0-0

23:29

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το ματς! Καλό σας βράδυ!

23:29

Τέλος στο ματς στο Κλεάνθης Βικελίδης, με τον Άρη να είναι καλύτερος, να χάνει πολλές ευκαιρίες, όμως να μένει στο 0-0 με την Λαμία για τον πρώτο αγώνα του Κυπέλλου Ελλάδος!

23:28

98' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη να ανοίξει το σκορ, με τον Σαράνοφ να λέει όχι στον Λόπεζ

23:27

98' Συνεχίζει ο Σαραμαντάς

23:25

96' Τραυματισμός για τον Σαραμαντά που είναι στο έδαφος

23:25

Πιέζει ο Άρης, δεν μπορεί όμως να διασπάσει την άμυνα της Λαμίας

23:23

90+4' Ο Αντέτζο περνά στη θέση του Νούνες

23:22

90+3' Φάουλ σε καλό σημείο για την Λαμία

23:20

Επτά λεπτά ο επιπλέον χρόνος στον αγώνα

23:18

Τελευταίο λεπτό στο ματς

23:17

88' Σέντρα του Σάσα, ο Τζανετόπουλος έκοψε και παρά λίγο να πετύχει αυτογκόλ, με τον Σαράνοφ να μπλοκάρει

23:15

86' Κεφαλιά του Λόπεθ, δεν ανησύχησε τον Σαράνοφ

23:14

Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες

23:13

84' Κεφαλιά του Τζανετόπουλου, πέρασε άουτ η μπάλα

23:11

Οι αμυντικοί του Άρη έδιωξαν την μπάλα

23:10

Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν

23:10

81' Φάουλ για την Λαμία

23:09

79' Σέντρα του Σάσα, μπλόκαρε ο Σαράνοφ

23:08

79' Σουτ του Μαντσίνι, κόρνερ η μπάλα

23:03

73' Διπλή αλλαγή για τον Μάντζιο, με τον Μπερτόγλιο να βγαίνει και τον Ιτούρμπε να περνά στη θέση του, ενώ ο Λόπεθ περνά αντί του Μάνου

23:01

Συνεχίζει ο Ντένις, καθώς ο Άρης δεν έχει άλλον τερματοφύλακα στον πάγκο του

23:01

71' Ο Μπανγκουρά περνά στη θέση του Καραμάνου

23:00

70' Ο Ντένις που αντικατέστησε τον Κουέστα λίγο πριν, αντιμετωπίζει πρόβλημα, με το ιατρικό επιτελείο της ομάδας να μπαίνει στο γήπεδο

22:58

68' Σουτ του Σούντγκρεν, η μπάλα πήρε φάλτσο και κατέληξε άουτ

22:57

68' Γύρισμα του Λούμορ, κόρνερ για τον Άρη

22:55

Κίτρινη κάρτα στον Γκόλεμιτς

22:55

65' Σφυρίζει φάουλ ο Περράκης υπέρ του Άρη, με τους ανθρώπους των «κίτρινων» να διαμαρτύρονται, αφού εκδήλωνε αντεπίθεση ο Μπερτόγλιο

22:53

63' Ο Τζανδάρης περνά στη θέση του Τάιρον

22:51

Φάουλ υπέρ της Λαμίας

22:51

62' Κόρνερ για τον Άρη

22:50

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Ίδιο μοτίβο και στο β' ημίχρονο με τον Άρη στην επίθεση, αλλά και τη Λαμία να βγαίνει πιο συχνά στην κόντρα. Ο Μάντζιος κάνει τις πρώτες κινήσεις προσδοκώντας να κάνει πιο επιθετική, αλλά και πιο ουσιαστική την ομάδα του.

22:49

59' Τρεις αλλαγές για τον Άκη Μάντζιο, με τον Ντένις αντί του Κουέστα, τον Εντιαγέ αντί του Τζέγκο, και τον Ματέο Γκαρσία στη θέση του Μπρούνο Γκάμα

22:48

Μπλόκαρε ο Κουέστα και παίρνει και το φάουλ

22:48

58' Κόρνερ για την Λαμία, που προσπαθεί να απειλήσει στο δεύτερο μέρος

22:47

57' Φάουλ πάνω στον Ρόμανιτς, σε εξαιρετικό σημείο το στημένο για την Λαμία

22:46

Ο Κουέστα ζήτησε τελικά αλλαγή, ετοιμάζεται ο Ντένις

22:45

Πολύ δυνατή η εκτέλεση του Προβυδάκη, απευθείας άουτ η μπάλα

22:44

55' Φάουλ για την Λαμία σε καλό σημείο

22:44

Συνεχίζει ο Κουέστα

22:41

52' Ο Κουέστα έχει τραυματιστεί, με τον Ντένις να ετοιμάζεται

22:41

Το σουτ του Σάσα εντός περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα από καλό σημείο

22:40

52' Ο Κουέστα έκανε την έξοδο πολύ μακριά από την περιοχή του και πρόλαβε τον Ρόμανιτς

22:39

50' Ο Σαράνοφ προλαβαίνει τον Σούντγκρεν και παραχωρεί κόρνερ

22:21

Μετά από 45 λεπτά αγώνα μένουν οι 11-0 τελικές για τον Άρη, αλλά και το ισόπαλο 0-0. Ο Άρης είναι σαφώς βελτιωμένος σε σχέση με τα τελευταία παιχνίδια κι έχει απειλήσει την εστία του Σαράνοβ, του λείπει όμως μια καλή τελική προσπάθεια για να ανοίξει το σκορ. Η Λαμία είναι κλεισμένη πίσω και ψάχνει αντεπιθέσεις, χωρίς όμως κάτι ιδιαίτερο ως τώρα.

22:18

Χωρίς καθυστερήσεις το πρώτο μέρος, με τον Άρη να είναι καλύτερος, να έχει ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει κάποιο τέρμα. Από την άλλη η Λαμία σε πιο παθητικό ρόλο, χωρίς τελική ακόμη

22:16

45' Μεγάλη επέμβαση του Σαράνοφ στο σουτ του Γκάμα, κόρνερ η μπάλα

22:15

43' Σουτ του Γκάμα, άουτ η μπάλα

22:14

42' Π΄ρωτη κεφαλιά του Άρη, γύρισμα στην περιοχή του Μαντσίνι, μακριά από τους παίκτες της Λαμίας η μπάλα

22:13

41' Φάουλ σε καλό σημείο από πλάγια για τον Άρη, στο μαρκάρισμα του Σαραμαντά πάνω στον Μαντσίνι

22:12

40' Ο Γκάμα εκτέλεσε, μπλόκαρε σταθερά ο Σαράνοφ

22:11

39' Καθυστέρησε ο Μπερτόγλιο, όμως κέρδισε φάουλ σε εξαιρετικό σημείο έξω από την περιοχή της Λαμίας

22:05

34' Καλό σου του Μάνου εντός περιοχής, η μπάλα δεν βρίσκει εστία

22:03

32' Σταμάτησε η φάση με επιθετικό φάουλ

22:03

31' Κόρνερ ξανά για τον Άρη

22:01

29' Σουτ του Σάσα εκτός περιοχής, περνά άουτ

21:57

26' Στο έδαφος ο Νούνιες χτύπησε στο πρόσωπο

21:55

Ο Άρης πιέζει με κάθε τρόπο και ψάχνει τις προϋπόθέσεις για το γκολ. Σε σχέση με άλλα παιχνίδια, οι παίκτες του Μάντζιου για πρώτη φορά φέτος σουτάρουν τόσο πολύ.

21:55

23' Σουτ του Μπερτόγλιο, ένα ακόμη η μπάλα πέρασε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον Σαράνοφ

21:52

21' Γύρισμα του Γκάμα, πέρασε από όλους

21:52

20' Κεφαλιά - γύρισμα του Μπερτόγλιο στην περιοχή έδιωξε η άμυνα της Λαμίας, ενώ το σουτ του Αργεντινού στη συνέχεια πέρασε λίγο άουτ

21:49

18' Ο Φαμπιάνο έπιασε την κεφαλιά στην περιοχή, εύκολη δουλειά για τον Σαράνοφ

21:49

17' Ένα ακόμη κόρνερ για τον Άρη με τον Σαραμαντά να διώχνει προ του Μάνου

21:48

16' Βαθιά μπαλιά του Σάσα με στόχο τον Μάνο, έκοψε η άμυνα της Λαμίας

21:46

15' Ο Μπεχαράνο αντιμετωπίζει πρόβλημα στον καρπό, συνεχίζει κανονικά πάντως

21:46

14' Το σούτ του Μπερτόγλιο, η μπάλα στα σώματα

21:45

Πολύ ψηλά η άμυνα του Άρη, προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί η Λαμία

21:43

12' Φάουλ του Τζανετόπουλου πάνω στον Μάνο

21:43

11' Κεφαλιά του Μπερτόγλιο από την σέντρα του Γκάμα, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Σαράνοφ

21:40

8' Καλό σουτ ο Φαμπιάνο σε κόρνερ ο Σαράνοφ

21:39

7' Τίποτα αξιοσημείωτο πέρασε η φάση από το κόρνερ

21:38

6' Πρώτο κόρνερ για τον Άρη που πιέζει την Λαμία στα πρώτα λεπτά

21:36

Μία ακόμα φάση που δεν έχει εξήγηση με τους επιθετικούς του Άρη. Μόλις φτάσουν απέναντι στον τερματοφύλακα, διαγωνίζονται για την χειρότερη επιλογή!

21:34

2' Ο Μαντσίνι έκανε το κλέψιμο, όμως το γύρισμά του πέρασε ανεκμετάλλευτο

21:31

Έχουμε σέντρα στο ματς!

21:28

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο!

21:25

Σε περίπου πέντε λεπτά θα έχουμε σέντρα στο ματς, οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια και προετοιμάζονται για τον αγώνα

21:23

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Περράκης, με βοηθούς τους Μεϊντανά και Σπυρόπουλο, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Διαμαντόπουλος. Τέταρτος ο Τσακαλίδης

21:17

Ο Άρης στο τελευταίο του παιχνίδι προέρχεται από λευκή ισοπαλία κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ η Λαμία πήρε νίκη κόντρα στον Ιωνικό με 2-1!

21:12

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο 22χρονος Λουίς Πάλμα από την Ονδούρα, το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα του Άρη, που κάθισε στην κερκίδα πίσω από τον πάγκο της ομάδας του.

21:09

Στον πάγκο για τον Άρη: Ντένις, Μαρμαρίδης, Ασλανίδης, Εντιαγέ, Ματίγια, Μ. Γκαρσία, Λόπες, Ιτούρμπε και Σάκιτς.

21:02

Καλησπέρα και από μένα από την παγωμένη Θεσσαλονίκη. Ο Άκης Μάντζιος έκανε την έκπληξη επιλέγοντας τον Δημήτρη Μάνο στην κορυφή της επίθεσης και ξεκινάει τον Μαντσίνι στο δεξί άκρο. Άφησε και πάλι τον Εντιαγέ στον πάγκο, αυτή τη φορά μαζί με τον Ματέο Γκαρσία και τον Ιτούρμπε.

21:00

Τη φετινή σεζόν οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί μία φορά για το πρωτάθλημα, με τον Άρη να παίρνει το ματς απέναντι στην Λαμία με 1-0 με το γκολ του Μπράμπετς

20:55

H ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ!

Σαράνοβ, Τζανετόπουλος, Γκόλεμιτς, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Νούνιεθ, Μπεχαράνο, Καραμάνος, Ταϊρόν, Ρόμανιτς, Αραμπούλι.

20:49

H ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΑΡΗ!

20:44

Καλησπέρα σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με την Λαμία στο Κλεάνθης Βικελίδης, για το Κύπελλο Ελλάδος!