MENU

HANDBALL PREMIER: Ο αγώνας Ιωνικού-Δούκα ανοίγει το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

HANDBALL PREMIER: Ο αγώνας Ιωνικού-Δούκα ανοίγει το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής -SportDay.gr

Τα κορυφαία πρωταθλήματα στο χάντμπολ συνεχίζονται από αύριο με τη Handball Premier των ανδρών, την Α1 γυναικών και την Α2 γυναικών, ενώ μέχρι τις 8 του μήνα υπάρχουν στο πρόγραμμα και συναντήσεις για το Κύπελλο ανδρών.

Στην 1η εθνική κατηγορία των ανδρών θα διεξαχθεί η 10η αγωνιστική και την αυλαία σηκώνει το τηλεοπτικό ματς αύριο το μεσημέρι μεταξύ του Ιωνικού Ν.Φ. και του ΑΣΕ Δούκα για τον 1ο όμιλο.

Το πρόγραμμα:

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Ιωνικού 12:30, Ιωνικός Affidea- ΑΣΕ Δούκα (ΕΡΤ3)
(Τζαφερόπουλος- Μπέτμαν, Τσάκωνας)
Νάουσας 16:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Φαίακας Κέρκυρας
(Λινάρδος- Νικολαϊδης, Σίσκου)
Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας ManDynamic- ΑΕΣΧ Πυλαίας
(Πατιός- Χαρίτσος, Μιχαηλίδης)
Σαλαμίνας 18:00, HC Σαλαμίνα- Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή
(Τόλιος- Γιακαλής, Αντωνόπουλος)

Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική- πλέι οφ)
Σπίτι του Χάντμπολ 16:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αναγέννηση Άρτας
(Θεοδοσίου- Παπούλιας, Δελόγλου)
Καματερού 16:00, ΓΑΣ Καματερού- Βέροια 2017
(Σκλαβενίτης- Βήτας, Μίγκας)
Μάνος Λοίζος 16:15, ΑΟΔ Κορυδαλλού- Εθνικός Κοζάνης
(Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Τσάκωνας)
Βύρωνα 18:00, Αθηναϊκός- Honda Πανόραμα
(Μερτινιάν- Αβράμης, Καραπάνος)
Νέας Ιωνίας 18:00, ΟΦΝ Ιωνίας- ΠΑΟΚ Mateco
(Κινατζίδης- Φωτακίδης, Ανταλής)

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Φιλίππειο 18:00, Φίλιππος Βέροιας- Ορφέας Κατερίνης
(Μαυρίδης- Τομίδης)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Κλαδισού Χανίων 13:00, ΕΑΧ Χανιά- Ολυμπιακός Κερατσινίου
(Μπαγάκη- Σαματά)

Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος)
Κιλκίς 18:00, ΓΑΣ Κιλκίς- Φοίβος Συκεών
(Γράψας- Κυριακού, Κατσίκης)
Ξάνθης 18:00, Ασπίδα Ξάνθης- ΧΑΝΘ
(Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Βριλησσίων 20:00, ΕΣΝ Βριλήσσια- Πολυνίκης Ναυπλίου
(Καρυδάκης- Σπηλιωτάκος)

Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2021
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Mάνος Λοίζος 15:30, Άρης Νικαίας OlympicDiagnostic- Διομήδης Άργους
(Παπαματθαίου- Χρηστίδη, Ανταλής)

Α1 Γυναικών (1η αγωνιστική- πλέι οφ)
Προσοτσάνης 15:00, ΑΟ Προσοτσάνης- Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών
(Βαγγελτζίκης- Τορνικίδης, Σαμαράς)

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Κλαδισού Χανίων 17:00, ΕΑΧ Χανιά- ΑΕΚ
(Μπαγάκη- Σαματά)

Α2 Γυναικών (3η αγωνιστική)
Καματερού 14:15, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Ακαδημία Πάτρας
(Δρακόπουλος- Ψύλλος)
Βύρωνα 15:00, Δόξα Βύρωνα- Πολυνίκης Ναυπλίου
(Μπράμου- Λεφάκης)
Νάουσας 16:00, Ζαφειράκης Νάουσας- Ελπίδες Αμυνταίου
(Μαυρίδης- Λάσκαρης)

Α2 Γυναικών (4η αγωνιστική)
Βασιλικών 12:00, Ορφέας Σουρωτής- Απόλλων
(Γκόγκας- Σαχίνογλου)
Ιωαννίνων 13:00, ΑΟ Ιωαννίνων- ΑΟΑ Καστοριάς
(Πήτας- Αγγελίδης)

Κύπελλο Ανδρών (1ος γύρος)
Βύρωνα 17:00, Αθηναϊκός- Δόξα Βύρωνα
(Τόλιος- Φωκίτης, Αντωνόπουλος)

Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021
Handball Premier (10η αγωνιστική)
Κραχτίδης 18:00, Bianco Monte Δράμα 1986- ΠΑΟΚ
(Τζαφερόπουλος- Τσιάνας, Μεϊμαρίδης)

 

NEWSROOM | ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

X