MENU

Κυριακή 28 Νοεμβρίου

85' Ελ Αραμπί πέν., 90+1' Βαλμπουενά φάουλ

Super League Interwetten
11η Αγωνιστική

2-1

88' Φαν Βέερτ

16:59

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας σε live περιγραφή την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με το Βόλο. Μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για όλα τα νέα της επικαιρότητας και τη συνέχεια της αγωνιστικής δράσης!

16:58

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ

Όσο και αν φαίνεται κάπως αυτό, ο Ολυμπιακός πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στο Βόλο. Οι Βολιώτες ήρθαν στο Καραϊσκάκη για να κόψουν βαθμούς από τους «ερυθρόλευκους» και να μπορέσουν να δικαιολογήσουν τη μέχρι τώρα καλή τους παρουσία στο ματς. Το έκαναν το δεύτερο, λίγο έλειψε να πετύχουν και το πρώτο. Ο Ολυμπιακός νίκησε το Βόλο, αλλά και την κούρασή του και το σημαντικό είναι ότι διατηρεί τη διαφορά του από την ΑΕΚ. Μεγάλες προσωπικότητες Ελ Αραμπί και Βαλμπουενά... Αυτά, καλή συνέχεια!

16:56

Ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη απέναντι στο Βόλο με 2-1, κερδίζοντας Βόλο και κούραση, διατηρώντας παράλληλα και τους 6 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΚ

16:56

Τέλος του αγώνα στο Καραϊσκάκη!

16:55

90+8' Διανύουμε το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ολυμπιακό να έχει την κατοχή

16:53

90+6' Μακρινό σουτ του Νίνη, αρκετά άουτ η μπάλα

16:52

90+5' Κόρνερ για το Βόλο

16:52

90+5' Τώρα ο Ολυμπιακός προσπαθεί να κρατήσει την κατοχή και ο Βόλος πιέζει για να πάει για μία νέα ισοφάριση

16:49

Το ματς έχει γίνει ροντέο στα τελευταία δέκα λεπτά!

16:48

90+1' ΓΚΟΛ 2-1! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Ματιέ Βαλπουενά!

16:47

8 λεπτά καθυστερήσεις

16:47

90' Δυνατό χτύπημα στον Ρέαμπτσιουκ, υπάρχει διακοπή στο ματς καθώς είναι πεσμένος στο έδαφος ο Μπαρτόλο

16:45

Έγινε το σουτ από τον Γκουλέν έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφτασε μετά από κόντρες στον Φαν Βέερτ, ο οποίος με πλασέ από κοντά έκανε το 1-1!

16:45

88' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Φαν Βέερτ ισοφαρίζει!

16:42

85' ΓΚΟΛ 1-0! Εκτέλεσε ο Ελ Αραμπί, ο Κλέιμαν έπεσε σωστά αλλά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα!

16:41

Ο Ελ Αραμπί στην εκτέλεση του πέναλτι

16:41

84' Κίτρινη κάρτα στον Ρεγκάτεν, επίσης για διαμαρτυρία

16:41

Δεν μπορώ να καταλάβω τον εκνευρισμό παικτών και παραγόντων του Βόλου, είναι πέναλτι φάνηκε τόσο από τη ζωντανή ροή της φάσης όσο και από το ριπλέι

16:40

Υπήρξαν αρκετές διαμαρτυρίες από πλευράς Βόλου για το πέναλτι και αυτό έφερε την ένταση στον πάγκο των φιλοξενούμενων

16:40

Ένταση στο πάγκο του Βόλου με τους παίκτες του Βόλου να πηγαίνουν στον προπονητή τους ο οποίος φωνάζει τον Κουτσιαύτη

16:38

81' Κίτρινη κάρτα και στον Βοϊτκόβσκι για διαμαρτυρία

16:37

Ο Γκουλέν ήταν στο μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσιουκ

16:37

Διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Βόλου

16:37

80' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό, το κερδίζει ο Ρέαμπτσιουκ από τον Φερράρι

16:36

79' Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, η μπάλα πέρασε απ' όλους, βρήκε σε κεφάλι αμυντικού και κατέληξε κόρνερ

16:36

16:35

78' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο για «γέμισμα» με εκτελεστή τον Βαλμπουενά

16:33

76' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

16:32

75' Διπλή αλλαγή για το Βόλο, μέσα οι Νίνης, Βοϊτκόβσκι και βγαίνουν οι Ορόθ, Οσέρο

16:30

73' Νέα κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Βόλου για καθυστερήσεις, τώρα στον Γκουλέν

16:28

71' Εκτός ματς ο Εμβιλά και μπαίνει ο Ελ Αραμπί, πάει ο Ολυμπιακός για σύστημα 4-4-2

16:27

Λογικά σε κάτι τέτοιες στιγμές ο Πέδρο Μαρτίνς προτιμά το 4-4-2, οπότε ψάχνουμε ποιον εκ των Μπουχαλάκη, Εμβιλά θα βγάλει ο Πορτογάλος

16:27

Κάλεσε Ελ Αραμπί ο Πέδρο Μαρτίνς για την πέμπτη του αλλαγή

16:26

70' Σέντρα Ανδρούτσου από τα δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Τικίνιο, αρκετά άουτ

16:23

66' Αναγκαστική αλλαγή για το Βόλο, ο Τσοκάνης στη θέση του τραυματία Σοάρες

16:23

65' Εκτελέστηκε το κόρνερ και λίγο έλειψε να σκοράρει ο Γκουλέν με το κεφάλι, μετά από κόντρες, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά πάνω από το οριζόντιο του Βατσλίκ

16:21

64' Κόρνερ για το Βόλο, το κέρδισε ο Ροσέρο

16:18

Χρειαζόταν αυτή η αλλαγή, ο Ματιέ Βαλμπουενά είναι παίκτης ο οποίος μπορεί να αλλάξει τη ροή του αγώνα, το έδειξε και με τη Φενέρμπαχτσε, το ίδιο περιμένει να δει και ο Πέδρο Μαρτίνς

16:17

60' Ήρθε η ώρα του Βαλμπουενά, μπαίνει ο Γάλλος αντί του Ρόνι Λόπες

16:16

59' Πρώτη αλλαγή για το Βόλο, εκτός ματς ο Πουριτά και μπαίνει ο Γκουλέν

16:13

56' Σκοράρει ο Βόλος με τον Φαν Βέερτ, αλλά ο βοηθός σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ στην πάσα του Ρεγκάτεν

16:09

Έδιωξε η άμυνα του Βόλου την εκτέλεση του Ρόνι Λόπες

16:09

52' Νέο κόρνερ για τους «ερυθρόλευκους»

16:07

50' Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, κεφαλιά από τον Μπα, άουτ!

16:06

50' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

16:02

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος με τον Ολυμπιακό στη σέντρα

16:02

46' Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς οι Λαλά, Αγκιμπού Καμαρά και Ροντρίγκες, για να μπουν οι Ανδρούτσος, Μαντί Καμαρά και Μασούρας αντίστοιχα

15:59

Είναι πολύ πιθανό να δούμε τριπλή αλλαγή από τον Πέδρο Μαρτίνς... Μασούρα, Ανδρούτσο και Μαντί Καμαρά

15:50

ΣΠΥΡΟΣ ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ

Νομίζω ο Μαρτίνς πρέπει να πει στους παίκτες του ό,τι είπε και στο ημίχρονο του αγώνα με τη Φενέρ. Υπάρχει αδικαιολόγητη πρεμούρα για σκοράρισμα που οδηγεί σε λάθος επιλογές και επιπολαιότητες. Ο Βόλος από την πλευρά του είναι πασιφανές ότι έχει ως βασικό του μέλημα να απειλήσει στην κόντρα και ταυτόχρονα να ροκανίσει το χρόνο με καθυστερήσεις επί καθυστερήσεων.

15:48

Τέλος ημιχρόνου στο Καραϊσκάκη

15:48

Εκτέλεση του κόρνερ από τον Ρόνι Λόπες, γυριστή κεφαλιά του Τικίνιο έδιωξε στη γραμμή ο Φερράρι

15:47

45+3' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

15:45

2 Λεπτά καθυστερήσεις

15:45

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους

15:44

45' Κόρνερ για τον Βόλο

15:41

41' Υπήρξε μία ένταση ανάμεσα στον Ρινέρ και τον Ρέαμπτσιουκ, μπήκε και ο Τικίνιο, αλλά ο διαιτητής Κουτσιαύτης έβαλε αμέσως τέλος στο περιστατικό

15:40

Χαρακτηριστική της έλλειψης καθαρού μυαλού του Ολυμπιακού ήταν η κόντρα που έβγαλε με το κλέψιμο του Αγκιμπού. Αντί να πασάρει στον καθαρόαιμο φορ, Τικίνιο, που ήταν αριστερά του και με ευθεία στο τέρμα, περίμενε τον Γκάρι δεξιά που ήταν διαγώνια με την εστία. Κι εκείνος αντί να επιχειρήσει να σκοράρει προσπάθησε να επιστρέψει τη μπάλα στον Αγκιμπού...

15:37

37' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Ροντρίγκες μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά προτίμησε να μην πλασάρει και να γυρίσει στον Ρόνι Λόπες, ο οποίος είχε κενή εστία αλλά πρόλαβε ο αμυντικός και έδιωξε την μπάλα

15:35

Εκτέλεσε ο Ρόνι Λόπες, έδιωξε η άμυνα του Βόλου, αλλά ο Ολυμπιακός διατηρεί την κατοχή της μπάλας

15:34

35' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε θέση για «γέμισμα»

15:34

34' Σηκώνεται ο Κλέιμαν και έχουμε συνέχεια στο ματς

15:32

33' Στη φάση του κόρνερ έχει τραυματιστεί ο Κλέιμαν και υπάρχει διακοπή στον αγώνα

15:31

32' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Ρέαμπτσιουκ από τον Μπαρτόλο

15:29

30' Κίτρινη κάρτα στον Κλέιμαν για καθυστέρηση

15:27

Είναι τρομερό πάντως αυτό που έχουμε δει στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Οι ποδοσφαιριστές του Βόλου κάνουν δυνατά φάουλ στους παίκτες του Ολυμπιακού και μετά δε δίνουν ούτε το χέρι τους όπως κάνουν όλοι, λες και έχουν προηγούμενα με τους «ερυθρόλευκους»! Αυτό έκανε τώρα ο Πουριτά στο φάουλ πάνω στον Ρέαμπτσιουκ

15:23

Πάντως ο Ρόνι Λόπες είναι εντελώς διαφορετικός σήμερα από άλλα ματς στα οποία είχε χρησιμοποιηθεί ως βασικός. Βγάζει ενέργεια, αλλά και προθυμία για να πάρει την μπάλα στα πόδια του και να δημιουργήσει ή να απειλήσει. Με λίγα λόγια, δεν κρύβεται

15:21

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Δεύτερο δοκάρι για τους «ερυθρόλευκους»! Σουτ του Ρόνι Λόπες ο οποίος κοντρόλαρε με το στήθος και «εκτέλεσε» αμέσως, αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του Κλέιμαν

15:18

18' Εκτέλεσε ο Ρόνι Λόπες, κεφαλιά του Εμβιλά, με την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα, αλλά ο Κλέιμαν έδιωξε με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το ματς!

15:17

18' Κερδίζει φάουλ ο Ρέαμπτσιουκ στ' αριστερά όπως επιτίθεται ο Ολυμπιακός, φάουλ σαν... κόρνερ

15:16

Ο Ολυμπιακός μπήκε με μεγάλη επιθετική πρεμούρα και φαίνεται. Κάνει κακό, όχι καλό. Ο Βόλος περιμένει έξυπνα προσπαθώντας να παίξει στην κόντρα.

15:16

17' Πάντως το πέναλτι σα να ξεσήκωσε λίγο Ολυμπιακό και κόσμο και έχει καλύτερο ρυθμό το παιχνίδι

15:15

16' Πέρασε η φάση ανεκμετάλλευτη για τον Ολυμπιακό

15:14

15' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, Ρόνι Λόπες πάει για την εκτέλεση

15:12

Ο Σισέ πρέπει να δει ξανά και ξανά τη φάση του πέναλτι για να θυμάται τι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να κάνει ποτέ. Ο Ολυμπιακός έχει στην 11άδα Γκάρι, Λόπες, Αγκιμπού και ο Σενεγαλέζος ανέβηκε ψηλά προσπαθώντας να κάνει παιχνίδι και «πούλησε» τη μπάλα. Απαράδεκτος.

15:11

11' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτόλο

15:10

Κρατάει ανέπαφη την εστία του ο Βατσλίκ και συνεχίζουμε με το 0-0 στο ματς

15:09

Αποκρούει ο Βατσλίκ! Κεφαλιά του Φαν Βέερτ στην επαναφορά, άουτ η μπάλα!

15:09

Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Φαν Βέερτ

15:09

9' Πέναλτι για το Βόλο! Ο Ρεγκάτε βγήκε τετ α τετ, ο Βατσλίκ προσπάθησε να μαζέψει την μπάλα αλλά ο παίκτης του Βόλου πρόλαβε να τσιμπήσει την μπάλα και ο Βατσλίκ τον ανέτρεψε

15:07

Θα συμφωνήσω, πάντως, με Σπύρο, ματσάκι Κυριακή μεσημέρι στις 15:00, είναι κάτι από τα... παλιά, με το Καραϊσκάκη τσιμέντο τότε!

15:03

4' Σέντρα Ρέαμπτσιουκ από τ' αριστερά, κεφαλιά πάσα του Τικίνιο, σουτ του Ρόνι Λόπες στην κίνηση από πλάγια θέση δεξιά, άουτ η μπάλα

15:02

3' Εκτέλεσε ο Μπουχαλάκης, λίγο πάνω από την εστία του Κλέιμαν η μπάλα

15:01

Μπουχαλακης, Ρόνι Λόπες και Αγκιμπού πάνω από την μπάλα

15:01

2' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό, για απευθείας εκτέλεση

14:59

Καλό μεσημέρι κι από μένα. Old school είναι λίγο η «φάση» σήμερα. Κυριακή μεσημέρι στο γήπεδο.

14:59

1' Άρχισε το ματς!

14:59

Ο Βόλος είναι στη σέντρα

14:57

Μόλις βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για τη σέντρα

14:54

Καλησπέρα σε όλους και από εμένα, λογικές οι αλλαγές στην ενδεκάδα από τον Πέδρο Μαρτίνς, αλλαγές τις οποίες είχατε διαβάσει και από το sportday.gr το βράδυ του Σαββάτου. Αρκετοί παίκτες χρειαζόντουσαν ανάσες, όπως οι Μαντί Καμαρά, Μασούρας. Θα πρέπει όμως να τονιστεί πως παρά το γεγονός πως έχει αρκετές αλλαγές ο Ολυμπιακός δε σημαίνει πως υποτιμά το Βόλο, το αντίθετο μάλιστα, ο Μαρτίνς τόνισε αρκετές φορές στους παίκτες του την επικινδυνότητα του αγώνα...

14:49

Να σημειωθεί πως ο Ολυμπιακός δεν έχει στην αποστολή του για σήμερα τους τραυματίες Παπασταθόπουλο, Κούντε, Καρμπόβνικ

14:44

Σε λίγο οι παίκτες θα κατευθυνθούν στ' αποδυτήρια, έτσι ώστε να ετοιμαστούν για τη σέντρα του αγώνα