Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών

ΟΑΚΑ

4-0

22:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, μείνετε στο sportday.gr για το τρίτο ημίχρονο

22:08

Τέλος, με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ νίκησε εύκολα την Κηφισιά με 4-0!

22:07

Τελευταίο λεπτό στις καθυστερήσεις

22:03

88' Επικίνδυνο γύρισμα του Ρότα, ο Μιχελής προλαβαίνει προ των Χατζισαφί και Κοσίδη

22:02

88' Εκτέλεση κόρνερ από τον Χατζισαφί, κεφαλιά του Κοσίδη η μπάλα άουτ

21:59

85' Σουτ του Αμραμπατ, κοντράρει στον Παυλάκη και καταλήγει στον Μιχελή

21:57

ΑΛΛΑΓΗ

82' Ο Παπαγγελής στη θέση του Παπασάββα

VIDEO HIGHLIGHTS

Το γκολ του Χατζισαφί για το 4-0 της ΑΕΚ

Το 3-0 της ΑΕΚ με τον Τάνκοβιτς

21:55

ΑΛΛΑΓΕΣ

80' Κοσίδης και Μοχαμάντι στη θέση των Ανσαριφάρντ και Γέβτιτς

21:48

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

73' Ασίστ του Γέβτιτς, όμορφο διαγώνιο σουτ του Χατζισαφί για το 4-0 της ΑΕΚ!

21:47

ΑΛΛΑΓΗ

72' Αποχωρεί ο Τετέι στη θέση του ο Αγγελόπουλος

21:45

70' Σιμάνσκι και Αραούχο στη θέση των Λε Ταλέκ και Τάνκοβιτς

21:44

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

69' Εκτέλεση φάουλ του Γέβτιτς, η μπάλα στον Τάνκοβιτς από την γωνία της περιοχής εκτέλεσε τον Μιχελή για το 3-0 της ΑΕΚ

Το 2-0 της ΑΕΚ με το σόλο του Σβάρνα

21:43

68' Σουτ του Τάνκοβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ

21:43

68' Γύρισμα του Χατζισαφί από αριστερά, πλασέ του Γέβτιτς, μπλόκαρε ο Μιχελής

21:41

66' Πλασέ του Τζέλη, αδύναμο, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιντώτας

21:38

ΑΛΛΑΓΗ

64' Ο Αμραμπατ στη θέση του Λιβάι Γκαρσία

21:37

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λιβάι Γκαρσία, μετά το προηγούμενο πολύ σκληρό μαρκάρισμα που δέχθηκε

Το 1-0 της ΑΕΚ με την κεφαλιά του Ανσαριφάρντ

21:35

ΑΛΛΑΓΕΣ

61' Διπλή αλλαγή για την Κηφισιά, Τζέλης και Κρητικός αντικαθιστούν Καλλέργη και Οικονομίδη

21:35

60' Κίτρινη κάρτα στον Παπασάββα, ο οποίος ανέκοψε με σκληρό μαρκάρισμα τον Λιβάι Γκαρσία

21:33

Απλοποιείται το ματς για την Ενωση πλέον

21:32

57' Απίστευτη ατομική προσπάθεια του Σβάρνα, ο οποίος βρέθηκε στην περιοχή και πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μιχελή για το 2-0!

21:28

53' Γύρισμα του Γιαννιτσάνη, διώχνει σε κόρνερ ο Χατζισαφί

21:26

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

52' Ο Γέβτιτς εκτέλεσε το φάουλ, κεφαλιά του Ανσαριφάρντ και 1-0 η ΑΕΚ!

21:25

Κίτρινη στον Ντοριβάλ για χτύπημα στο πρόσωπο του Τάνκοβιτς

21:25

Πέρασε ανεκμετάλλευτο

21:24

49' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ, το κέρδισε ο Τάνκοβιτς

21:23

49' Σουτ του Λιβάι Γκαρσία, η μπάλα κόντραρε στον Σωτηράκο στη συνέχεια ο Ανσαριφάρντ δεν μπόρεσε να κοντρολάρει

21:22

48' Γύρισμα του Λιβάι Γκαρσία στον Γέβτιτς, το πλασέ του οποίου έφυγε ψηλά άουτ

21:20

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο

21:19

ΑΛΛΑΓΗ

46' Πρώτη αλλαγή για την Κηφισιά, ο Ντοριβάλ στη θέση του Πρίτσα

21:01

45' Εκτέλεση κόρνερ του Γέβτιτς, κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία μπλόκαρε ο Μιχελής

20:57

41' Σουτ του Γέβτιτς από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πάνω από το δοκάρι

20:52

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Η ΑΕΚ έχει αναμενόμενα τον έλεγχο, αλλά οι παίκτες της ψάχνουν εξεζητημένες ενέργειες και σπαταλούν τις ευκαιρίες για να πάρουν προβάδισμα στο σκορ και να "καθαρίσουν" την πρόκριση

20:51

35' Ο Χατζισαφί έδωσε στον Τάνκοβιτς, ο οποίος ντρίμπλαρε και πλάσαρε αλλά μπλόκαρε ο Μιχελής

20:50

34' Μακρινό σουτ του Γέβτιτς, μπλόκαρε ο Μιχελής

20:47

31' Γύρισμα του Ρότα, διώχνει σε κόρνερ ο Παυλάκης

20:45

29' Πρώτη ευκαιρία για την Κηφισιά, κεφαλιά του Τετέι μπλόκαρε ο Τσιντώτας

20:40

24' Κίτρινη στον Γέβτιτς, ο οποίος ανέκοψε αντεπίθεση της Κηφισιάς

20:39

Τρίτο συνεχόμενο κόρνερ για την Ενωση

20:38

22' Υπέροχη ομαδική προσπάθεια και δυνατό σουτ του Σάκχοφ, διώχνει με δυσκολία ο Μιχελής σε κόρνερ

20:36

20' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ανσαριφάρντ απέφυγε δυο αντιπάλους αλλά το δυνατό σουτ του έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Μιχελή

20:35

19' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, πλασέ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα κόντραρε στον Αρτυματά και απομακρύνθηκε

20:35

18' Πολύ καλό γύρισμα του Ρότα προς τον Τάνκοβιτς, σωτήριο τάκλιν του Σωτηράκου

20:33

Κεφάτοι οι "κιτρινόμαυροι" στο ξεκίνημα, ευκαιρία για αρκετούς παίκτες να δηλώσουν παρόντες ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος (Αστυνομίας και Υπουργού επιτρέποντος)

20:32

15' Εκτέλεσε φάουλ από καλό σημείο ο Γέβτιτς, η μπάλα βρήκε στο τείχος

20:30

13' Δοκάρι για την ΑΕΚ μετά από σέντρα-σουτ του Λάζαρου Ρότα

20:25

9' Σουτ του Τάνκοβιτς, η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει εύκολα ο Μιχελής

20:23

7' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από κόντρες ευνοήθηκε ο Ανσαριφάρντ, ο οποίος πλάσαρε αλλά ο Μιχελής έδιωξε με το πόδι

20:22

Συμπληρώθηκαν 6 λεπτά, χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς

20:20

Μπλόκαρε ο Μιχελής

20:20

4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την ΑΕΚ

20:19

Μάνταλος, Βράνιες, Σιμόες, Μισελέν έμειναν εκτός αποστολής για την ΑΕΚ για να πάρουν ανάσες ενόψει της συνέχειας.

20:16

Σέντρα στην αναμέτρηση

20:16

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΙΤΣΑΣ

Καλησπέρα κι από μένα, πολύ σημαντικό για την ΑΕΚ να καταφέρει από σήμερα να κλειδώσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

20:15

Διαιτητής είναι ο Βάτσιος με βοηθούς τους Μεϊντάνα και Κολλιάκο ενώ τέταρτος είναι ο Κατοίκος