Πρωτοσέλιδα διεθνούς Τύπου: Έτσι κερδίζει ο Εμπαπέ - Αποθέωση και στην Ισπανία

Τα πρωτοσέλιδα του διεθνούς Τύπου μετά το Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεάλ Μαδρίτης και το 1-0 με γκολ του Εμπαπέ

Ο Κιλιάν Εμπαπέ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής… πριν την αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τη φάση των «16» του Champions League. Ο Γάλλος επιθετικός ωστόσο, φρόντισε να υπερασπιστεί αυτόν τον… τίτλο και εντός γηπέδου, χαρίζοντας στην νυν ομάδα του τη νίκη με δικό του εκπληκτικό γκολ στις καθυστερήσεις, κόντρα στην… επόμενη.

Ο Εμπαπέ, που έκρινε τον αγώνα στο «Παρκ ντε Πρενς», αποθεώνεται σε όλες τις εφημερίδες και ειδικά στις ισπανικές.

L’ EQUIPE

Και ναι, είναι πάλι αυτός!

Αφού έχασε ο Λιονέλ Μέσι πέναλτι, ο Εμπαπέ σκόραρε και χάρισε τη νίκη στην Παρί

MARCA

Τι καλός που είναι ο Εμπαπέ!

Ο Κουρτουά έπιασε πέναλτι του Μέσι, χωρίς τελική η Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Κασεμίρο και ο Μεντί χάνουν τον επαναληπτικό, το «Μπερναμπέου» πρέπει να είναι «καμίνι»

MUNDO DEPORTIVO

Έτσι κερδίζει ο Εμπαπέ

Ένα φοβερό γκολ του μελλοντικού «μερένγκε» στο τελευταίο λεπτό έφερε δικαιοσύνη για την καθολική κυριαρχία των Παριζιάνων, ενώ ο Μέσι έχασε πέναλτι

AS

Ο Εμπαπέ είναι η βόμβα, έδωσε πλεονέκτημα στην Παρί, σκοράροντας με ωραία ενέργεια στις καθυστερήσεις

SPORT

Γκολάρα Εμπαπέ, έφερε δικαιοσύνη με ένα υπέροχο γκολ από ωραία ενέργεια του αυθεντικού παικταρά παγκοσμίως