ΟΦΗ - Ιωνικός: «Βροχή» τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

Τέσσερα γκολ σε μόλις ένα ημίχρονο επεφύλασσε η αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Ιωανικό για τα πλέι άουτ

Τι και αν πρόκειται για αναμέτρηση πλέι άουτ, ΟΦΗ και Ιωνικός μας έχουν προσφέρει απίστευτο θέαμα και πολλά γκολ, ήδη από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης!

Τέσσερα γκολ σε μόλις σαρανταπέντε λεπτά, με δύο από αυτά να «μπαίνουν» μέσα σε ένα δίλεπτο! Οι Κρητικοί, οι οποίοι είναι ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του 45λέπτου, άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με ωραία γκολ του Ρομαό, ενώ ο Μύγας έκανε το 2-0 στο 38ο λεπτό με έξυπνο διαγώνιο σουτ.

Καταιγιστικά ωστόσο ήταν τα λεπτά των καθυστερήσεων! Την αρχή έκανε ο  Ντάλσιο, ο οποίος με τρομερό σουτ-κεραυνό έγραψε το 3-0 στον πίνακα του σκορ ενώ ο ΟΦΗ πήρε το… ριμπαόυντ κάνοντας το 3-1 πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια, με την αναμέτρηση να αποκτά εκ νέου ενδιαφέρον!