό (Novasports Prime)

21:45 UEFA Nations League: Αγγλία-Ιταλία (Novasports1)

21:45 UEFA Nations League: Ουγγαρία-Γερμανία (Novasports2)

21:45 UEFA Nations League: Ολλανδία-Πολωνία (Novasports3)

21:45 UEFA Nations League: Ουαλία-Βέλγιο (Novasports4)

21:45 UEFA Nations League: Ρουμανία-Φινλανδία (Novasports5)

21:45 UEFA Nations League: Μαυροβούνιο- Βοσνία-Ερζεγοβίνη (Novasports6)

21:45 UEFA Nations League: Λουξεμβούργο-Τουρκία (Novasports Start)

23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος (Novasports Prime)

 

Κυριακή 12 Ιουνίου

03:00 Αγώνες Μποξ BKFC: Fight Night Jackson 2 (Novasports6)

04:00 Αγώνας Αντοχής Αυτοκινήτων ΠΑΓΚOΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ | 24 Ώρες Λε Μαν (Eurosport1)

12:00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport2)

13:00 Τουρνουά τένις WTA 250 ‘s-Hertogenbosch Τελικός (Novasports5)

13:00 Κανόε – Σλάλομ (Eurosport2)

14:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ Γερμανία | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

15:00 Τουρνουά τένις WTA 250 Nottingham Τελικός (Novasports6)

15:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ Γερμανία | 1ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

16:00 UEFA Nations League 4η αγωνιστική: Βόρεια Ιρλανδία-Κύπρος (Novasports Prime)

16:10 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (Eurosport2)

17:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport1)

18:00 Men’s Volleyball Nations League Φάση Ομίλων: Γαλλία-Πολωνία (Novasports5)

18:00 ΜΟΤΟΚΡΟΣ Γερμανία | 2ος ΑΓΩΝΑΣ (Eurosport2)

18:30 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ (Eurosport1)

19:00 UEFA Nations League: Νορβηγία-Σουηδία (Novasports Prime)

19:00 UEFA Nations League: Γεωργία-Βουλγαρία (Novasports1)

19:00 UEFA Nations League: Βόρεια Μακεδονία-Γιβραλτάρ (Novasports2)

20:00 Αναρρίχηση (Eurosport1)

20:00 ΓΚΟΛΦ (Eurosport2)

21:00 UEFA Nations League Tonight, Α’ μέρος (Novasports Prime)

21:30 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ 3ος Τελικός Αρμάνι Μιλάνο – Βίρτους Μπολόνια (Novasports4)

21:45 UEFA Nations League: Ελλάδα-Κόσοβο (Novasports Prime)

21:45 UEFA Nations League Λεπτό προς Λεπτό (Novasports1)

21:45 UEFA Nations League: Ισπανία-Τσεχία (Novasports2)

21:45 UEFA Nations League: Ελβετία-Πορτογαλία (Novasports3)

21:45 UEFA Nations League: Σλοβενία-Σερβία (Novasports5)

21:45 UEFA Nations League: Μάλτα-Σαν Μαρίνο (Novasports Start)

23:45 UEFA Nations League Tonight, Β’ μέρος (Novasports Prime)

 

 

Τετάρτη 29 Ιουνίου 2022
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΤΟ SPORTDAY.GR

X