Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση. Καλό σας απόγευμα!

16:55

Αποδοκιμασίες στο Κλεάνθης Βικελίδης

16:55

Τέλος στο ματς στο Κλεάνθης Βικελίδης, με το 0-0 να μένει ως το τέλος και την Λαμία να χάνει στο δεύτερο μέρος τις καλύτερες ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη

16:54

90+4' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία, με το σουτ του Τσούκαλου να διώχνει ο Σιαμπάνης

16:53

90+3' Κίτρινη κάρτα και στον Σούντγκρεν

16:52

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Ρόμανιτς

16:51

90+1' Ο Μπανγκουρά αφήνει τη θέση του στον Τσούκαλο

16:50

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

16:50

90' Ο Αραμπούλι από πλεονεκτική θέση εντός περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ

16:48

Σηκώθηκε ο παίκτης της Λαμίας

16:48

88' Ο Προβυδάκης είναι στο έδαφος μετά την σύγκρουση με τον Γκάμα

16:46

86' Αναπτύχθηκε ο Άρης, η πάσα του Εντιαγέ δεν πέρασε, κατέληξε κόρνερ

16:42

82' Στην περιοχή ο Καμαρά, κόπηκε από τον Γκόλεμιτς με ωραίο τάκλιν

16:41

81' Τεράστια ευκαιρία, με τον Μπανγκουρά αφύλαχτος, να μην μπορεί να στείλει την μπάλα προς τα δίχτυα

16:40

81' Φάουλ για την Λαμία σε καλό σημείο

16:40

Τελευταίο δεκάλεπτο στο Κλεάνθης Βικελίδης, στο 0-0 οι δύο ομάδες χωρίς τις σπουδαίες ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος

16:37

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Ο Άρης δεν δείχνει ικανός να διασπάσει την άμυνα της Λαμίας και περιμένει κάποιο λάθος των αμυντικών. Όμως η Λαμία πατάει πολύ καλά στο γήπεδο.

16:36

77' Αλλαγή για την Λαμία, με τον Νούνιες να περνά αντί του Ταϊρόν

16:36

76' Κόρνερ για την Λαμία

16:32

72' Ο Γκάνεα στη θέση του Λούμορ από πλευράς Άρη

16:31

72' Ο Αραμπούλι περνά στη θέση του Καραμάνου

16:31

Ιδια συμπτώματα με αυτά της Πέμπτης για τον Άρη. Η έντασή του πέφτει, παρά τις αλλαγές και η Λαμία απειλεί εκμεταλλευόμενη τα αμυντικά λάθη του Άρη.

16:31

71' Σουτ του Μπανγκουρά, άστοχο η μπάλα πέρασε άουτ

16:29

69' Ο Ματίγια πέρασε στη θέση του Τζέγκο

16:28

68' Σουτ του Εντιαγέ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα

16:27

Πολύ καλή στιγμή για την Λαμία, η καλύτερη στο δεύτερο μέρος

16:26

67' Σουτ του Καραμάνου, λίγο άουτ η μπάλα

16:25

65' Προσπάθεια στο τρανζίσιον για την ομάδα του Άρη, η μπάλα κατέληξε στον Σαράνοφ

16:22

Έδιωξε η άμυνα του Άρη

16:21

61΄Εκτέλεσε ο Φαμπιάνο, λίγο έξω η μπάλα

16:20

60' Φάουλ του Τζανδάρη πάνω στον Γκαρσία, φάουλ σε καλό σημείο

16:19

Επιθετικό φάουλ

16:18

59' Φάουλ πάνω στον Ρόμανιτς από τον Φαμπιάνο και κίτρινη κάρτα

16:18

Ο Άκης Μάντζιος ανακατεύει πλέον την τράπουλα με τις γρήγορες αλλαγές, καθώς δεν είδε και πάλι αποτέλεσμα. Εχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα είναι επηρεασμένος ο Καμαρά από το μεγάλο ταξίδι από το Καμερούν.

16:16

56' Ο Καμαρά περνά στη θέση του Μάνου και ο Εντιαγέ αντί του Μπερτόγλιο

16:15

55' Κόρνερ για τον Άρη

16:14

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο τα πρώτα δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο

16:11

Μπλόκαρε ο Σιαμπάνης

16:10

51' Στατική φάση για την Λαμία

16:05

Χωρίς αλλαγές ξεκινά η Λαμία

16:04

46' Πρώτη αλλαγή για τον Άκη Μάντζιο, ο Ματέο Γκαρσία θα περάσει στη θέση του Ιτούρμπε που δεν φάνηκε και έκανε πολλά λάθη στο πρώτο μέρος

16:03

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές για την έναρξη του δευτέρου μέρους

16:00

H κατοχή ήταν συντριπτικά υπέρ του Άρη στο πρώτο μέρος με 68-32%, ενώ είχε και τις περισσότερες τελικές με 8-4 απέναντι στη Λαμία, που είχε όμως τις πιο σημαντικές στιγμές

15:48

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης χωρίς σκορ, με την Λαμία να έχει τις καλύτερες ευκαιρίες στο πρώτο 25λεπτο και στη συνέχεια ο Άρης να βρίσκει και αυτός με τη σειρά του κάποιες καλές στιγμές.

15:47

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

15:41

Μετά το 25' οι παίκτες του Άρη έχουν ανεβάσει απόδοση, έχουν απειλήσει τον Σαράνοφ και πιέζουν για γκολ, με επιθέσεις ειδικά από την αριστερή πλευρά της Λαμίας.

15:40

40' Κόρνερ για τον Άρη

15:39

37' Ωραία συνεργασία και γύρισμα του Μπερτόγλιο, σε κόρνερ η μπάλα από τον Μπεχαράνο

15:35

34' Άουτ η μπάλα από την εκτέλεση του Ιτούρμπε, πολύ καλή εκτέλεση

15:34

33' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη

15:33

31' Γύρισμα του Ιτούρμπε, σε κόρνερ ο Γκόλεμιτς

15:31

29' Σουτ του Ιτούρμπε στα όρια της περιοχής, άουτ η μπάλα που πήρε ύψος

15:30

29' Η μπαλιά στην περιοχή με στόχο τον Μπανγκουρά, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Σιαμπάνης

15:29

27' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη, με τον Μάνο να κάνει το σουτ την μικρή περιοχή από το γύρισμα του Σάσα, λίγο δίπλα από το δοκάρι του Σαράνοφ η μπάλα

15:27

26' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για το φάουλ στον Σάσα

15:27

Παράπονα από τον Άκη Μάντζιο στους δύο κεντρικούς αμυντικούς του για την αδράνεια στην άμυνα. Η Λαμία έχει πιο καθαρές φάσεις στα πρώτα 25 λεπτά.

15:27

Οι καλύτερες στιγμές ανήκουν για την Λαμία μέχρι στιγμής

15:26

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Γκόλεμιτς που πιάνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας, η μπάλα όμως πήρε ύψος

15:25

24' Γέμισμα του Προβυδάκη, ο Φαμπιάνο δύσκολα σε κόρνερ

15:23

Μπανγκουρά και Προβυδάκης δημιουργούν αρκετά προβλήματα στον Άρη, που προσπαθεί με γεμίσματα στην περιοχή να βρει λύσεις. Ο Μάντζιος ζήτησε ξανά από τους παίκτες του να σουτάρουν περισσότερο.

15:19

17' Σουτ του Μπερτόγλιο πάνω στον Γκόλεμιτς

15:17

15' Καλή στιγμή με τον Μπανγκουρά να στέλνει την μπάλα άουτ

15:16

Ικανοποιημένος ο Μιχάλης Γρηγορίου στο πρώτο τέταρτο από τους παίκτες του

15:15

14' Κεφαλιά του Τζανετόπουλου από το κόρνερ του Προβυδάκη, ψηλά άουτ η μπάλα

15:14

12' Το γυριστό του Μπερτόγλιο στην περιοχή, μπλόκαρε ο Σαράνοφ

15:12

11' Ο Άρης κερδίζει το φάουλ και θα έχει ευκαιρία να βάλει αρκετά κορμιά στην περιοχή της Λαμίας

15:09

7' Τεράστια ευκαιρία για την Λαμία, με την σέντρα του Προβυδάκη στο δεύτερο δοκάρι, να βρίσκει τον Ταϊρόν, με τον Σιαμπάνη να διώχνει σε κόρνερ

15:07

6' Πιέζει την περιοχή της Λαμίας ο Άρης στα πρώτα λεπτά, κλέβοντας μπάλες στο αντίπαλο μισό

15:05

Καλησπέρα και από μένα στους αναγνώστες και τις αναγνώστριες του sportday.gr. Μετά το 0-0 της παγωμένης Πέμπτης, να δούμε αν σήμερα το παιχνίδι θα έχει γκολ. Σίγουρα πάντως και οι δύο ομάδες έχουν αυξημένο κίνητρο, στο πρωτάθλημα έχουν ανάγκη από βαθμούς για τους δικούς τους λόγους.

15:04

2' Γύρισμα στην περιοχή από τον Γκάμα, δεν βρέθηκε κάποιος για να πραγματοποιήσει τελική

15:02

Σέντρα στο ματς!

14:59

Oι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο!

14:55

Σε περίπου πέντε λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση!

14:51

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μανούχος, με βοηθούς τους Kαραγκιοζόπουλο και Βεργέτη, τέταρτος ο Κουτσιάυτης, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Ευαγγέλου

14:47

Στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, ο Άρης είχε πάρει τη νίκη με 0-1 στη Λαμία με το γκολ του Μπράμπετς.

14:43

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 την περασμένη Πέμπτη (20/1) για το Κύπελλο Ελλάδος, με την ρεβάνς να είναι προγραμματισμένη για την Τετάρτη (26/1) στις 21:30 στο ΔΑΚ Λαμίας.

14:39

Ο Αμπουμπακάρ Καμαρά βρίσκεται στον πάγκο για τους «κίτρινους», αφού μόλις χθες γύρισε από τις υποχρεώσεις του με την Μαυριτανία στο Copa Africa και είναι διαθέσιμος να βοηθήσει ανάλογα με την εξέλιξη του αγώνα.

14:35

Η ομάδα του Άκη Μάντζιου βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς, ενώ η Λαμία στην 11η θέση με 14!

14:30

Ο Άρης προέρχεται από την λευκή ισοπαλία με τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη, ενώ η Λαμία από νίκη με 2-1 απέναντι στον Ιωνικό!