3-2

18:51

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας σε live περιγραφή την αναμέτρηση Λεβαδειακός-Ολυμπιακός, μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για όλα τα νέα της επικαιρότητας

18:50

Μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό με 3-2 απέναντι στον Ολυμπιακό για το Κύπελλο Ελλάδας!

18:49

Τέλος του αγώνα στη Λιβαδειά!

18:48

Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο ματς

18:45

89' Μία ακόμη στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό, κέρδισε το κόρνερ

18:41

86' Σουτ του Μαρίνου, άουτ η μπάλα

18:41

86' Ατομική ενέργεια του Ονιεκούρου, έκανε το πλασέ, αλλά ο Τζημόπουλος κόντραρε και παραχώρησε κόρνερ

18:38

82' Τώρα μπαίνει ο Μαρίνος αντί του Βρουσάι

18:37

80' Τον Μαρίνο ετοιμάζει ο Πέδρο Μαρτίνς, ο οποίος πέρσι αγωνίστηκε στη Λιβαδειά ως δανεικός στο πρωτάθλημα της Super League 2

18:29

73' Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, εκτός οι Πολέτο, Νίκας και μπαίνουν οι Αλμπάνης και Τζημόπουλος αντίστοιχα

18:20

ΣΠΥΡΟΣ ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ

Νομίζω ότι η φάση του 3-1 περιγράφει, εν συντομία, το ματς και τη λογική των δύο ομάδων σήμερα. Οι παίκτες του Λεβαδειακού (ο Χάμοντ συγκεκριμένα) κυνηγάνε μια μπάλα που φαίνεται χαμένη και οι ερυθρόλευκοι παρατάνε εντελώς τη φάση και ύστερα είναι εντελώς ανοργάνωτοι.

18:19

Σέντρα του Ονιεκούρου από τ' αριστερά, η μπάλα κατέληξε στον Ρόνι Λόπες ο οποίο με πλασέ στην κίνηση έκανε το 3-1!

18:18

63' ΓΚΟΛ 3-2! Μειώνει ο Ολυμπιακός με τον Ρόνι Λόπες!

18:17

61' Ο Λεβαδειακός σκοράρει με την κεφαλιά του Δούμτσιου, μετά από τη σέντρα του Χάμοντ από τ' αριστερά!

18:17

61' ΓΚΟΛ 3-1!

18:16

61' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό

18:16

59' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό ο Μουτίνιο στη θέση του Βρακά

18:13

Διώχνει ο Νίκας με το κεφάλι

18:13

57' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό το οποίο κερδίζει ο Ονιεκούρου

18:09

53' Κίτρινη κάρτα στον Λιάγκα για διαμαρτυρία

18:08

52' Αλλαγές για τον Λεβαδειακό, εκτός ματς ο Λινάρδος και μπαίνει ο Δούμτσιος, ενώ ο Χάμοντ παίρνει τη θέση του Βλάχου

18:05

50' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από προσπάθεια του Ονιεκούρου

18:04

49' Μπήκε ο Ρόνι Λόπες στην περιοχή από τ' αριστερά, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

18:04

Το εκτέλεσε ο Ρόνι Λόπες, αλλά έδιωξαν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού

18:03

48' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

18:01

46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο...

18:00

Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς οι Κούντε, Μπα και Αποστολόπουλος και μπαίνουν οι Μπουχαλάκης, Ρόνι Λόπες και Κίτσος

17:46

Πέντε κόρνερ κέρδισε ο Λεβαδειακός στο α' ημίχρονο (τα τέσσερα εκτελέστηκαν με απευθείας κατεύθυνση το τέρμα!) έβαλε ένα γκολ, είχε ένα δοκάρι και δημιούργησε άλλες τρεις έντονες ανησυχίες στα καρέ του Ολυμπιακού...

17:45

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στη Λιβαδειά

17:45

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ

Πάντως είναι τρομερό να έχει κερδίσει όλες τις στημένες μπάλες ο Τικίνιο και γενικά ο Ολυμπιακός και να έχει καταφέρει να σκοράρει τη μία μόλις φορά με τον Σεμέδο...

17:44

45' Παραχωρεί κόρνερ ο Σεμέδο μετά από μονομαχία του με Πολέτο

17:42

42' Κέρδισε ο Τικίνιο την κεφαλιά από το κόρνερ, άουτ

17:41

42' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Βρουσάι

17:41

41' Μεγάλη στιγμή για τον Λεβαδειακό! Σουτ του Νίλι έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Κρίστινσον και κατέληξε άουτ!

17:36

36' Μία ακόμη τελική για τον Λεβαδειακό. Ο Νίλι έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Ολυμπιακού, έκανε το σουτ υπό την πίεση του Αποστολόπουλου, με την μπάλα να καταλήγει άουτ

17:32

33' Εκτέλεση από τον Παναγιώτου από το ίδιο σημείο όπου έκανε το 2-0, αλλά τώρα έδιωξαν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού

17:32

32' Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τον Λεβαδειακό

17:31

32' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό

17:26

Ένα γκολ το οποίο πανηγύρισε έντονα ο Πορτογάλος αμυντικός

17:26

26' Ο Βρουσάι «γέμισε» στην αντίπαλη εστία με εκτέλεση φάουλ, ο Σεμέδο πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

17:26

ΓΚΟΛ 2-1! Ο Ολυμπιακός μειώνει με τον Ρούμπεν Σεμέδο!

17:24

24' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνάει ανεκμετάλλευτο

17:22

22' Μετά το αιφνιδιαστικό 2-0 του Λεβαδειακού ο Ολυμπιακός πλέον έχει γίνει πιεστικός και απειλητικός

17:21

Είναι απίθανο αυτό που έχει συμβεί στο πρώτο 20λεπτο που το ματς είναι 2-0 υπέρ του Λεβαδειακού. Ο γηπεδούχος έχει 4 τελικές, οι 3 στην εστία. Ο φιλοξενούμενος 4 καμία στην εστία. Μιλάμε για 8 τελικές και 2 γκολ σε 20 λεπτά αγώνα!

17:17

18' Κερδίζει το κόρνερ ο Ονιεκούρου, μετά από πλασέ που έκανε και κόπηκε η προσπάθειά του

17:16

17' Εκτελέστηκε το κόρνερ από τον Κούντε, πλασέ από κοντά του Τικίνιο, άουτ

17:16

17' Κεφαλιά-πάσα του Τικίνιο για τον Βρουσάι, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και τη στιγμή που πήγε να πλασάρει έδιωξε ο Παναγιώτου σε κόρνερ!

17:15

16' Εκτέλεση του Κούντε, γυριστή κεφαλιά του Τικίνιο, άουτ

17:15

15' Κερδίζει το κόρνερ ο Ολυμπιακός

17:10

Ο Ολυμπιακός έχει φέρει εαυτόν σε πολύ δύσκολη θέση. Μπήκε με εξόφθαλμη χαλαρότητα και το πλήρωσε με δύο γκολ. Πέρα απ' αυτό, είναι απίστευτο με πόση ευκολία ο Λεβαδειακός φτάνει κοντά ή μπαίνει εντός της περιοχής των Πειραιωτών.

17:09

Διώχνουν οι αμυντικοί του Λεβαδειακού

17:09

10' Ο Ολυμπιακός έχει φάουλ από το πλάι της μεγάλης περιοχής, με εκτελεστή τον Κούντε

17:09

Μπήκε και ο Κρίστινσον στη λίστα όσων ερυθρόλευκων εκτίθενται νωρίς νωρίς. Πίστεψε ότι το κόρνερ θα εκτελεστεί προς τα έξω και αιφνιδιάστηκε απόλυτα.

17:09

Είναι τρομερό αυτό το οποίο συμβαίνει στη Λιβαδειά. Όποιος θέλει μπαίνει στην άμυνα των «ερυθρόλευκων» και φαίνεται αυτό ξεκάθαρα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

17:07

8' Σουτ του Βρακά έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει ο Κρίστινσον σταθερά

17:06

6' ΓΚΟΛ 2-0 Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παναγιώτου μ την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα!

17:05

Είναι εκπληκτικό, με την κακή έννοια, πως εκτέθηκαν κατά σειρά Σουρλής, Σεμέδο και Κούντε στο 1-0.

17:05

5' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Πολέτο, σουτ του Νίκα στην κίνηση με τον Σεμέδο να διώχνει!

17:04

Καλησπέρα κι από 'μένα. Ετοιμαζόμουν να γράψω για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου αλλά ο σκόρερ του Λεβαδειακού, Πολέτο, κατάφερε να... τραβήξει την προσοχή όλων μας.

17:03

Ο Λιάγκας πέρασε Σουρλή και Σεμέδο, έδωσε την πάσα στον Πολέτο με τον παίκτη των γηπεδούχων να πλασάρει για το 1-0!

17:02

3' ΓΚΟΛ 1-0! Αιφνιδιάζει ο Λεβαδειακός και ανοίγει το σκορ από νωρίς με σκόρερ τον Πολέτο!

17:00

1' Έγινε η σέντρα του αγώνα

17:00

Καλησπέρα και από εμένα σε όλους τους αναγνώστες του sportday.gr! Ματς δοκιμών αυτό απέναντι στον Λεβαδειακό και είναι λογικό να βλέπουμε παίκτες όπως είναι ο Αποστολόπουλος ή ο Μπα. Από εκεί και πέρα, ο Πέδρο Μαρτίνς θέλει να τσεκάρει την ετοιμότητα και του συμπατριώτη του, ενόψει της συνέχειας, ο οποίος επιστρέφει μετά από σχεδόν 3 μήνες

16:57

Είναι οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, ενόψει της σέντρας της αναμέτρησης

16:49

Από πλευράς Λεβαδειακού, ο Γιάννης Ταουσιάνης θα έχει στη διάθεσή του τους Στογιάνοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμμοντ, Μουτίνιο, Αλμπάνη, Βήχο, Δούμτσιο, Μυτίδη και Τζημόπουλο

16:48

Να σημειωθεί πως στον πάγκο του Ολυμπιακού θα είναι οι Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Λόπες, Ξενιτίδης, Μπαγκαλιάνης, Νίκολιτς, Μαρίνος, Κίτσος και Κωστή

16:33

16:32

Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Σαμάσσα, Βλάχος, Νίκας, Τσάπρας, Νίλι, Μεχία, Λιάγκας, Παναγιώτου, Βρακάς, Λινάρδος, Πολέττο

16:25

Οι «ερυθρόλευκοι» στο πινακάκι τους δίνουν ως διάταξη το 4-2-3-1, αλλά μένει να το δούμε και στην πράξη γιατί θα μπορούσε να είναι και το 4-4-2 με τον Μπα δίπλα στον Τικίνιο στην επίθεση

16:24

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

16:21

Ο κεντρικός αμυντικός έχει επιστρέψει κανονικά στις προπονήσεις και τώρα είναι έτοιμος να παίξει και σε επίσημο ματς. Το τελευταίο του παιχνίδι ήταν αυτό με τη Λουντογκόρετς εκτός έδρας, στον αποκλεισμό του Ολυμπιακού από τους ομίλους του Champions League

16:20

Ο Πέδρο Μαρτίνς αποφάσισε να δώσει φανέλα βασικού μετά από σχεδόν τρεις μήνες και στον Ρούμπεν Σεμέδο

16:15

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού στο Κύπελλο Ελλάδας, κόντρα στον Λεβαδειακό στις 17:00, αναμέτρηση η οποία ξεκινά στις 17:00