ΟΦΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ισοφάριση με Νέιρα - άμεση απάντηση με Κορνέλιους

ΟΦΗ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ο ΟΦΗ ισοφάρισε με γκολ του Νέιρα, όμως ο Παναιτωλικός απάντησε δύο λεπτά αργότερα με το γκολ του Κορνέλιους.

Ο ΟΦΗ ισοφάρισε με τον Νέιρα στο 43′ το γκολ του Μεντόσα, όμως δύο λεπτά αργότερα, ο Παναιτωλικός απάντησε με κεφαλιά του Κορνέλιους.

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια έφερε το παιχνίδι στα ίσια, με τον Νέιρα να ευνοείται από την ασυνεννοησία των αμυντικών του Παναιτωλικού και να πλασάρει τον Μελίσα με όμορφο τσίμπημα για το 1-1.

Οι Αγρινιώτες όμως πήραν εκ νέου το προβάδισμα δύο λεπτά μετά, με τον Μπαρμπόσα να εκτελεί φάουλ για το κεφάλι του Κορνέλιους και τον Καναδό να νικά τον Βάτερμαν για το 2-1.

Η φάση εξετάστηκε από το VAR για πιθανό οφσάιντ, με τον Σιδηρόπουλο να το μετρά κανονικά και να δείχνει σέντρα.