MENU

VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι «αιωνίων» στην εμβόλιμη αγωνιστική

VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι «αιωνίων» στην εμβόλιμη αγωνιστική -SportDay.gr

Πολλές δυνατές αναμετρήσεις περιλαμβάνει η 11η αγωνιστική της Volley League γυναικών, που γίνεται εμβόλιμα αύριο. Μπορεί να αναβλήθηκε ο αγώνας της Λαμίας 2013 με τον Πανναξιακό, επειδή υπήρξε απαγόρευση στις ακτοπλοϊκές μετακινήσεις από το νησί, αλλά το πρόγραμμα έχει διάφορα ντέρμπι και με βαθμολογική σημασία.
Στο κλειστό του Αγίου Θωμά ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός (28β.) υποδέχεται τον 2ο Ολυμπιακό (27β) με τις δύο ομάδες να προέρχονται από μεγάλες νίκες καθώς οι «πράσινες» πήραν το τρίποντο στην έδρα της ΑΕΚ και οι «ερυθρόλευκες» υποχρέωσαν τον Άρη στην πρώτη του φετινή ήττα.

Το άλλο σπουδαίο παιχνίδι από τις πρώτες θέσεις διεξάγεται στη Σαντορίνη εκεί όπου ο τοπικός Α.Ο. Θήρας κοντράρεται με την Α.Ε.Κ.. Αμφότερες οι ομάδες έχουν «χτυπηθεί» από τον κορωνοϊό (μαζί με τον Πανναξιακό είναι οι σύλλογοι που έχουν μία απώλεια αγώνα) με την ΑΕΚ να επιστρέφει στη δράση το περασμένο Σάββατο, ενώ ο ΑΟΘ μετά την ευρωπαϊκή πρόκριση έχασε για τον ίδιο λόγο και το ματς με τις Αμαζόνες.
Επικίνδυνη έξοδο στην Αθήνα έχει ο Π.Α.Ο.Κ., ο οποίος θα αναμετρηθεί με το βελτιωμένο Μαρκόπουλο στο κλειστό των Μεσογείων.
Ο Άρης απέναντι στον Αίαντα Ευόσμου θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό, ενώ για τον Εύοσμο στόχος είναι η καλή εμφάνιση απέναντι στις «κιτρινόμαυρες». Όσον αφορά τη μάχη της παραμονής ιδιαίτερα κρίσιμη είναι η αναμέτρηση στον Πειραιά μεταξύ Πορφύρα και Ηλυσιακού.

Το πρόγραμμα:

Τετάρτη 1 Δεκεμβρίου 2021

Α.Ο. Λαμίας 2013 - Πανναξιακός Α.Ο.Ν. ΑΝΑΒΟΛΗ


Άγιος Θωμάς Μαρούσι 15.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυριοπούλου, Παρατηρητής αγώνα: Πέρρος, Παρατηρητής διαιτησίας: Ράπτης, Επόπτες: Αρβανίτη, Κατερλή, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Μίκρα 18.00: Α.Σ. Άρης - Α.Π.Σ. Αίας
Διαιτητές: Σταυριανίδης, Μούζουλας, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Βασδέκης, Διονά, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.

Μαρκόπουλου 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Ράντσιου, Μαριδάκης, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Μαλλιάρα, Σταθοπούλου, Γραμματεία: Τάλαρου.

Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ. Σαντορίνης 18.00: Α.Ο. Θήρας - Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Βουδούρης, Μαρκάτης, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηθωμά, Γραμματεία: Γαρδέλη.

Γ. Γεννηματάς 18.00: Α.Σ.Π. Θέτις - Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Βελώνης, Λιάκου, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Ανδρέου, Γεωργοπούλου, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Π. Σαλπέας Πειραιάς 20.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Ονόπας, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Επόπτες: Κατσιάρας, Παπαγιαννόπουλος, Γραμματεία: Καστάνη.

 

 

NEWSROOM | ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

X