LIVE ΣΤΟ SPORTDAY.GR: Όλη η δράση του UEFA Champions League

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τα αποψινά παιχνίδια! Σας ευχόμαστε ένα υπέροχο βράδυ. Μείνετε συντονισμένοι στο SportDay.gr για όλες τις αθλητικές ειδήσεις!

Η γκολάρα του Ασένσιο για το 2-0 της Ρεάλ!

Ο κακός χαμός συνέβη στο Πόρτο-Ατλέτικο!

Η ποδιά του Τσιμίκα στον Φλορέντσι!

Ο Χάαλαντ σκοράρει ξανά για το 5-0!

23:55

Άγιαξ - Σπόρτινγκ Λισαβώνας 4-2, Μίλαν - Λίβερπουλ 1-2, Μπορούσια Ντόρτμουντ - Μπεσίκτας 5-0, Πόρτο - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-3, Ρεάλ Μαδρίτης - Ίντερ 2-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ - Σέριφ 1-1.

23:54

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+6' Ο Σέρτζιο Ολιβέιρα μειώνει σε 1-3 για την Πόρτο!

23:53

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟ

Έχουν την ευκαιρία να μειώσουν οι Πορτογάλοι.

23:52

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+3' Ο Νικόλοβ σώζει την Σέριφ από την ήττα από την Σαχτάρ και ισοφαρίζει σε 1-1!

23:50

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+2' Ο Ροντρίγκο Ντε Πολ κάνει το 0-3 για την Ατλέτικο !

23:47

90' Η Ατλέτικο Μαδρίτης κάνει το 2-0 με τον Κορέα!

23:47

Εκπληκτική κίνηση αλά... Κρόιφ του Νατ Φίλιπς που ξεγέλασε δύο αντιπάλους.

23:43

Σκηνές απείρου κάλλους στο Πόρτο-Ατλέτικο!

23:42

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

81' Ο Χάαλαντ σκοράρει ξανά και κάνει το 5-1 για την Ντόρτμουντ!

Γκολ και από τον Χάαλαντ για το 4-0 της Ντόρτμουντ!

23:41

81' Έξω ο Βινίσιους και μέσα ο Εντέν Αζάρ για την Ρεάλ Μαδρίτης.

23:40

Αποβλήθηκε και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Πόρτο, Μαρκεζίν, ο οποίος βρισκόταν στον πάγκο.

23:38

79' Η Ρεάλ Μαδρίτης κάνει το 2-0 με γκολάρα του Ασένσιο!

23:36

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

78' Η Σπόρτινγκ Λισαβώνας μειώνει σε 4-2 με τον Ταμπάτα.

Το 3-1 και το 4-1 του τρομερού Άγιαξ!

23:34

Την χειρότερη σεζόν στην ιστορία της διανύει η Μπεσίκτας, αφού ποτέ ξανά δεν έχει δεχθεί 18 γκολ σε φάση ομίλων οποιασδήποτε διοργάνωσης.

Το γκολ του Οριγκί που ολοκλήρωσε την ανατροπή της Λίβερπουλ!

23:29

ΑΠΟΒΟΛΗ

69' Με δέκα παίκτες και η Πόρτο λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Γουέντελ.

23:28

Νέα σύρραξη στο Πόρτο - Ατλέτικο Μαδρίτης.

23:27

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

68' Ο Έρλινγκ Χάαλαντ δίνει διαστάσεις θριάμβου στο αντίο της Ντόρτμουντ στο Champions League!

23:26

68' Αποβολή για τον Καράσκο για την κίνηση που έκανε απέναντι στον αντίπαλό του. Με δέκα παίκτες η Ατλέτικο Μαδρίτης.

23:25

64' Έξω ο Σαλάχ και μέσα ο Κεϊτά για την Λίβερπουλ.

23:24

63' Έξω ο Ρόις και μέσα ο Χάαλαντ για την Ντόρτμουντ.

23:23

64' Αποβολή για τον Μπαρέλα που έριξε μπουνιά στο πόδι του Μιλιτάο εκνευρισμένος από το μαρκάρισμα του Βραζιλιάνου.

Το πέναλτι που νίκησε ο Κεσί στο μαρκάρισμα του Τσιμίκα!

23:19

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

Ο Άγιαξ σκοράρει ξανά και φτάνει τα τέσσερα τέρματα. Το γκολ πέτυχε ο Μπέργκχαους (4-1).

23:18

60' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο να τελειώσει το ματς, αλλά ο Κούνια δεν τα κατάφερε.

Η αποβολή του Γουέλιντον και το πέναλτι του Ρόις!

23:16

58' Ο Νέρες κάνει το 3-1 για τον Άγιαξ!

23:15

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

55' Ο Οριγκί ολοκληρώνει την ανατροπή για την Λίβερπουλ κάνοντας το 2-1!

23:15

Πλέον, οι «Ροχιμπλάνκος» προκρίνονται ως δεύτεροι με 7 βαθμούς. Η Πόρτο μένει 3η με 5 και πάει EUL ενώ η Μίλαν επιστρέφει στην Ιταλία με 4.

23:14

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

56' Ο Γκριεζμάν κάνει το 0-1 για την Ατλέτικο!

23:14

46' Ο Δημήτρης Κολοβός δεν ξεκίνησε στο δεύτερο μέρος. Αντικαταστάθηκε από τον Νικόλοβ.

23:12

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

53' Ο Μάρκο Ρόις κάνει το 3-0 για την Ντόρτμουντ!

23:09

Ο Μάρκο Ρόις έγινε μόλις ο τρίτος Γερμανός παίκτης που φτάνει τα 20 γκολ στο Champions League

Ο Φερνάντο νίκησε τον Αθανασιάδη κι έκανε το 1-0 για την Σαχτάρ!

Ο Άντονι δίνει εκ νέου το προβάδισμα στον Άγιαξ με μία τρομερή ενέργεια!

Ο Μάλεν έβαλε μπροστά στο σκορ την Ντόρτμουντ!

23:05

47' Ο Ταρεμί έχασε τρομερή ευκαιρία για την Πόρτο πλασάροντας άουτ από ευνοϊκή θέση και ανενόχλητος.

23:05

Η Ρεάλ Μαδρίτης δέχθηκε 13 σουτ στο πρώτο μέρος του αγώνα, τα περισσότερα από κάθε άλλο παιχν ίδι που έχει δώσει στο Champions League. Έχει δεχθεί 13 άλλη μια φορά από την Μπάγερν τον Απρίλιο του 2012.

23:03

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο σε όλα τα παιχνίδια!

Το γκολ ισοφάρισης του Μο Σαλάχ!

23:01

Η Πόρτο με τα υπάρχοντα αποτελέσματα παίρνει αυτή τη στιγμή τη δεύτερη θέση και την πρόκριση με έξι βαθμούς. Η Μίλαν με 5 πάει στο Europa League, ενω η Ατλέτικο με 5 πάει σπίτι της στην Μαδρίτη.

23:00

Στον όμιλο... φωτιά της βραδιάς η Λίβερπουλ μπορεί να έχει καθαρίσει τη πρωτιά, όμως από κει και κάτω γίνεται... αίμα κι άμμος.

22:58

Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου!

22:57

ΣΑΛΑΧ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝ ΡΑΣ!

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ έγινε ο πρώτος παίκτης που σκοράρει 20+ γκολ σε όλες τις διοργανώσεις σε πέντε σερί σεζόν για την Λίβερπουλ από τον Ίαν Ρας που το είχε πετύχει έξι φορές (1981-1982 μέχρι 1986-1987).

22:54

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ έχει σκοράρει περισσότερα γκολ (7) για την Λίβερπουλ σε μία φάση ομίλων Champions League από κάθε άλλον παίκτη στην ιστορία της ομάδας.

22:48

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος το πρώτος μέρος και στα έξι παιχνίδια!

22:47

Δοκάρι της Ρεάλ με τον Ροντρίγκο!

22:47

45+2' Η Μπορούσια Ντόρτμουντ κάνει το 2-0 με τον Ρόις!

22:44

Πέναλτι για την Ντόρτμουντ.

22:43

ΑΠΟΒΟΛΗ

Με δέκα παίκτες η Μπεσίκτας, αφού ο Γουέλιντον αποβάλλεται για μαρκάρισμα στην περιοχή ως τελευταίος παίκτης.

22:42

43' Ο Άντονι κάνει το 2-1 για τον Άγιαξ!

22:41

42' Η Σαχτάρ κάνει το 1-0 με το γκολ του Φερνάντο!

Ο Τομόρι σκοράρει απέναντι στην Λίβερπουλ!

22:39

38' Τρομερή επέμβαση του Βιρτζίνια στο σουτ του Άντονι.

22:39

39' Ευκαιρία για την Λίβερπουλ με τον Μανέ!

22:37

Ο Τσάμπερλεϊν σούταρε, ο Μενιάν απόκρουσε αλλά ασταθώς και ο Σαλάχ πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε.

22:36

36' Ο Σαλάχ ισοφαρίζει σε 1-1 για την Λίβερπουλ!

Το υπέροχο γκολ του Μπραγκάνστσα και το 1-1 της Σπόρτινγκ!

Η γκολάρα του Τόνι Κρόος που έδωσε προβάδισμα στην Ρεάλ!

22:30

Η Ρεάλ Μαδρίτης φτάνει τα 1.000 γκολ στο Champions League με τη βολίδα του Τόνι Κρόος. Μετράει 2.2 γκολ ανά ματς μέχρι σήμερα, τον μεγαλύτερο μέσο όρο γκολ μεταξύ των ομάδων που έχουν 50+ παιχνίδια στην διοργάνωση.

22:29

29' Ο Τομόρι βάζει μπροστά στο σκορ την Μίλαν στο «Σαν Σίρο»!

22:29

29' Η Μπορούσια Ντόρτμουντ ανοίγει το σκορ με τον Μάλεν!

Ο Αλέ πετυχαίνει το 10ο φετινό του γκολ και βάζει μπροστά στο σκορ τον Άγιαξ!

22:22

22' Ο Νούνο Σάντος ισοφαρίζει σε 1-1!

22:22

Όπως είπε ο Πεπ Γκουαρδιόλα στις δηλώσεις του μετά το ματς οι Φόντεν και Άκε αντικαταστάθηκαν λόγω ενοχλήσεων σε αστράγαλο και μέση αντίστοιχα.

Ο Σουάρες αποχωρεί κλαίγοντας μετά τον τραυματισμό του!

22:18

17' Η Ρεάλ Μαδρίτης ανοίγει το σκορ με τον Τόνι Κρόος!

22:17

Ο Σεμπάστιαν Αλέ έγινε ο τέταρτος παίκτης με το σημερινό του τέρμα που σημειώνει 10+ γκολ σε μία σεζόν στη φάση ομίλων Champions League. Κριστιάνο Ρονάλντο, Λιονέλ Μέσι και Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι οι άλλοι τρεις. Το λες και τιμητικό...

22:14

13' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λουίς Σουάρες, που έχει ξεσπάσει σε κλάμματα στον πάγκο της Ατλέτικο. Μέσα ο Κούνια στην θέση του.

Η εν ψυχρώ κλωτσιά του Γουόκερ που έφερε την αποβολή του!

Η μεγάλη νίκη της Λειψίας επί της Σίτι!

Τα στιγμιότυπα από την νίκη της Παρί κόντρα στην Μπριζ!

22:08

8' Ο Σεμπαστιάν Αλέ σκοράρει και πάλι κάνοντας το 1-0 για τον Άγιαξ.

22:07

Κίτρινη κάρτα για τον Μπραγκάνσα που υπέπεσε στην παράβαση πάνω στον Αλέ.

22:07

Πέναλτι για τον Άγιαξ!

22:03

2' Ωραίο πλασέ του Βινίσιους που περνάει λίγο από την εστία του Χαντάνοβιτς.

22:00

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

Ξεκίνησαν όλα τα παιχνίδια!

21:57

Η εικόνα του πρώτου ομίλου. Μάντσεστερ Σίτι και Παρί Σεν Ζερμέν στους «16» του UCL, η Λειψία στο EUL και η Κλαμπ Μπριζ πίσω στο Βέλγιο.

21:55

Η Λειψία ήταν πιο εύστοχη και κέρδισε με 2-1 την Μάντσεστερ Σίτι, παρ' ότι οι ευκαιρίες που δημιούργησαν άξιζαν περίπου για 1,5 γκολ για την κάθε ομάδα.

21:53

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Τα σχήματα και οι παίκτες με τα οποία επέλεξαν να ξεκινήσουν οι προπονητές των ομάδων σε όλα τα παιχνίδια των 22:00.

21:51

Ο Κάιλ Γουόκερ έγινε ο δεύτερος γηραιότερος Άγγλος παίκτης που αποβάλλεται στο Champions League σε ηλικία 31 ετών και 193 ημερών μετά τον Πολ Σκόουλς, όταν αποβλήθηκε απέναντι στην Ρόμα τον Απρίλιο του 2007 σε ηλικία 32 ετών και 139 ημερών.

21:46

Η Κλαμπ Μπριζ έγινε στο αντίο για φέτος η πρώτη ομάδα στην ιστορία της διοργάνωσης που δέχεται 4+ γκολ σε τέσσερα σερί παιχνίδια.

21:41

21:35

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

Η Λειψία κέρδισε με 2-1 την Μάντσεστερ Σίτι και θα πάει στο Europa League. Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε άνετα με 4-1 την Κλαμπ Μπριζ τερματίζοντας εδώ το ευρωπαϊκό ταξίδι των Βέλγων.

Ο Μαχρέζ μειώνει σε 2-1 με κεφαλιά-ψαράκι μετά την υπέροχη σέντρα του Ζιντσένκο.

21:32

90+1' Κίτρινη κάρτα για τον Άνταμς της Λειψίας που κλώτησε τον Γκρίλις.

21:31

Η Μάντσεστερ Σίτι δέχθηκε τουλάχιστον δύο τέρματα σε τρία διαφορετικά παιχνίδια της φάσης των ομίλων για πρώτη φορά από τη σεζόν 2014-2015.

21:29

87' Μέσα ο Μοριμπά κι έξω ο Αντρέ Σίλβα για την Λειψία. Μέσα οι Ντίας και Πάλμερ για την Σίτι κι έξω οι Άκε και Ντε Μπρόινε.

Ο Μέσι πετυχαίνει και δεύτερο γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

21:27

84' Διπλή αλλαγή για την Παρί. Μέσα οι Ντινά και Ικάρντι κι έξω οι Βεράτι και Εμπαπέ.

21:24

83' Αποβολή για τον Γουόκερ που κλώτσησε εν ψυχρώ τον αντίπαλό του.

21:23

81' Κίτρινη κάρτα για τον Τζον Στόουνς για διαμαρτυρία.

Ο Αντρέ Σίλβα κάνει το 2-0 για την Λειψία!

Ο Ριτς μειώνει σε 3-1 για την Μπριζ!

21:21

79' Έξω ο Μουκιέλε και μέσα ο Χένρικς για την γερμανική ομάδα.

21:20

79' Μέσα ο Μπρόμπεϊ κι έξω ο Φόρσμπεργκ για την Λειψία.

21:19

Υπέροχη σέντρα του Ζιντσένκο που πέρασε από όλους και έφτασε στον Μαχρέζ, που τελείωσε τη φάση με ωραία κεφαλιά-ψαράκι για το 2-1 της Σίτι.

21:18

77' Ο Μαχρέζ μειώνει σε 2-1!

21:17

76' Ο Λιονέλ Μέσι σκοράρει ξανά ευστοχώντας από την άσπρη βούλα για το 4-0!

21:17

74' Πέναλτι για την Παρί!

21:16

75' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Φερναντίνιο.

21:15

71' Μέσα οι Ερέρα και Παρέδες κι έξω οι Ντι Μαρία και Γκουέι για την Παρί.

21:14

Ο Λούκα Μόντριτς συμπλήρωσε 100 συμμετοχές στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση!

21:12

71' Ο Αντρέ Σίλβα κάνει το 2-0 για την Λειψία!

21:11

70' Κίτρινη κάρτα για τον Κιλιάν Εμπαπέ.

Η υπέροχη ποδιά του Εμπαπέ στο ξεκίνημα του γκολ του Μέσι!

21:11

68' Η Κλαμπ Μπριζ μείωσε σε 3-1 με τον Ριτς.

21:10

Ο Λιονέλ Μέσι είναι μόλις ο τρίτος παίκτης που σκοράρει στα πρώτα του τρία εντός έδρας στο Champions League με την Παρί Σεν Ζερμέν, μετά τους Τζορτζ Γουεά (1994) και Νεϊμάρ (2017).

21:07

Ο Άνταμς πέρασε στην θέση του Λάιμερ για την Λειψία εντωμεταξύ.

21:06

64' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί με τον Ντι Μαρία να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

21:04

61' Κίτρινη κάρτα για τον Νόε Λανγκ της Κλαμπ Μπριζ.

21:02

56' Μέσα ο Ιγκνάς Βαν Ντερ Μπρεμπτ κι έξω ο 17χρονος Σισέ Σάντρα για την Κλαμπ Μπριζ.

20:59

Λειψία και Σίτι ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο κάνοντας από μία αλλαγή. Μέσα ο Σιμακάν στην θέση του Κλόστερμαν και μέσα ο Στέρλινγκ στην θέση του Φόντεν.

20:57

55' Κίτρινη κάρτα για τον Κέρερ της Παρί.

20:57

Έξω ο Νούνο Μέντες, μέσα ο Τίλο Κέρερ για την Παρί Σεν Ζερμέν.

20:50

20:47

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο των δύο αγώνων!

Το γκολ του Μέσι με την γνωστή του κίνηση για το 3-0 της Παρί!

20:31

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Η Μάντσεστερ πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ στην Γερμανία με 1-0 από την Λειψία, ενώ η Παρί έχοντας προβάδισμα τριών γκολ (3-0) απέναντι στην Μπριζ και παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο.

20:29

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εμπαπέ να πετύχει το χατ τρικ, αλλά το τελείωμά του πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μινιολέ.

20:29

44' Ο Γκουλάκσι απόκρουσε φάουλ του Ντε Μπρόινε!

20:25

41' Δοκάρι για την Μάντσεστερ Σίτι με τον Φόντεν.

Ο Σόμποζλαϊ βάζει μπροστά στο σκορ την Λειψία!

20:24

40' Εξ' επαφής επέμβαση του Στέφεν στην κεφαλιά του Σίλβα.

20:24

Σε μία κλασσική του κίνηση ο Αργεντινός κινήθηκε παράλληλα στην μεγάλη περιοχή και πλάσαρε για το 3-0!

20:22

38' Ο Λιονέλ Μέσι κάνει το 3-0 για την Παρί Σεν Ζερμέν!

20:21

36' Ο Ντοναρούμα αποκρούει το σουτ του Ριτς.

20:17

32' Ο Μέσι έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά το εκπληκτικό τάκλιν του αμυντικού της Μπρίζ, Ενσοκί έσωσε την κατάσταση.

20:15

30' Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν Ντε Μπρόινε για διαμαρτυρία.

20:11

26' Ο Στέφεν λέει «όχι» στο σουτ του Φόρσμπεργκ.

20:09

Ο Λάιμερ έβγαλε την κάθετη πάσα και ο Σόμποζλαϊ έφυγε μόνος του στην αντεπίθεση ολοκληρώνοντας ιδανικά την φάση για το 1-0.

20:09

24' Η Λειψία ανοίγει το σκορ στην Γερμανία κόντρα στην Σίτι!

Τελείωμα στην κίνηση από τον Εμπαπέ που κάνει δύο τα δικά του τέρματα, αλλά και της Παρί!

20:02

17' Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι με άστοχο πλασέ του Ντε Μπρόινε μέσα από την περιοχή.

20:00

15' Κίτρινη κάρτα για τον Καμπλ της Λειψίας για φάουλ στον Ντε Μπρόινε.

Το πρώτο γκολ του Εμπαπέ!

19:56

Στις εξέδρες του Παρκ Ντε Πρενς βρίσκεται ο Σέρχιο Ράμος με τη γυναικά του, Πιλάρ Ρούμπιο και την κόρη τους.

19:53

Ο Κιλιάν Εμπαπέ έγινε ο νεότερος παίκτης που φτάνει τα 30 γκολ, 31 πλέον, στην ιστορία του Champions League σε ηλικία 22 ετών και 352 ημερών.

19:52

8' Ο Κιλιάν Εμπαπέ σκοράρει και πάλι!

19:49

4' Ο Μινιολέ απόκρουσε το τετ α τετ του Βαϊνάλντουμ!

19:48

Ο Εμπαπέ εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Μινιολέ και σούταρε από κοντά για το 1-0!

19:46

2' Η Παρί Σεν Ζερμέν ανοίγει το σκορ με τον Εμπαπέ!

19:45

Ξεκίνησαν τα δύο παιχνίδια!

19:45

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Οι επιλογές των Πεπ Γκουαρδιόλα και Ακίμ Μπέιερλόζερ.

19:36

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Οι επιλογές των Μαουρίσιο Ποκετίνο και Φιλίπ Κλεμέν.

19:35

Ολόκληρο το πρόγραμμα των αποψινών αγώνων!

19:33

Θα ξεκινήσουμε, όπως πάντα, με τα δύο παιχνίδια που θα διεξαχθούν νωρίς από τον πρώτο όμιλο. Η Λειψία αντιμετωπίζει την Μάντσεστερ Σίτι και η Παρί Σεν Ζερμέν την Μπριζ στις 19:45.