Ολυμπιακός: Αυτά είναι τα ματς που θυμήθηκε ο Μαρτίνς από τις 100 νίκες του

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 5-1 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης και ο Πέδρο Μαρτίνς συμπλήρωσε τις 100 νίκες του στη Super League με την ομάδα του Πειραιά.

Σε δηλώσεις που έκανε ο Πορτογάλος τεχνικός στη NOVA, αναφέρθηκε στο ρεκόρ αυτό και σε ερώτηση ποιες είναι οι νίκες που θυμάται ο ίδιος απάντησε πως μπορεί να ξεχωρίσει δύο νίκες απέναντι στον Ατρόμητο, μέσα στο Περιστέρι.

Δύο ματς στα οποία ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς στα τελευταία λεπτά των αναμετρήσεων!

Πήρε το «διπλό» ο Ολυμπιακός με γκολ του Βούκοβιτς

Στις 25 Νοεμβρίου του 2018, ο Ολυμπιακός έπαιξε μέσα στο Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο και πήρε τη νίκη με 1-2!

Το δεύτερο γκολ των «ερυθρόλευκων» σημειώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με σκόρερ τον κεντρικό αμυντικό Γιάγκος Βούκοβιτς με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Φορτούνη.

Νίκη με Χασάν στο 90+1′!

Την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο ο Ολυμπιακός επίσης πήρε τη νίκη στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο με σκορ 0-1.

Καθόλου εύκολο παιχνίδι για τους «ερυθρόλευκους», καθώς έχασαν από νωρίς τον Χιλάλ Σουντανί με τον νέο σοβαρό τραυματισμό που είχε υποστεί, ενώ στο 73′ είχε αποβληθεί με κόκκινη κάρτα ο Ομάρ Ελαμπντελαουί.

Στο 59′ όμως μπήκε στο ματς ο Αχμέντ Χασάν, ο οποίος στο 90+1′ δέχτηκε τη σέντρα του Ματιέ Βαλμπουενά από το κέντρο και με μακρινή κεφαλιά «έγραψε» το τελικό αποτέλεσμα!

Αυτά ήταν τα δύο ματς που θυμήθηκε και τόνισε ο Πέδρο Μαρτίνς στις δηλώσεις του…