Ολυμπιακός: Έτσι σκόραρε ο Φορτούνης και η γκολάρα του Αποστολόπουλου!

Ο Ολυμπιακός Β’ στο ματς με τα Τρίκαλα για τη Super League 2 είχε στη σύνθεσή του τον Κώστα Φορτούνη.

Ο Έλληνας μέσος επέστρεψε στην αγωνιστική δράση μετά από αρκετό καιρό και συγκεκριμένα από τον περασμένο Ιούλιο, από το σοβαρό τραυματισμό που είχε υποστεί στην προετοιμασία της ομάδας του Πειραιά.

Έπαιξε βασικός με τη δεύτερη ομάδα για ένα ημίχρονο, στο οποίο μάλιστα κατάφερε και να σκοράρει. Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φορτουνης ήταν αυτός ο οποίος άνοιξε το σκορ, όταν έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και από το ύψος του πέναλτι με πλασέ έκανε το 1-0!

Το τρομερό σουτ του Αποστολόπουλου!

Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Αποστολόπουλο στο δεύτερο ημίχρονο, όταν πήρε την μπάλα και παρά το γεγονός ότι είναι αριστερό μπακ έφτασε μέχρι έξω από τη μεγάλη περιοχή και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Δείτε τα γκολ των «ερυθρόλευκων» στο ματς Ολυμπιακός Β’ – Τρίκαλα…