Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Για πρώτη φορά η γυναικεία ομάδα έπαιξε στο «Όλντ Τράφορντ» παρουσία οπαδών!

Η Γιουνάιτεντ πέτυχε μία εύκολη νίκη με 3-1, μοιράζοντας χαρά στους 20.000 φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες. Μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η Αλέσια Ρούσο, η οποία πέτυχε δύο από τα τέρματα της ομάδας της.

Για πρώτη φορά στην ιστορία της, η ομάδα γυναικών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπαιξε στο «Όλντ Τράφορντ» με το κοινό να βρίσκεται στις εξέδρες.

Ο κόσμος της ομάδας δεν θα μπορούσε να λείπει από την αναμέτρηση των κοριτσιών των «διαβόλων» κόντρα στην Έβερτον για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Και φυσικά η ομάδα… αποζημίωσε τους φιλάθλους με μία μεγάλη νίκη.

Η Γιουνάιτεντ πέτυχε μία εύκολη νίκη με 3-1, μοιράζοντας χαρά στους 20.000 φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες. Μεγάλη πρωταγωνίστρια ήταν η Αλέσια Ρούσο, η οποία πέτυχε δύο από τα τέρματα της ομάδας της. Το σκορ άνοιξαν τα «ζαχαρωτά»  στο 4ο λεπτό, αλλά η  Ρούσο έκανε το 1-1 στο 34ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Κέιτι Ζέλεμ έδωσε προβάδισμα στη Γιουνάιτεντ, με την Ρούσο να διαμορφώνει το τελικό 3-1 πέντε λεπτά πριν την λήξη.