Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου

0-0

18:52

ΜΠΑΜΠΗΣ ΤΣΙΜΠΙΔΑΣ

Ο Παναθηναϊκός παίρνει την πρόκριση με το τελικό 0-0 να τον αδικεί ξεκάθαρα. Η ομάδα του Γιοβάνοβιτς κυριάρχησε, έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να βρει ένα γκολ για να περάσει ένα ήσυχο βράδυ. Δεν κινδύνεψε, αλλά έπαιξε με τη φωτιά. Πάντως, θα περάσει ήρεμα Χριστούγεννα.

18:52

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό! Καλό σας βράδυ!

18:51

Λήξη στο ματς, ο Παναθηναϊκός παίρνει την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος, μετά την λευκή ισοπαλία και το 2-1 του πρώτου αγώνα

18:50

Ο Πέρεθ είναι πεσμένος, αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα

18:48

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:48

90' Φάουλ του Σάντσες και κίτρινη, σε καλό σημείο το φάουλ

18:47

Τελευταίο λεπτό στο ματς

VIDEO HIGHLIGHTS

Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΟΝ ΓΚΡΙΛΟ!

18:45

87' Τριπλή αλλαγή από τον Γιοβάνοβιτς, με τους Βιτάλ, Ιωαννίδη και Λούντγκβιστ να μπαίνουν στο ματς, με τους Βιγιαφάνες, Μακέντα και Αϊτόρ να αποχωρούν

18:44

Αν και με δέκα παίκτες, ο Παναθηναϊκός εξακολουθεί να μην "κλειδώνει" τη νίκη και να αφήνει τον Βόλο στο παιχνίδι. Ο Παναθηναϊκός πρέπει να μάθει να καθαρίζει αυτά τα παιχνίδια.

18:43

86' Κόρνερ για τον Βόλο

18:43

85' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες για μαρκάρισμα στον Ρεγκατέν

18:42

84' Δοκάρι για τον Μαουρίτσιο η μπάλα περνά άουτ

18:40

82' Τεράστια ευκαιρία με τον Μακέντα να αστοχεί μέσα από την περιοχή

18:39

81' Ο Φεράρι πρόλαβε την τελευταία στιγμή και έδιωξε σε κόρνερ πριν τον Μαουρίσιο

18:38

Σε καλό σημείο το φάουλ για τον Παναθηναϊκό

18:38

80' Κόκκινη κάρτα στον Γκρίλο για φάουλ στον Παλάσιος που έβγαινε τετ-α-τετ

18:37

79' Ο Ροσέρο παίρνει τη θέση του Σοάρες, σε ένα πολύ επιθετικό σχήμα από πλευράς Βόλου που ψάχνει το γκολ

18:33

76' Ο Παλάσιος περνά στη θέση του Χατζηγιοβάνη

18:33

Το ματς έχει πάρει επικίνδυνη τροπή για τον Παναθηναϊκό. Δεν το καθάρισε όταν έπρεπε, ο Βόλος έχει πάρει τον έλεγχο και ο Γιοβάνοβιτς έχει καθυστερήσει υπερβολικά να παρέμβει. Πρέπει να προσέξουν πολύ οι πράσινοι στα τελευτάια λεπτά, γιατί οι γηπεδούχοι δεν έχουν κάτι να χάσουν.

18:31

Πιέζει ο Βόλος στην περιοχή του Παναθηναϊκού, ο Σένκεφελντ πήρε το φάουλ

18:30

72' Κόρνερ για τον Βόλο

18:30

72' Ο Νίνης αντί του Μπαριέντος

18:29

72' Μπαρτόλο μπήκε στην περιοχή, έδιωξε ο Βέλεθ

18:28

70' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μαουρίτσιο να μην πιάνει καλά το σουτ από πλεονεκτική θέση

18:22

64' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος για φάουλ στον Χατζηγιοβάνη

18:21

64' Στημένη μπάλα για τον Βόλο

18:19

62' Φάουλ πάνω στον Βιγιαφάνες

18:19

Υπάρχουν αρκετοί παίκτες που υστερούν ξεκάθαρα και ο Γιοβανοβιτς πρέπει να αρχίσει τις παρεμβάσεις. Χρειάζεται καθαρό μυαλό από τον πάγκο, αφού όσοι είναι στο γήπεδο δεν το έχουν δώσει.

18:18

60' Σουτ του Βιγιαφάνες εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ

18:16

59' Κόρνερ για τον Βόλο

18:16

58' Επιθετικό φάουλ του Σάντσες που έπιασε την κεφαλιά, δεν υπάρχει φάση

18:15

57' Ωραία προσπάθεια από τους παίκτες του Παναθηναϊκού, η σέντρα του Μακέντα δεν πέρασε, κατέληξε κόρνερ

18:12

54' Ο Ορόζ παίρνει τη θέση του Τσοκάνη

18:12

53' Σέντρα του του Κώτσιρα η μπάλα πέρασε άουτ

18:09

51' Προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, η σέντρα του πέρασε πολύ άουτ

18:08

Πολλά λάθη στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους

18:08

Ο Παναθηναϊκός πρέπει να σοβαρευτεί και να σκοράρει. Όσο το ματς είναι στο 0-0, ο ΝΠΣ Βόλος είναι στο ματς, ακόμα και αν παραμένει ακίνδυνος μέχρι τώρα.

18:03

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος χωρίς αλλαγές

18:02

Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο εν όψει του δευτέρου μέρους

17:49

Μέχρι το 25' ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλός, άξιζε το γκολ και κυριάρχησε πλήρως. Μετά, ο ρυθμός του έπεσε, αλλά και πάλι δεν κινδύνευσε από τον ΝΠΣ Βόλο, ο οποίος στα πρώτα 45' δεν απείλησε.

17:47

Τέλος στο πρώτο μέρος, με τον Παναθηναϊκό να είναι καθολικά καλυτερος, όμως να μην καταφέρνει να βρει το γκολ

17:46

Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις

17:42

Κακά κοντρόλ, κακές πάσες, νευρικότητα στους παίκτες του Παναθηναϊκού στα τελευταία λεπτά. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν αυτά τα λάθη.

17:40

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος

17:39

38' Ο Βόλος προσπάθησε να βγάλει φάση, με δημιουργία του Μπαρτόλο και τελική προσπάθεια του Βαν Βέερτ, σταμάτησε η φάση για οφσάιντ

17:38

37' Σέντρα του Βιγιαφάνες, αδύναμη και άστοχη η κεφαλιά του Χατζηγιοβάνη

17:37

Πολύ πιο ενεργός ο Κώτσιρας στο σημερινό ματς, με πολλά ανεβάσματα από την πλευρά του

17:36

35' Καλό σουτ του Χατζηγιοβάνη, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κότνικ

17:33

Η επιλογή του Μακέντα δεν έχει δικαιώσει τον Γιοβάνοβιτς μέχρι τώρα, αφού ο Ιταλός είναι εκτός παιχνιδιού και είναι αρνητικός μέχρι στιγμής.

17:33

Ο Παναθηναϊκός πιέζει ψηλά και δημιουργεί συνεχώς ρήγματα στην άμυνα του Βόλου

17:31

30' Ο Γκρίλο χτύπησε στις διαφημιστικές πινακίδες, όμως σηκώθηκε και δεν δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα

17:28

27' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με την κεφαλιά του Βέλεθ, σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ

17:24

Λείπει πάρα πολύ η ψυχραιμία στην τελική προσπάθεια. Είτε στις ευκαιρίες, είτε σε κάποιες φάσεις με την πάσα στο σωστό τάιμινγκ. Αυτό χωρίζει τον Παναθηναϊκό από ένα γκολ.

17:22

21' Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη για φάουλ στον Βιγιαφάνες

17:20

20' Τεράστια χαμένη ευκαιρία, αυτή τη φορά με τον Χατζηγιοβάνη να περνά δύο αντιπάλους, όμως το πλασέ του εντός περιοχής, πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κότνικ

17:17

Έχασε μεγάλες ευκαιρίες ο Παναθηναϊκός με Βιγιαφάνιες και Μαουρίσιο. Ένα γρήγορο γκολ θα απλοποιούσε τη ζωή του. Πάντως, έστω και με πιο αργό τέμπο, το Τριφύλλι ελέγχει το ρυθμό και δεν έχει κινδυνευσει.

17:16

16' Το φάουλ του Αϊτόρ σταμάτησε στο τείχος, το σουτ του Πέρεθ πέρασε άουτ

17:15

14' Φάουλ του Μπαρτόλο, στημένη μπάλα σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό

17:11

Έδιωξαν οι αμυντικοί του «τριφυλλιού»

17:10

10' Κόρνερ για τον Βόλο

17:10

Ο Παναθηναϊκός φορτώνει συνεχώς τη δεξιά πλευρά με τα ανεβάσματα του Κώτσιρα

17:09

9' Σουτ του Αϊτόρ, πολύ ψηλά η μπάλα

17:08

7' Ωραία ανάπτυξη από τον Παναθηναϊκό, η σέντρα του Κώτσιρα σταμάτησε στα χέρια του Κότνικ

17:06

Έχει μπει πολύ δυνατά στο ματς η ομάδα του Γιοβάνοβιτς

17:05

4' Δεύτερη πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ξανά με εξ επαφής κεφαλιά του Μαουρίτσιο αυτή τη φορά, μπλόκαρε ο Κότνικ

17:04

Μπαίνει δυνατά ο Παναθηναϊκός με διάθεση να επιβάλλει τον ρυθμό του. Ψάχνει το γρήγορο τέρμα το Τριφύλλι που θα απλοποιήσει τη ζωή του.

17:04

3' Κεφαλιά του Βιγιαφάνες, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κότνικ, πρώτη πολύ καλή στιγμή στο ματς

17:00

Σέντρα στο ματς!

16:59

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο

16:58

Στον πάγκο για τον Βόλο: Γκουλέν, Κλέιμαν, Λογαράς, Μεταξάς, Ορόζ, Νίνης, Πουρίτα, Ροσέρο, Τερεζίου

16:55

Ο Γιοβάνοβιτς εμπιστεύεται από την αρχή τους Μακέντα και Χατζηγιοβάνη, δίνοντας τους ευκαιρία στο Κύπελλο για να κερδίσουν πιο ενεργό ρόλο στο ροτέισον.

16:54

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό: Αλεξανδρόπουλος, Καρλίτος, Μπρινιόλι, Ιωαννίδης, Λούντγκβιστ, Βιτάλ, Παλάσιος, Σάρλια, Βαγιαννίδης

16:49

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μανούχος, βοηθοί του οι Χριστάκογλου και Πάτρας, τέταρτος ο Βρέσκας, ενώ στο VAR θα είναι ο Διαμαντόπουλος με τον Μεϊντάνα

16:45

Στο πρώτο παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός είχε επικρατήσει με 2-1, με τον Μακέντα να ανοίγει το σκορ στο 25', με τον Αλεξανδρόπουλο να κάνει το 2-0 στο 51'. Ο Βόλος κατάφερε να μειώσει με τον Φερνάντες στο 56'.

16:42

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ!

Κόντικ, Φεράρι, Γκρίλο, Ρομέρο, Ρεγκατέν, Τσοκάνης, Σοάρες, Φερνάντες, Μπαριέντος, Μπαρτόλο και Βαν Βέερτ

16:41

Ο Χουανκάρ νιώθει ενοχλήσεις στον αριστερό προσαγωγό και αποκλείστηκε από την 20άδα. Αριστερά θα παίξει ο Σάντσες, ενώ βασικός επανέρχεται ο Κώτσιρας.

16:37

Καλησπέρα σας από το Πανθεσσαλικό Στάδιο. Εδώ που για τον Παναθηναϊκό δεν υπάρχει άλλος δρόμος από την πρόκριση, αν θέλει να περάσει καλά Χριστούγεννα.

16:35

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ!

16:30

Καλησπέρα σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Παναθηναϊκό, στη ρεβάνς του 2-1 στη Λεωφόρο!