ΚΡΙΣΤΑΠΣ ΠΟΡΖΙΝΓΚΙΣ: Αποβλήθηκε λόγω κλωτσιάς στην μπάλα

Ο Kρίσταπς Πορζίνγκις δεν μπόρεσε νε ελέγξει τον εκνευρισμό του μετά από λάθος του και αποβλήθηκε από τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ανάμεσα στο Γκόλντεν Στέιτ και το Ντάλας.

Άσχημη τροπή πήρε για τους Μάβερικς ο εκτός έδρας αγώνας απέναντι στους Γουόριορς, με τους «πολεμιστές» να φτάνουν σε μία επιβλητική νίκη με σκορ 130-92.

Ο εκνευρισμός ήταν έκδηλος στα πρόσωπα των παικτών των φιλοξενούμενων αρκετά λεπτά πριν ηχήσει η τελευταία κόρνα στο ματς και η αποβολή του Kρίσταπς Πορζίνγκις στα 8’21” πριν από το τέλος αποτελεί απτή απόδειξη.

Συγκεκριμένα, ο ύψους 2.21 μ. Λετονός κλώτσησε με δύναμη την μπάλα ως παρεπόμενο του εκνευρισμού του μετά από λάθος στο οποίο υπέπεσε ο ίδιος.

Φυσικά, πήρε αμέσως την άγουσα για τα αποδυτήρια, καθώς οι διαιτητές τον απέβαλαν από το ματς, ως είθισται σε τέτοιες ενέργειες.