MENU

HANDBALL PREMIER: Το ματς της ΑΕΚ με τον Δούκα ανοίγει το Σάββατο την αυλαία της 11ης αγωνιστικής

HANDBALL PREMIER: Το ματς της ΑΕΚ με τον Δούκα ανοίγει το Σάββατο την αυλαία της 11ης αγωνιστικής -SportDay.gr

Η αναμέτρηση του ΑΣΕ Δούκα με την ΑΕΚ θ’ αποτελέσει το ιδανικό… ορεκτικό μεθαύριο στην 11η αγωνιστική της Handball Premier. Γίνεται στις 12:30 για τον 1ο όμιλο και θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ3.

Επίσης στις δύο κορυφαίες εθνικές κατηγορίες το πρόγραμμα μέχρι και τις 15 Δεκεμβρίου περιλαμβάνει τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ και των πλέι άουτ της Α1 γυναικών, την 7η μέρα της Α2 ανδρών, την 4η και την 5η αγωνιστική της Α2 γυναικών.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές, όπως τους ανακοίνωσε η ΟΧΕ:

Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2021

Handball Premier (11η αγωνιστική)
ΟΑΚΑ 12:30, ΑΣΕ Δούκα- ΑΕΚ (ΕΡΤ3)
(Κινατζίδης- Φωτακίδης, Μίγκας)
Σπίτι του Χάντμπολ 17:15, ΠΑΟΚ- Ζαφειράκης Νάουσας
(Θεοδοσίου- Χαρίτσος, Κατσίκης)
Κέρκυρας 18:00, Φαίακας- Αερωπός Έδεσσας
(Γράψας- Κυριακού, Αγγελίδης)
Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους- HC Σαλαμίνα
(Μερτινιάν- Καρυδάκης, Δημάκης)
Σπίτι του Χάντμπολ 19:30, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Φίλιππος Βέροιας
(Πατιός- Τσιάνας, Παρτεμιάν)
Μάνος Λοίζος 20:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή- Ιωνικός Affidea
(Xαραλαμπίδης- Ζήσης, Ανταλής)

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)
Προσοτσάνης 17:00, ΑΟ Προσοτσάνης- Κύκλωπες Αλεξ/πολης
(Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Αμοιρίδης 18:00, Ασπίδα Ξάνθης- Φοίβος Συκεών
(Μπαλάκος- Ουζούνης)
Αξιούπολης 18:00, Αλέξανδρος- ΑΟ Ιωαννίνων
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης)
Κατερίνης 18:00, Αρχέλαος- ΧΑΝΘ
(Μαυρίδης- Στεφανίδης)
Βύρωνα 18:00, Δόξα Βύρωνα- Αθηναϊκός
(Τόλιος- Φωκίτης, Mίγκας)
Ιλισίων 18:00, Ηλυσιακός- Πανιώνιος
(Δρακόπουλος- Λεφάκης)
Πανελληνίου 18:30, Πανελλήνιος- ΕΣΝ Βριλησσίων
(Σκλαβενίτης- Βήτας, Τσάκωνας)
Καματερού 20:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- ΟΦΝ Ιωνίας
(Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Αντωνόπουλος)

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική πλέι οφ)
Σπίτι του Χάντμπολ 15:00, ΠΑΟΚ Mateco- ΓΑΣ Καματερού
(Χαρίτσος- Θεοδοσίου, Σαμαράς)
Φιλίππειο 18:00, Βέροια 2017- ΟΦΝ Ιωνίας
(Νικολαϊδης- Λινάρδος, Σίσκου)

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική πλέι άουτ)
Κοζάνης 18:00, Εθνικός Κοζάνης- Αθηναϊκός
(Τζαφερόπουλος- Πήτας, Μπουγιάκας)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Κατερίνης 16:00, Ορφέας Κατερίνης- Ελπίδες Αμυνταίου
(Μαυρίδης- Στεφανίδης)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
Βασιλικών 16:30, Ορφέας Σουρωτής- Βορέας Αλεξ/πολης
(Νικόλας- Παπούλιας)

Κυριακή 12 Δεκεμβρίου 2021

Α2 Ανδρών (7η αγωνιστική)
Ναυπλίου 19:30, Πολυνίκης- Ακαδημία Πάτρας
(Ψύλλος- Μπράμου)

Α1 Γυναικών (2η αγωνιστική πλέι  άουτ)
Σπίτι του Χάντμπολ 15:00, Honda Πανόραμα- ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού
(Νικολαϊδης- Λινάρδος, Δελόγλου)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Νάουσας 16:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Φίλιππος Βέροιας
(Τομίδης- Κυριακού)
Βύρωνα 17:00, Δόξα Βύρωνα- Λεωνίδας 
(Γιακαλής- Λεφάκης)
Ναυπλίου 17:30, Πολυνίκης Ναυπλίου- Ακαδημία Πάτρας
(Ψύλλος- Μπράμου)

Α2 Γυναικών (5η αγωνιστική)
Καστοριάς 14:00, ΑΟΑ Καστοριάς- Κερκυραϊκός
(Πήτας- Αγγελίδης) 
ΟΑΚΑ 17:00, ΑΕΚ- Ηλιούπολη 2006
(Κινατζίδης- Μυλωνάς)
Σπίτι του Χάντμπολ 21:00, Απόλλων Σταυρούπολης- Άρης Θεσ/νικης
(Εφραιμίδης- Παπούλιας)

Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021

Handball Premier (12η αγωνιστική)
Φιλίππειο 16:00, Φίλιππος Βέροιας- Φαίακας Κέρκυρας
Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΠΑΟΚ
Νάουσας 18:00, Ζαφειράκης- Bianco Monte Δράμα
Ιωνικού 19:00, Ιωνικός Affidea- Διομήδης Άργους
ΟΑΚΑ 19:15 ΑΕΚ- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή (ERTSPORTS)
Σαλαμίνας 20:30, HC Σαλαμίνα- Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic

A2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Ηλιούπολης 21:30, Ηλιούπολη 2006- Άρης Νικαίας

NEWSROOM | ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

X