1-0

21:26

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση του Άρη με τον Ιωνικό! Καλό σας βράδυ!

21:25

Τέλος στο ματς στο Βικελίδης, με τον Άρη να παίρνει μία σημαντική νίκη επί του Ιωνικού με 1-0, με το πέναλτι του Καμαρά από το 49'

21:24

93' Ο Γκάμα πήρε το φάουλ από τον Βαλεριάνο

21:22

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ματς

21:21

Βαφέας και Ματσούκας, αντί του Κάνιας και του Μύγα από πλευράς Ιωνικού

21:20

88' Έξω ο Μαντσίνι μέσα ο Μπερτόγλιο, αποχωρεί και ο Καμαρά, με τον Λόπεθ να παίρνει τη θέση του

21:19

87' Πολύ ωραία ανάπτυξη για τον Ιωνικό, με τον Ντάλτσιο να κουβαλά την μπάλα, το σουτ του Λένις όμως ήταν απογοητευτικό

21:18

86' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με τον Μάνο, να μην μπορεί να κερδίσει τον Χουτεσιώτη

21:17

Τελευταίο πεντάλεπτο στο Βικελίδης, πάντα στο 1-0 ο Άρης

21:10

78' Διπλή αλλαγή για τον Άρη, με τους Ματίγια και Λούμορ να περνούν εκτός, και τους Μάνο και Γκάνεα να μπαίνουν

21:06

75' Κόρνερ για τον Ιωνικό

21:05

73' Τελική με τον Μάναλη για τον Ιωνικό, που όμως ήταν εκτεθειμένος, με την φάση να σταματά

21:04

72' όμορφη προσπάθεια από πλευράς Άρη, με τον Γκάμα να κάνει το σουτ και τον Χουτεσιώτη να διώχνει, η φάση όμως σταμάτησε για οφσάιντ

21:04

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Είναι απίστευτη πάντως η ποικιλία των χαμένων ευκαιριών του Άρη. Με κάθε τρόπο, από κάθε σημείο του γηπέδου...

21:03

71' Ωραία επίθεση του Άρη, με τον Γκάμα να κάνει το σουτ, πάνω στον Χουτεσιώτη

21:02

Κεφαλιά του Φαμπιάνο από το κόρνερ του Γκάμα, ελάχιστα άουτ η μπάλα

21:01

70' Επικίνδυνο γύρισμα του Σάκιτς στην περιοχή, έδιωξαν σε κόρνερ οι αμυντικοί του Ιωνικού

20:58

66' Πολύ άστοχο σουτ του Κιάκου

20:57

65' Ο Ιτούρμπε αφήνει τη θέση του στον Γκάμα

20:55

Ο Άρης έχει δώσει χώρο στα τελευταία λεπτά στον Ιωνικό, που έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο, όμως δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ακόμη

20:53

62' Σουτ του Εντιαγέ λίγο έξω από την περιοχή, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Χουτεσιώτη η μπάλα

20:52

Πιο κλειστό το δεύτερο μέρος, μετά και το γκολ του Άρη

20:50

58΄ Γύρισμα του Μαντσίνι στην περιοχή μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

20:47

55' Φάουλ που κερδίζει ο Καμπράλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό

20:46

Δεν έχουν τέλος οι διαμαρτυρίες των οπαδών του Άρη για τον διαιτητή Διαμαντόπουλο, θυμηθήκαμε και τα παλιά με διακοπή του αγώνα και καταγραφή των συνθημάτων.

20:45

Συζήτηση του Διαμαντόπουλου με τον τέταρτο το ενδεχόμενο διακοπής του αγώνα σε περίπτωση που συνεχιστούν τα υβριστικά συνθήματα

20:40

ΓΚΟΟΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

49' Ο Καμαρά ευστοχεί στο πέναλτι και ανοίγει το σκορ για τον Άρη

20:39

47΄ Πέναλτι για τον Άρη, του Μύγα πάνω στον Μαντσίνι

20:37

Έναρξη στο δεύτερο 45λεπτο

20:37

Όλα έτοιμα για το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, εκτός από πλευράς Ιωνικού ο Ρομαό, μέσα ο Κιάκος

20:20

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Άρη να βγάζει ένταση στην επίθεση, με την ομάδα του Μάντζιου να χάνει πολλές ευκαιρίες έχοντας πρόβλημα όμως στην τελική προσπάθεια

20:19

45' Σουτ του Καμπράλ πάνω στον Σάκιτς

20:17

44' Πανικός στην άμυνα του Ιωνικού με διαδοχικές κόντρες, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

20:16

Προφανώς είναι και ψυχολογικό το θέμα με το σκοράρισμα. Δεν χάνονται τέτοια γκολ.

20:15

Ο Μίγας ήταν αυτός που πρόλαβε και αποσόβησε το γκολ

20:15

41' Απίστευτη φάση για τον Άρη, με τον Ιτούρμπε να περνά τον Χουτεσιώτη, να πλασάρει στη γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί του Ιωνικού πάνω στη γραμμή

20:12

Σηκώθηκε ο παίκτης του Ιωνικού

20:12

39' Στο έδαφος ο Μάναλης μετά το μαρκάρισμα του Μπράμπετς

20:08

Απευθείας ο Ιτούρμπε στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη

20:08

35' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη

20:05

32' Εκτελεί το φάουλ ο Καμπράλ, σε ετοιμότητα ο Κουέστα, κόρνερ η μπάλα

20:04

31' Δυνατό του του Κάνιας μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Κουέστα

20:04

Εχει ξεσηκώσει διαμαρτυρίες ο Χουτεσιώτης με τις συνεχείς καθυστερήσεις, αλλά όσο το επιτρέπει ο Διαμαντόπουλος δεν αλλάζει τίποτε.

20:03

29' Σουτ του Ιτούρμπε πολύ άστοχο το σουτ

20:00

28' Σέντρα του Ιτούρμπε, με τον Καμαρά να πηδά για την κεφαλιά και να συγκρούεται με τον Χουτεσιώτη που πήρε το φάουλ

19:59

Ο Άρης έχει ήδη πέντε τελικές και διπλάσιες επιθέσεις από τον Ιωνικό, αλλά στα τελειώματα παραμένει αφελής.

19:58

24' Ο Μαντσίνι δεν βρίσκει την μπάλα όπως θα ήθελε, άλλη μία καλή στιγμή για τον Άρη

19:53

21' Μακρινό σουτ του Φαμπιάνο, άουτ η μπάλα

19:50

17' Πρώτο σουτ από πλευράς Ιωνικού, με το σουτ του Μάναλη να σταματά στον Κουέστα

19:49

Πολλές φωνές από τον Δημήτρη Σπανό στους παίκτες του

19:49

15' Ο Φαμπιάνο έκανε το σουτ από την εκτέλεση του κόρνερ μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

19:48

Με το γκάζι πατημένο ο Άρης ψάχνει διαρκώς το γκολ. Σημαντικές ευκαιρίες, χωρίς όμως αποτέλεσμα ακόμα.

19:48

15' Σουτ του Εντιαγέ, ο Χουτεσιώτης σε κόρνερ, τέταρτη τελική του Άρη

19:47

Πιέζει πολύ ο Άρης στα πρώτα λεπτά και δυσκολεύει την ανάπτυξη του Ιωνικού, που δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα

19:46

13' Σουτ του Ματίγια εκτός περιοχής η μπάλα στα σώματα

19:43

Ο Άρης έχει απειλήσει δύο φορές στο 7' και στο 9' με τον Καμαρά

19:42

9' Κεφαλιά του Καμαρά από την εκτέλεση του Ιτούρμπε, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

19:41

8' Ωραία ενέργεια του Ιτούρμπε, φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο από τα πλάγια

19:41

Ο Άρης προσπαθεί από την αρχή με υπομονή να χτίσει το παιχνίδι από την άμυνα και να βρει διαδρόμους στην αντίπαλη περιοχή. Πατάει καλά και ήδη αρχίζει να γίνεται απειλητικός.

19:41

Ο Άρης έχει μπει καλύτερα στο ματς!

19:40

7' Απίθανη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Καμαρά να σουτάρει στην περιοχή και τον Χουτεσιώτη να διώχνει

19:39

Λίγα πράγματα στα πρώτα πέντε λεπτά στο Κλεάνθης Βικελίδης!

19:34

Σέντρα στο ματς!

19:34

Ο Άρης βραβεύει τον Δημήτρη Σπανό για την συμβολή του στην επιστροφή στην μεγάλη κατηγορία, αλλά και τους Σωτήρη Βίνο, Βαλεριάνο και Αναγνωστόπουλο

19:33

Πριν από τη σέντρα ο Άρης βράβευσε τους Σπανό, Βαλεριάνο και Αναγνωστόπουλο

19:30

Χειροκροτήθηκε ο προπονητής του Ιωνικού Δημήτρης Σπανός. Πολλές αποδοκιμασίες από τους φίλους του Άρη στον διαιτητή Διαμαντόπουλο.

19:29

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο!

19:24

Στον πρώτο γύρο ο Ιωνικός είχε επικρατήσει επί του Άρη στη Νίκαια με 1-0 με γκολ του Άοσμαν!

19:19

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς του τους, Κόλλια και Σπυρόπουλο, 4ος ο Τσακαλίδης, ενώ στο VAR θα είναι ο Κριστόφερσεν με τον Μωϋσιάδη!

19:15

Χωρίς σημαντικούς παίκτες ο Άρης και με εκπλήξεις στην ενδεκάδα. Δεν παίζουν Ματέο Γκαρσία, Σούντγκρεν Τζέγκο και Ντένις, ενώ στον πάγκο είναι ο Μπερτόγλιο με τον Μπρούνο Γκάμα. Για τον Ιωνικό λείπουν δύο εκ των κορυφαίων, ο τιμωρημένος Άοσμαν και ο τραυματίας Τουράμ.

19:14

Ο Άρης προέρχεται από ισοπαλία με 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ στην Κρήτη, ενώ ο Ιωνικός από ήττα στη Νίκαια από την ΑΕΚ με 1-0!