ΑΒΤΟΝΤΟΡ - ΖΕΝΙΤ ΑΓΙΑΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-93: Με Μπάρον και Λόιντ δε φοβάται τίποτα

ΑΒΤΟΝΤΟΡ – ΖΕΝΙΤ ΑΓΙΑΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 75-93: To δίδυμο των Μπίλι Μπάρον και Τζόρνταν Λόιντ μετά την ΤΣΣΚΑ Μόσχας την περασμένη αγωνιστική της VTB, «σκότωσαν» και την Άβτοντορ, για να οδηγήσουν τη Ζενίτ (9-3) στη νίκη με 93-75 στην έδρα της Άβτοντορ (8-2).

Η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης επικράτησε με 93-75 στην έδρα της Άβτοντορ για την VTB League.

Από 18 πόντους σκόραραν οι δύο γκαρντ της ομάδας του Πασκουάλ, έχοντας και τις απαραίτητες βοήθειες από τους ψηλούς της ομάδας, με τους Πόιθρες, Μίκι να προσθέτουν 14. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε διψήφιες διαφορές από το πρώτο ημίχρονο, κάτι που διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε.

Στο 3ο δεκάλεπτο μάλιστα το σκορ έφτασε μέχρι τους 20, με την εμφάνιση του Κένι Τσέρι (19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ) να μην είναι αρκετή για τους ηττημένους.

Τα δεκάλεπτα: 26-28, 39-51, 57-77, 75-93.