Οσασούνα - Λεβάντε 3-1: «Τριάρα» και... σόου του Άβιλ

Εύκολη ήταν η νίκη της Οσασούνα κόντρα στην Λεβάντε, καθώς επικράτησε 3-1 για την 29η αγωνιστική της La Liga

Μέσα σε λίγα μόλις λεπτά η Οσασούνα κατάφερε να πάρει τη νίκη 3-1 επί της Λεβάντε για την 29η αγωνιστική της La Liga.

Το πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλη εστία. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και ήταν πιο ποιοτικοί, δίχως  όμως να ανοίγουν το σκορ, μέχρι το 44ο λεπτό. Ο Άβιλ με εξαιρετική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, οδηγώντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με σκορ 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο, η Οσασούνα μπήκε… ορεξάτη και μέσα σε επτά μόλις λεπτά, «καθάρισε» το ματς. Την αρχή έκανε ο Μπούντιμιρ στο 57ο λεπτό και στο 64′ ο Μπράσανατς διαμόρφωσε το 3-0.

Η Λεάβτε, η οποία βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, προσπάθησε να μειώσει το σκορ, καθώς η ανατροπή ήταν φύσει αδυνάτη. Εν τέλει, ο Μαρτί βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 76ο λεπτό, καταφέρνοντας να κάνει το τελικό 3-1.