Κυριακή 21 Νοεμβρίου

45', 68' Κουλούρης

2-0

21:30

Καλό σας βράδυ από μας! Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για το αποψινό παιχνίδι. Σας ευχόμαστε ένα υπέροχο βράδυ. Μείνετε συντονισμένοι στο SportDay.gr για όλες τις αθλητικές ειδήσεις και τα τρίτα ημίχρονο του ντέρμπι του ΟΑΚΑ και της ήττας του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι.

21:27

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει μεσοβδόμαδα την Σλόβαν στην Μπρατισλάβα (25/11-19:45) και έπειτα τον Άρη εντός έδρας στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης (28/11-19:30).

21:26

Την επόμενη αγωνιστική ο Ατρόμητος ταξιδεύει στην Τρίπολη για να αντιμετωπίσει τον Αστέρα (27/11-17:15).

21:25

Ο ΠΑΟΚ μένει στην τρίτη θέση και στους εφτά βαθμούς από την κορυφή αν το αποτέλεσμα στο ντέρμπι μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού παραμείνει το 3-2 υπέρ των ερυθρολεύκων. Ο Ατρόμητος έπιασε στην προτελευταία θέση τον Απόλλωνα Σμύρνης με έξι βαθμούς.

21:23

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ο Ατρόμητος πετυχαίνει την πρώτη του νίκη την φετινή σεζόν με 2-0 απέναντι στον ΠΑΟΚ!

21:22

90+5' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:21

90+3' Κεφαλιά του Άκπομ, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

21:20

90+3' Ωραία κίνηση και σουτ του Κούρτιτς, αλλά απόκρουσε ο Γιαννιώτης.

21:15

88' Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

21:14

87' Σέντρα του Κούρτιτς, αλλά πολύ άστοχο τελείωμα του Βαρέλα.

21:13

86' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ.

21:12

84' Μέσα ο Βασιλαντωνόπουλος κι έξω ο Κυβρακίδης για τον Ατρόμητο.

21:12

84' Έξω ο Μουνίθ και μέσα ο Σπιριντόνοβιτς για τον Ατρόμητο.

21:10

81' Μέσα ο Εσίτι για τον ΠΑΟΚ κι έξω ο Ελ Καντουρί.

21:08

80' Κεφαλιά του Κούρτιτς που μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

21:06

ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΚΑΛΕΑΣ

Θα πρέπει να γίνουν πολλά για να μη φύγει ως νικητής από το γήπεδο ο Ατρόμητος. Ο ΠΑΟΚ δεν σκόραρε στο μοναδικό καλό του 10λεπτο στο παιχνίδι, ο Βαρέλα είχε ένα μεγάλο κόψιμο στον Μουνίθ αλλά και την αγκωνιά στην περιοχή που έφερε το πέναλτι. Η κάθε ομάδα παίρνει μέχρι στιγμής αυτό που αξίζει με βάση τη συνολική τους εικόνα.

21:05

76' Μέσα ο Κλωναρίδης και έξω ο Κουλούρης, ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Ατρομήτου σήμερα με τα δύο γκολ που πέτυχε.

21:03

74' Κίτρινη κάρτα για τον Ντένιτς του Ατρομήτου.

21:02

73' Ωραία κίνηση του Άκπομ που παίρνει την μπάλα πλάγια αριστέρα και μέσα στην μεγάλη περιοχή, αλλά το διαγώνιο τελείωμά του περνάει λίγο άουτ.

21:00

72' Μέσα ο Σφιντέρσκι κι έξω ο Μπίσεσβαρ για τον ΠΑΟΚ . Έξω ο Χαρίσης και μέσα ο Ντένιτς για τον Ατρόμητο.

20:58

70' Κεφαλιά του Βαρέλα που περνάει ελάχιστα άουτ από την εστία του Γιαννιώτη.

20:56

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

68' Ο Κουλούρης σκοράρει για δεύτερη φορά και κάνει το 2-0 από την άσπρη βούλα.

20:55

ΠΕΝΑΛΤΙ

Ο Βαρέλα τιμωρείται με κίτρινη κάρτα για το φάουλ στον Κουλούρη και καταλογίζεται πέναλτι.

20:51

62' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Μουργκ και Σίντκλεϊ κι έξω οι Σβαμπ και Ροντρίγκο.

20:44

56' Κίτρινη κάρτα για τον Κουλούρη του Ατρομήτου.

20:44

55' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς, που πέρασε κοντά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιαννιώτη.

20:40

Ο Στρουγγής σώζει την κεφαλιά του Άκπομ πάνω στην γραμμή και στην συνέχεια ο Γιαννιώτης αποκρούει με το κεφάλι εξ' επαφής το σουτ του Άγγλου.

20:39

51' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

20:33

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα.

20:21

Ο Ατρόμητος έβαλε γκολ... προπόνησης. Έκλεψε τη μπάλα στη μεσαία γραμμή και ακολούθως, Μουνίθ και Κουλούρης, έκαναν τα... βασικά για να φτάσει η μπάλα στον πρώην φορ του ΠΑΟΚ, που άνοιξε το σκορ. Ένας ΠΑΟΚ αργός, βαρύς, με τους Σβαμπ και Καντουρί να είναι «εκτός» αγώνα, όχι μόνο δεν μπορεί να δημιουργήσει, αλλά είναι πλέον πίσω στο σκορ.

20:18

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο Ατρόμητος προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Κουλούρη στο 45ο λεπτό.

20:17

Η φάση ξεκίνησε από τον Κουλούρη που πάσαρε στον Χαρίση, αυτός στον Μουνίθ που γύρισε εξαιρετικά στον Έλληνα σέντερ φορ του Ατρομήτου, ο οποίος νίκησε τον Πασχαλάκη και πέτυχε το πρώτο του φετινό γκολ.

20:16

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

45' Ο Ατρόμητος ανοίγει το σκορ με τον Κουλούρη!

20:07

35' Κεφαλιά του Παπαδόπουλου μετά από κόρνερ με την μπάλα να φεύγει αρκετά άουτ για τον Ατρόμητο.

20:04

33' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Καντουρί να βρίσκει με κάθετη τον Κούρτιτς, αλλά τον Γιαννιώτη να προλαβαίνει και να πέφτει στα πόδια του Σλοβένου μαζεύοντας την μπάλα.

19:59

Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο ECL την Πέμπτη (25/11-19:45) Σλόβαν Μπρατισλάβας επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Μιχάλοβτσε.

19:57

24' Μακρινό πλασέ του Χαρίση με τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει με άνεση.

19:53

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Καστεγιάνο έκανε τη σέντρα και με τον Μουνίθ ανενόχλητο, καθώς η άμυνα του ΠΑΟΚ είχε «κοιμηθεί», να στέλνει τη μπάλα άουτ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.

19:51

Μετά από 19 λεπτά, βλέπουμε ένα παιχνίδι αργό, με πολλά φάουλ. Ο ΠΑΟΚ έχει τη μπάλα, αλλά όλες οι επιθέσεις του είναι σε αργό τέμπο. Ο Σβαμπ μετράει σειρά λαθών σε κρίσιμη πάσα που επιχείρησε.

19:48

16' Σουτ του Ζίβκοβιτς που δεν βρήκε στόχο.

19:46

15' Παιχνίδι κέντρου με αρκετά λάθη και από τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής. Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, αλλά δεν δημιουργήσει τις ανάλογες ευκαιρίες.

19:37

5' Ο Κρέσπο πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

19:31

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Το παιχνίδι ξεκίνησε στο Περιστέρι!

19:29

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν πάρει τις θέσεις τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Σίντκλεϊ, Αουγκούστο, Μιτρίτσα, Ολιβέιρα και Βιεϊρίνια.

19:20

Ο Ατρόμητος δεν θα έχει στον πάγκο του τον Γιώργο Παράσχο και τον βοηθό του ελέω κορωνοϊού. Στον πάγκο βρίσκεται ο προπονητής της Κ19, Γιώργος Κορακάκης, που δεν θα έχει στην διάθεσή του τους Πίριτς, Μπετινέλι και Καρτάλη.

19:19

Καλησπέρα σε όλους! Ο Ραζβάν Λουτσέσκου άρχισε... από σήμερα τις αλλαγές στο κέντρο της άμυνας. Ο Κρέσπο πήρε τη θέση του Μιχαηλίδη, ο οποίος θα απουσιάσει (και) από την αναμέτρηση της Πέμπτης στη Σλοβακία. Στη μεσαία γραμμή ο Σβαμπ επέστρεψε στο πλευρό του Κούρτιτς.

19:16

Στο προηγούμενο παιχνίδι στο Περιστέρι ο Ατρόμητος είχε επικράτησει με 3-2 του ΠΑΟΚ με γκολ του Νάτσου στο 90+4' ενώ για να βρούμε διπλό του «Δικεφάλου του Βορρά» πρέπει να πάμε στον Σεπτέμβριο του 2019, όταν είχε κερδίσει με 2-3 και γκολ του Κρέσπο στο 90+2'.

19:11

Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την μεγάλη νίκη στην Λεωφόρο κόντρα στον Παναθηναϊκό με 3-1 ενώ ο Ατρόμητος, που δεν εχω γνωρίσει ακόμα την χαρά της νίκης στο φετινό πρωτάθλημα της Super League, από την ήττα κόντρα στον ΟΦΗ στην Κρήτη με 2-0.

19:08

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Εσίτι, Κούτσιας, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Μιχάι, Μουργκ, Σίντκλεϊ, Σφιντέρσκι, Ζίβκοβιτς.

19:05

Στον πάγκο για τον Ατρόμητο βρίσκονται οι: Αθανασίου, Χατζιησαΐας, Ντένιτς, Κλωναρίδης, Μανδάς, Μαυρομμάτης, Πισάνο, Σπιριντόνοβιτς, Βασιλαντωνόπουλος.

19:02

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΟΚ

Οι επιλογές του Ραζβάν Λουτσέσκου για τον αποψινό αγώνα με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι.

18:59

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ

Οι επιλογές του Γιώργου Κορακάκη για το παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ!

18:54

Καλησπέρα σας! Απόψε θα παρακολουθήσουμε μαζί το παιχνίδι του Ατρομήτου με τον ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, το οποίο διεξάγεται στις 19:30 και μεταδίδεται απευθείας από τα κανάλια Novasports.