Βιγιαρεάλ - Λίβερπουλ: Ισπανική επίθεση στα πρώτα 45΄ και τώρα όλα ανοιχτά

Βιγιαρεάλ – Λίβερπουλ: Ισπανική επίθεση και τώρα όλα ανοιχτά

Η Βιγιαρεάλ ισοφάρισε από το ημίχρονο το σκορ της ήττας της από τη Λίβερπουλ με 2-0 στο Άνφιλντ και τώρα η πρόκριση στον τελικό του Champions League κρέμεται σε μια κλωστή.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς η Βιγιαρεάλ αφού μόλις στο 3΄άνοιξε το σκορ με τον Μπουλαγιέ Ντιά.

Απο σέντρα του Εστουπινιάν από τα αριστερά, ο Καπού βγήκε στην πλάτη του Ρόμπερτσον και έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπουλαγιέ Ντιά ο οποίος με εξουδετερωμένο τον Άλισον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Δείτε τον 1-0 από τον Ντιά

Λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου η Βιγιαρεάλ πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Κοκλέν.

Ο Καπού σέντραρε από τα δεξιά και ο Κοκλέν πρόλαβε τον Αλεξάντερ-Άρνολντ κια με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ακινητοποιημένου Άλισον.

Δείτε το 2-0 του Κοκλέν