Χένρι Ονιεκουρού: «Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, όλα μπορούν να αλλάξουν σε 90’»

Για ανατροπή στη ρεβάνς, με την Αταλάντα, μίλησε ο Χένρι Ονιεκουρού, στις δηλώσεις του μετά την ήττα του Ολυμπιακού στο Μπέργκαμο με 2-1.

Ο Νιγηριανός εξτρέμ τόνισε πως η τακιτκή προσέγγιση του προπονητή βοήθησε τόσο την ομάδα, όσο και τον ίδιο και παρότι έκαναν ένα πολύ καλό πρώτο μέρος, στο τέλος έχασαν.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Χένρι Ονιεκουρού:

«Πραγματικά κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Ξεκινήσαμε καλά βάλαμε και το γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο αυτό δεν πήγε καλά. Έτρεξαν εκείνοι καλύτερα από εμάς και τώρα θα πρέπει να περιμένουμε το επόμενο παιχνίδι στο Καραϊσκάκης και πιστεύω θα περάσουμε

Η τακτική ήταν αυτή και πήγα πολύ καλά. Ξεκινήσαμε καλά. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Για 90 λεπτά μπορούν να συμβούν διάφορα πράγματα. Τη μία μπορεί να έχεις το πάνω χέρι και την άλλη το χάνεις. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο έγινε. Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε το ματς στην έδρα μας και θα είμαστε πιο δυνατοί».