MENU

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ: Το «πράσινο» πρόγραμμα του ΣΚ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ: Το «πράσινο» πρόγραμμα του ΣΚ -SportDay.gr

Για άλλο ένα Σαββατόκυριακο τα τμήματα του Παναθηναϊκό ΑΟ δίνουν τις δικές τους «μάχες» στα πρωταθλήματα και τις διοργάνωσεις που συμμετέχουν. 

Αναλυτικά οι ώρες των αγώνων τους το διήμερο (04-05/12):

«Κρίσιμους αγώνες και καθοριστικές μάχες δίνει και αυτό το Σαββατοκύριακο 4 και 5 Δεκεμβρίου ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος σε ομαδικά και ατομικά αγωνίσματα.

Σε διεθνές επίπεδο η καταδύτρια του Συλλόγου Άννα Μαρία Σαχίνη συμμετέχει στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Νέων-Νεανίδων  στο Κίεβο.

Παράλληλα ο Σύλλογος διοργανώνει για ακόμα μια χρονιά το Τρόπαιο Κολύμβησης στο ΟΑΚΑ που πλέον έχει γίνει θεσμός.

Στα ομαδικά αθλήματα ο Παναθηναϊκός παίζει εντός έδρας σε βόλεϊ ανδρών (με Μίλωνα), μπάσκετ γυναικών (με Δάφνη Αγίου Δημητρίου) και ποδόσφαιρο γυναικών ( με ΠΑΣ Λέσβου) ενώ η γυναικεία ομάδα βόλεϊ αγωνίζεται εκτός έδρας (με τον Αίαντα Ευόσμου).

Επιπλέον μεγάλο ενδιαφέρον έχει και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παραμπάντμιντον που γίνεται στην Αλεξανδρούπολη και πρώτη φορά συμμετέχει ο Παναθηναϊκός.

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

08:30 ΟΑΚΑ, Τρόπαιο Κολύμβησης Παναθηναϊκού

13:00 Εύοσμος, Volley League Γυναικών: ΑΣΠ Αίας - Παναθηναϊκός ΑΟ, 12η αγωνιστική

13:00 Κίεβο, Παγκόσμιο πρωτάθλημα καταδύσεων Νέων, Άννα Μαρία Σαχίνη

14:15 Γέρακας, Παναθηναϊκός-Νηρέας Γεράκας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων

15:45 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Α.Κ. Αμπελοκήπων, legacy Basketball Tournament , γεν. 2007 Αγόρια

17:30 κλ.«Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΓΑΣ Εύνικος, Παιδικό Γ΄ ΕΣΚΑ

18:00 κλ. Αγίου Θωμά, Παναθηναϊκός-Μίλων, 6η αγωνιστική Volleyleague ανδρών (Livestreaming SDNA)

18:30 Μεταμόρφωση, Καστελλάνοι-Παναθηναϊκός, φιλικός αγώνας ποδοσφαίρου Ακρωτηριασμένων

19:30 κλ.«Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Μελάς Αγίου Ελευθερίου, Κορασίδες ΕΣΚΑ

21:15 Ηλιούπολη, ΑΕΚ-Παναθηναϊκός, Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων πόλο

21:30 κλ.«Παύλος Γιαννακόπουλος» Φοίβος Μελισσίων-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ

 

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

08:30 ΟΑΚΑ, 5ο Τρόπαιο Κολύμβησης Παναθηναϊκού

09:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Δούκας , Τουρνουά Μίνι Αγοριών ΕΣΚΑ

09:30 Αλεξανδρούπολη. Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠαράΜπάντμιντον και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Κοντογιάννης, Γαστεράτος, Χριστόφορος, Φύτρος και Κατωπόδης

10:30 κλ. Α.Βαρίκας, Πανιώνιος-Παναθηναϊκός, Τουρνουά «Η.Φωτεινάκης» , Κορίτσια U15

13:00 Γήπεδο Ρουφ, Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Λέσβου, 4η αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών

14:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Δάφνη Αγίου Δημητρίου, 6η αγωνιστική μπάσκετ γυναικών (livestreaming SDNA)

17:00 Ηλιούπολη, Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφηβικού πόλο. Μίλων-Παναθηναϊκός

19:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Κολλέγιο Ντέρη, Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ , Κορίτσια Κ20»

NEWSROOM | ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

X