Σεβίλλη - Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0: Η «γκέλα» της Σεβίλλης... δώρο για την Ρεάλ Μαδρίτης!

Η Σεβίλλη σημείωσε την τέταρτη ισοπαλία της στα πέντε τελευταία ματς, καθώς ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Σε ακόμη μία… γκέλα υπέπεσε η Σεβίλλη, η οποία σημείωσε την τέταρτη ισοπαλία της στα πέντε τελευταία ματς, καθώς ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Οι Βάσκοι, προβληματίζουν αρκετά με την εικόνα τους και παρουσιάστηκαν κατώτετοι των περιστάσεων στην αποψινή αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ωστόσο η Σοσιεδάδ δεν κατέθεσε τα όπλα και αναζητούσε κι εκείνη ένα τέρμα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερες στιγμές, όμως το δεύτερο μισό οι Βάσκοι έφτασαν δύο φορές πολύ κοντά στο γκολ. Ο Πορτού στο 67ο λεπτό αλλά κα ο Σίλβα στο 75ο λεπτό, έκαναν ωραίες προσπάθειες με τα σουτ τους να χτυπούν στο δοκάρι των αντιπάλων.

Η ισοπαλία της Σεβίλλης ήταν… δώρο για την Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία βρίσκεται στο +9 και παραμένει στην κορυφή, ενώ η Ατλέτικο Μαδρίτης πλησιάζει επικίνδυνα ούσα στο -3 από τη Σεβίλλη.