Τέλος, η ΑΕΚ κέρδισε 1-0 τον Ιωνικό με το γκολ του Πέτρου Μάνταλου!

21:22

Τελευταίο λεπτό του αγώνα

21:21

90+1' Εκτέλεσε απευθείας ο Τσούμπερ, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

21:20

90' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο

21:18

89' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, δεν μπόρεσε να κάνει σωστά το γύρισμα ο Ανσαριφάρντ, στη συνέχεια ήταν οφσάιντ ο Γέβτιτς

21:17

87' Σέντρα του Τσούμπερ από αριστερά, δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά ο Ανσαριφάρντ

21:15

ΑΛΛΑΓΗ

86' Ο Καμπράλ στη θέση του Κάνιας

21:13

ΑΛΛΑΓΕΣ

83' Ο Γέβτιτς στη θέση του Αμραμπατ και ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Αραούχο

21:12

82' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Αμραμπατ εκτέλεσε το φάουλ, κεφαλιά του Αραούχο, λίγο άουτ η μπάλα

21:10

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς

21:06

77' Σέντρα του Μισελέν από δεξιά, κεφαλιά του Αραούχο μπλόκαρε εύκολα ο Χουτεσιώτης

21:04

ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΦΙΝΑΣ

Aνεξάρτητα με το αν έχει ή όχι την καλύτερη δυνατή απόδοση, ο Τσούμπερ είναι σούπερ επικίνδυνος και πάντα μια απειλή για τον αντίπαλο

21:03

73' Σουτ του Αμραμπατ από πλάγια θέση, αδύναμο, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

21:02

72' Διαγώνιο σουτ του Τσούμπερ, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

21:00

71' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ έκανε τρομερή κάθετη προς τον Αραούχο, ο Αργεντίνος πλάσαρε αλλά έδιωξε ο Χουτεσιώτης

20:59

ΑΛΛΑΓΕΣ

70' Ο Σάκχοφ στη θέση του Λε Ταλέκ και ο Λιβάι Γκαρσία στη θέση του Μάνταλου

20:58

69' Σουτ του Τσούμπερ, πολύ άουτ η μπάλα

20:56

ΑΛΛΑΓΕΣ

66' Ο Ματσούκας στη θέση του Γκοτσούλια και ο Μάναλης στη θέση του Κιάκου

20:53

64' Σουτ του Αμραμπατ, πολύ άουτ η μπάλα

20:53

63' Σουτ του Λένις, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιντώτας

20:50

60' Νέο γύρισμα του Τσούμπερ από αριστερά, κάτι σαν πλασέ από τον Αμραμπατ, η μπάλα άουτ

20:50

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Φαίνεται να ελέγχει καλά μέχρι τώρα η ΑΕΚ και να διαχειρίζεται το προβάδισμα που έχει στο σκορ. Δεν αφήνει χώρους στον Ιωνικό, δεν υπάρχουν φάσεις που να ανησυχούν και όσες μπάλες περνούν, ο Τσιντώτας είναι σταθερός. Ζητούμενο για τους "κιτρινόμαυρους" ένα δεύτερο γκολ

20:48

58' Γύρισμα του Τσούμπερ από αριστερά, πέρασε από όλους η μπάλα

20:44

Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Λε Ταλέκ και ο Κιάκος

20:44

54' Μακρινό σουτ του Κιάκου, μπλόκαρε ο Τσιντώτας

20:42

52' Ο Μάνταλος μπήκε στην περιοχή από αριστερά, γύρισε στον Τσούμπερ αλλά ο Ελβετός δεν μπόρεσε να σουτάρει

20:41

51' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος έφυγε στην αντεπίθεση, έδωσε στον Αραούχο, ο Αργεντίνος έκανε το πλασέ όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Χουτεσιώτη

20:38

48' Σουτ του Αοσμαν από απόσταση, μπλόκαρε ο Τσιντώτας

20:35

46' Πλασέ του Λένις, η μπάλα ψηλά άουτ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΙΤΣΑΣ

Η ΑΕΚ έχει κάνει τη μισή δουλειά, με ένα γρήγορο γκολ στο δεύτερο μέρος θα καθαρίσει το ματς

20:19

Καλό παιχνίδι από την ΑΕΚ. Εσπασε την αριθμητική υπεροχή του Ιωνικού με παιχνίδι από τα άκρα, είδαμε επιτέλους όβερλαπ και ωραίο τελείωμα από τον Μισελέν. Εξαιρετικός ο Μάνταλος, ο μόνος που κρατά μπάλα, πάει καλά ο Σιμάνσκι, αλλά δεν έχει βρει χημεία με τον Λε Ταλέκ και υπάρχουν τα γνωστά κενά στη μεσαία γραμμή. Το δεύτερο γκολ που θα δώσει ηρεμία απαιτείται από εδώ και πέρα, θα μπορούσε να συμβεί στις φάσεις με Τσούμπερ και Τζαβέλλα.

20:19

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με το γκολ του Πέτρου Μάνταλου η ΑΕΚ προηγείται του Ιωνικού με 1-0

20:18

45+3' Κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι, μονοκόμματο σουτ του Βαφέα, η μπάλα άουτ

20:16

45+1' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Αμραμπατ εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά του Τζαβέλλα, ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι η μπάλα

20:15

Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

20:14

45' Σουτ του Σιμάνσκι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

20:13

43' Γυριστό του Βαφέα μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα ψηλά άουτ

20:11

Ισορρόπησε ξανά η ΑΕΚ το παιχνίδι, είχε μια μεγάλη φάση με τον Τσούμπερ από την εξαιρετική πάσα του Μάνταλου. Αυτό πρέπει να κάνει από εδώ και πέρα, να βρει ένα δεύτερο γκολ για να ηρεμήσει ως το φινάλε του ματς

20:10

40' Στο έδαφος ο Μισελέν, δείχνει να έχει χτυπήσει στο κεφάλι

20:08

38' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος έδωσε στον Τσούμπερ, με τον Ελβετό να αστοχεί στο τετ α τετ με τον Χουτεσιώτη και την μπάλα να καταλήγει κόρνερ

20:06

36' Σουτ του Αραούχο έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

20:05

Τελείωσε η φάση για φάουλ στον Σάντσες

20:04

35' Κόρνερ για την ΑΕΚ, το κέρδισε ο Χατζισαφί

20:02

32' Σουτ του Κάνιας, μπλόκαρε ο Τσιντώτας

20:02

32' Κίτρινη στον Λε Ταλέκ

20:02

Δεν διαχειρίζεται σωστά η ΑΕΚ το προβάδισμα της. Εδωσε χώρο και μπάλα στον Ιωνικό, δεν υπάρχει ούτε ένας που να μπορεί να κρατήσει και να αλλάξει το ρυθμό, προσφέρει συνεχόμενες στατικές φάσεις στους γηπεδούχους και βάζει δύσκολα

VIDEO HIGHLIGHTS

Το 0-1 της ΑΕΚ με τον Μάνταλο

19:59

29' Γύρισμα του Αοσμαν μέσα από την περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο Μισελέν

19:57

27' Ο Τσούμπερ πέταξε την μπάλα πλάγιο άουτ, είναι κάτω με πρόβλημα ο Λένις του Ιωνικού

19:53

Καταπληκτικό γκολ. Με τον Μισελέν να κάνει την καλύτερή του ενέργεια από τότε που ήρθε στην ΑΕΚ και τον Μάνταλο να βρίσκει δίχτυα όπως ένας σέντερ φορ.

19:53

Εμπαζε η μεσαία γραμμή της ΑΕΚ, ήταν φανερό πως δεν υπήρχε ένταση, αλλά όταν συνέβη, όλα έδειχναν απλά μέσα στο γήπεδο. Σούπερ κίνηση Μισελέν, φοβερό τελείωμα Μάνταλου και προβάδισμα σε εξαιρετικό σημείο για την Ενωση

19:50

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

21' Ασίστ του Μισελέν, όμορφο τελείωμα του Μάνταλου για το 0-1!

19:48

18' Αντεπίθεση για τον Ιωνικό, η μπάλα στον Λένις από δεξιά αλλά κλείστηκε και χάθηκε η ευκαιρία

19:45

15' Σουτ του Τσούμπερ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Τσιγκρίνσκι

19:44

14' Πάτησε περιοχή ο Αοσμαν, σωτήριο τάκλιν του Βράνιες

19:41

12' Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Χατζισαφί

19:41

Φλύαρο ξεκίνημα από την ΑΕΚ, ματς χωρίς νεύρο και ένταση, αλλά με ξεκάθαρο πως οι "κιτρινόμαυροι" έχουν διάθεση να κυριαρχήσουν

19:34

5' Σουτ του Τσούμπερ μέσα από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Βαφέα κι έφυγε κόρνερ

19:32

2' Σέντρα του Μάνταλου από δεξιά, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης