ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ - ΒΟΝΝΗ 100-81: Πήρε το... ντέρμπι και πάτησε κορυφή

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ – ΒΟΝΝΗ 100-81: Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε της Βόννης με 100-81 και πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Μπορεί ο αγώνας να μην ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι, καθώς η Βόννη είχε τα ηνία στο σκορ (20-21), αλλά οι Βαυαροί αντέδρασαν στο δεύτερο δεκάλεπτο και μπόρεσαν να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο στο 49-42.

Η συνέχεια ανήκε εξ ολοκλήρου στην Μπάγερν Μονάχου. Οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο μισό και προεξέχοντος του ΝτεΣόν Τόμας (18 π., 5 ασ., 3 ριμπ.) κατάφεραν να φτάσουν σε μία άνετη επικράτηση με 100-81.

Ο Τόμας εν δράσει:

Με αυτήν την νίκη η Μπάγερν «πάτησε» στην κορυφή της easyCredit BBL, αφήνοντας δεύτερη την Βόννη, έχοντας μάλιστα ένα παιχνίδι λιγότερο.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 49-42, 78-63, 100-81