Oρλάντο Μάτζικ - Ντιτρόιτ Πίστονς 120-134: Η βραδιά του Μπέι με 51 πόντους οδήγησε στη νίκη το Ντιτρόιτ

Oρλάντο Μάτζικ – Ντιτρόιτ Πίστονς 120-134: Η βραδιά του Μπέι με 51 πόντους οδήγησε στη νίκη το Ντιτρόιτ με 134-120 μέσα στο Ορλάντο.

Με τον Σαντίκ Μπέι να κάνει ματς καριέρας με 51 πόντους και δέκα εύστοχα τρίποντα, οι Ντιτρόιτ Πίστονς κατάφεραν να επικρατήσουν εκτός έδρας των Ορλάντο Μάτζικ με 120-134.

Ο 22χρονος Αμερικανός φόργουορντ ήταν ασταμάτητος, με τους παίκτες του Ορλάντο να μην μπορούν να βρουν τον τρόπο για να του βάλουν στοπ, ενώ σε 39 λεπτά συμμετοχής πρόσθεσε 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ήταν συναρπαστικό με αρκετές εναλλαγές στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Πίστονς να πατάνε το γκάζι στη συνέχεια ξεφεύγοντας μετά το τρίτο δωδεκάλεπτο.

Ο Μπάγκλεϊ πρόσθεσε 20 πόντους για το Ντιτρόιτ, ενώ για τους ηττημένους, ο Βάγκνερ ήταν ο κορυφαίος με 26 πόντους ενώ ο Ρος σταμάτησε στους 17.

Μάτζικ: Φ. Βάγκνερ 26 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Μ. Βάγκνερ 16 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μπάμπα 10 (1 τρίποντο, 12 ριμπάουντ), Άντονι 12 (4/15 σουτ, 2/6 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Αρ Τζέι Χάμπτον 8 (3/11 σουτ, 1/6 τρίποντα), Σκόφιλντ 7 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Μπραζντέικις 7 (1), Λόπεζ 6, Φουλτζ 11 (5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 6 λάθη), Ρος 17 (1)

Πίστονς: Μπάγκλεϊ 20 (2 τρίποντα, 11 ριμπάουντ), Μπέι 51 (10/14 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Στιούαρτ 16 (10 ριμπάουντ), Τζόζεφ 13 (4/12 σουτ, 3 τρίποντα, 7 ασίστ), Χέιζ (5 ασίστ), Ολίνικ 9 (2), Λίβερς 5 (1), Πίκετ 2, Λι 12 (7 ασίστ), ΜακΓκρούντερ 6 (2)

Τα δωδεκάλεπτα: 39-37, 62-73, 94-106, 120-134