ΑΕΚ Β' - Ζάκυνθος 1-0: Επιστροφή στις νίκες με ζόρι και τύχη

ΑΕΚ Β’ – Ζάκυνθος 1-0: Επιστροφή στις νίκες με ζόρι και τύχη για την ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα

Η ΑΕΚ Β’ έπαιζε για μια ώρα με παίκτη παραπάνω, έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες αλλά με δόση τύχης βρήκε γκολ στο 85ο λεπτό και κέρδισε 1-0 την Ζάκυνθο στην Ριζούπολη.

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα είχε κυρίαρχο ρόλο από την αρχή του ματς αλλά ακόμα περισσότερο από το 28ο λεπτό όταν η Ζάκυνθος έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του τερματοφύλακά της, ο οποίος έπιασε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής πριν σκοράρει ο Χριστόπουλος.

Η Ζάκυνθος αμυνόταν μαζικά, η ΑΕΚ Β’ έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη και βρήκε το γκολ που της έδωσε τη νίκη στο 85ο λεπτό όταν μετά από σουτ του Γιούση, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι, στον τερματοφύλακα της Ζακύνθου και κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 90ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν αλλά το 1-0 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.