Βόλος ΝΠΣ - Αστέρας Τρίπολης 0-2: Τα highlights του άνετου διπλού των Αρκάδων στον Βόλο

Βόλος ΝΠΣ – Αστέρας Τρίπολης: Τα highlights του άνετου διπλού των Αρκάδων στον Βόλο

Ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε με 2-0 τον Βόλο ΝΠΣ στο «Πανθεσσαλικό» στην πρεμιέρα των πλέι άουτ της Super League πετυχαίνοντας δύο τέρματα μέσα σ’ ένα δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος.

Οι Αρκάδες άνοιξαν το σκορ με προβολή του Σίτο Ριέρα έπειτα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Ρεγκίς στο 15ο λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα ο δημιουργός του πρώτου τέρματος, βγήκε στην αντεπίθεση, κέρδισε στο τρέξιμο δύο αντιπάλους και τελείωσε ιδανική τη φάση για το 2-0 δίνοντας ένα ισχυρό προβάδισμα για τη νίκη, το οποίο η ομάδα του Ράσταβατς διατήρησε μέχρι το φινάλε παίρνοντας τους τρεις βαθμούς.