MENU

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ AO: Το πρόγραμμα του Ερασιτέχνη για το Σαββατοκύριακο

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ AO: Το πρόγραμμα του Ερασιτέχνη για το Σαββατοκύριακο -SportDay.gr

Για ακόμη ένα Σαββατοκύριακο ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός δημοσίευσε το πρόγραμμα των αγώνων για όλα τα αθλήματα που αγωνίζονται τμήματα της ομάδας, με εκείνα του βόλεϊ και του μπάσκετ φυσικά να ξεχωρίζουν.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού ΑΟ το διήμερο 18-19 Δεκεμβρίου:

«Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος δίνει αγωνιστικές «μάχες» σε πολλά αγωνιστική μέτωπα το διήμερο 18-19 Δεκεμβρίου.

Ξεχωρίζει η συμμετοχή της Άννας Ντουντουνάκη στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας πισίνας στο Άμπου Ντάμπι  ενώ υπάρχουν τα πανελλήνια πρωταθλήματα τοξοβολίας κλειστού χώρου καθώς και το αντίστοιχο της πυγμαχίας.

Σε ότι αφορά τα ομαδικά τμήματα ξεχωρίζει ο μονός αγώνας κυπέλλου της γυναικείας ομάδας μπάσκετ του «τριφυλλιού» στην Καλλιθέα κόντρα στις Εσπερίδες.

Παράλληλα τα τμήματα βόλεϊ ανδρών και γυναικών που προπορεύονται στη βαθμολογία δοκιμάζονται εκτός έδρας με Κηφισιά και εντός έδρας με Ηλυσιακό.

Σε ότι αφορά το τμήμα πόλο δίνει σημαντικό αγώνα για την παραμονή  στην κατηγορία εντός έδρας με τον ΟΥΚ Βόλου ενώ το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου παίζει εκτός έδρας με τον Παιανίκο.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

Σάββατο 18 Δεκεμβρίου

08:00 Άμπου Ντάμπι. Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας πισίνας με τη συμμετοχή της κολυμβήτριας του ΠΑΟ , Άννας Ντουντουνάκη.

09:00 ΟΑΚΑ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας κλειστού χώρου : Β κατηγορια γυναικών σύνθετο: Διαμαντοπούλου, Α κατηγορία γυναικών ανδρών ολυμπιακό: Τσιάκα,Μακρής, Θέμελης, Ζαρμακούπης, Α κατηγορία ανδρών σύνθετο: Φούντζουλας , Οικονόμου Κ., Β κατηγορία ανδρών ολυμπιακό: Νίνης, Γαβαλάς

09:30 Βύρωνας, Κύπελλο Χριστουγέννων Παναθηναϊκού , σκοποβολή

10:00 Λευκωσία «Ε.Φλωράκης». Διεθνές τουρνουά πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή του αθλητή του Παναθηναϊκού Ιάσωνα Κορδούτη

12:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ηλυσιακός, Παμπαίδες Β΄  ΕΣΚΑ

13:30 «Στέλιος Καλαϊτζής» Πανερυθραϊκός-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ

16:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-ΟΥΚ Βόλου, 10η αγωνιστική πόλο (sdna livestreaming)

16:00 Μεγαλόπολη. Πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας Α Κατηγορίας με τη συμμετοχή του Παναθηναϊκού (Μυλούλης 63,5κ., Σαριέβ 67κ., Νταντάμης 71κ., Ριτζάκης 71κ., Σιούτας 75κ., Κόστα 80κ., Μποζιός 86κ., Παπανικολάου 86κ. και Καταβάτης 92+)

https://www.youtube.com/watch?v=r2msuJ1CXHo

17:00 Volley League Γυναικών: Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Ηλυσιακός, 14η αγωνιστική, κλ. Αγίου Θωμά

17:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΣΕ Δούκας, Παιδικό Γ΄  ΕΣΚΑ

18:00 Γήπεδο Κοντόπευκου Αγία Παρασκευή-Παναθηναϊκός, Κορασίδες ΕΣΚΑ

19:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-SOUTH Academy  Legacy

21:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Γαία Σπατών, Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ

 

 

Κυριακή 19 Δεκεμβρίου

08:00 Άμπου Ντάμπι. Παγκόσμιο πρωτάθλημα 25άρας πισίνας με τη συμμετοχή της κολυμβήτριας του ΠΑΟ , Άννας Ντουντουνάκη.

09:00 ΟΑΚΑ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα τοξοβολίας κλειστού χώρου : Β κατηγορια γυναικών σύνθετο: Διαμαντοπούλου, Α κατηγορία γυναικών ανδρών ολυμπιακό: Τσιάκα,Μακρής, Θέμελης, Ζαρμακούπης, Α κατηγορία ανδρών σύνθετο: Φούντζουλας , Οικονόμου Κ., Β κατηγορία ανδρών ολυμπιακό: Νίνης, Γαβαλάς

09:00 Κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Αμύντας, Τουρνουά Μίνι Αγοριών

09:30 Βύρωνας, Κύπελλο Χριστουγέννων Παναθηναϊκού , σκοποβολή

10:00 Λευκωσία «Ε.Φλωράκης». Διεθνές τουρνουά πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή του αθλητή του Παναθηναϊκού Ιάσωνα Κορδούτη

10:00  κλ.« Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Παγκράτι φιλικός αγώνας, αγόρια 2011-2013

10:15 ΑΚ Γουδή ΑΕ Αμπελοκήπων-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ21 ΕΣΠΑΑΑ

11:00  κλ.« Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Παγκράτι φιλικός αγώνας, αγόρια 2014-15

12:00 Μεγαλόπολη. Πανελλήνιο πρωτάθλημα πυγμαχίας Α Κατηγορίας με τη συμμετοχή του Παναθηναϊκού (Μυλούλης 63,5κ., Σαριέβ 67κ., Νταντάμης 71κ., Ριτζάκης 71κ., Σιούτας 75κ., Κόστα 80κ., Μποζιός 86κ., Παπανικολάου 86κ. και Καταβάτης 92+)

https://www.youtube.com/watch?v=r2msuJ1CXHo

15:00 Δημοτικό Στάδιο Παιανίας, Παιανικός-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο γυναικών 5η αγωνιστική

19:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Αγία Παρασκευή, Κορίτσια Κ20 ΕΣΠΑΑΑΑ

19:30 κλ. Εσπέρου, Καλλιθέα, Εσπερίδες-Παναθηναϊκός, κύπελλο Ελλάδας γυναικών μπάσκετ

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3VS6FN3D5Ed0qyelPGzZhy7kzacG5JOqska1fe1TJE4NBd5e5-3Smvml4&v=TgIExjoCQqQ&feature=youtu.be

20:00 Ζηρίνειο, Κηφισιά-Παναθηναϊκός, Volleyleague ανδρών  (ΕΡΤ3)».

NEWSROOM | ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

X