Βαθμολογία Super League πλέι άουτ: H Λαμία άφησε 8 βαθμούς πίσω τον Απόλλωνα στην τελευταία θέση

Με τον αγώνα ΟΦΗ – Ιωνικός άνοιξε η αυλαία των πλέι αουτ της 1ης αγωνιστικής της Super League.

Στο Ηράκλειο ο Ιωνικός αιφνιδίασε τον ΟΦΗ φτάνοντας στο 0-3 στο 45΄και στο δεύτερο ημίχρονο άντεξε την αντεπίθεση των Κρητικών παίρνοντας σπουδαία νίκη 3-2 που ουσιαστικά τον κρατάει στη Super League.

Στο Περιστέρι, όλο το ματς έγινε στα τελευταία λεπτά. Ο Παμλίδης έχασε πέναλτι (απέκρουσε ο Γιαννιώτης) και στο 90+2 ο Κουλούρης έδωσε τη νίκη 1-0 στον Ατρομήτο επί τού Απόλλωνα Σμύρνης.

Στο Βόλο, ο Αστέρας Τρίπολης, με δυο γκολ στο πρώτο μισάωρο, επικράτησε 2-0 του Βόλου κι ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας των πλέι άουτ.

Στο Αγρίνιο, η Λαμία μετά από επτά ανεπιτυχή αποτελέσματα, έφτασε στη νίκη με 2-1 επί του Παναιτωλικού και ξέφυγε 8 βαθμούς από τον ουραγό Απόλλωνα (ο προτελευταίος παίζει μπαράζ με τον χαμένο του τελικού της Super League).