13' Γκαρσία
80' Αραούχο

21:29

ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΦΙΝΑΣ

Μετά τον αποκλεισμό από το Κύπελλο, σούπερ αποτέλεσμα για τον Απόλλωνα. Αντίθετα, αυτή η απώλεια πονά την ΑΕΚ

21:22

90+3' Τρομερή εκτέλεση του Τζαβέλλα, διώχνει θεαματικά σε κόρνερ ο Κότσαρης, ο οποίος τραυματίστηκε καθώς έπεφτε

21:21

90+2' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την ΑΕΚ

21:20

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

21:18

ΑΛΛΑΓΕΣ

89' Ο Φαν Λα Πάρα στη θέση του Ιωαννίδη και ο Παπαγεωργίου στη θέση του Παμλίδη

21:15

86' Κίτρινη στον Ντεντάκη

21:15

86' Φαουλ σε καλό σημείο από πλάγια θέση για την ΑΕΚ

21:13

ΑΛΛΑΓΕΣ

84' Ο Σιμάνσκι στη θέση του Σιμόες και ο Μισελέν στη θέση του Ρότα

21:11

82' Σουτ του Ανσαριφάρντ άουτ

21:10

ΑΛΛΑΓΗ

81' Ο Ματέι στη θέση του Μαρτίνες

21:09

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

80' Σέντρα του Αμραμπατ, φοβερή κεφαλιά του Αραούχο για το 2-2

21:07

78' Σουτ του Αμραμπατ, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:05

76' Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο για μαρκάρισμα στον Ντεντάκη

21:04

75' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη

VIDEO HIGHLIGHTS

Το 2-1 του Απόλλωνα με τον Παμλίδη

21:01

ΑΛΛΑΓΕΣ

72' Ο Χατζισαφί στη θέση του Μοχαμάντι και ο Αμραμπατ στη θέση του Γκαρσία

21:00

71' Κεφαλιά του Τζαβέλλα μετά από φάουλ του Μάνταλου, πολύ άουτ η μπάλα.

20:56

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, τώρα τον έλεγχο χάσαμε

20:54

ΑΛΛΑΓΗ

65' Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ αντικαθιστά τον Νταμιάν Λε Ταλέκ

20:53

Μετράει το γκολ, 2-1 ο Απόλλων

20:52

Ελέγχεται από το VAR η φάση

20:51

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

62' Ο Παμλίδης με κεφαλιά κάνει το 2-1 για τον Απόλλωνα

20:46

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Ζόρικα τα πράγματα για την ΑΕΚ, άλλο παιχνίδι βλέπουμε στο δεύτερο ημίχρονο. Χαμηλό τέμπο από τον Απόλλωνα, φαίνεται να υπάρχει ανησυχία στην Ενωση, αναγκαίες οι γρήγορες παρεμβάσεις από τον Γιαννίκη με Ανσαριφάρντ και Μισελέν κατά τη γνώμη μου

20:45

56' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σιμόες πήρε την κεφαλιά, η μπάλα δοκάρι και άουτ.

20:45

55' Σέντρα του Μάνταλου, παρακινδυνευμένη κεφαλιά του Μπρούνο Αλβες, διώχνει σε κόρνερ

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΙΤΣΑΣ

Ματς που θα μπορούσε εύκολα να το καθαρίσει, βάσει εμφάνισης, από το πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ το έχει αφήσει ανοιχτό, δίνοντας στον Απόλλωνα το δικαίωμα να ισοφαρίσει στο 41ο λεπτό με τον Ιωαννίδη.

20:20

Βράδυ Σαββάτου, τι καλύτερο για ένα θρίλερ; Πάντα με την υπογραφή της ΑΕΚ

20:19

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Απόλλωνας και ΑΕΚ είναι στο 1-1 με τα γκολ των Ιωαννίδη και Λιβάι Γκαρσία

20:18

45+2' Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα

20:15

Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο

20:15

Να το πεις και νόμο του Μέρφι; Να το πεις. Η ΑΕΚ είχε μισή ντουζίνα ευκαιρίες για να καθαρίσει το ματς και στην πρώτη φορά που ο Απόλλωνας πέρασε τη σέντρα, έφτασε στην ισοφάριση, με μεγάλη αδράνεια της "κιτρινόμαυρης" άμυνας. Εβαλε πολύ δύσκολα στον εαυτό της η ΑΕΚ, τώρα θα φανεί ο χαρακτήρας της

20:15

45' Μακρινό σουτ του Τζαβέλλα, λίγο άουτ η μπάλα

20:12

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

41' Ισοφαρίζει ο Απόλλωνας με κεφαλιά του Ιωαννίδη μετά από σέντρα του Μαρτίνες.

20:11

39' Ασχημο μαρκάρισμα του Τουτουαρίμα στον Μάνταλο, μένει σε παρατηρήσεις ο Πινέιρο

20:06

36' Στο έδαφος με πρόβλημα στον ώμο ο Τσιλούλης του Απόλλωνα

20:05

34' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, φοβερή ντρίμπλα του Τσούμπερ, ο οποίος σούταρε αλλά έβαλε την κόντρα ο Φάμπρι κι έδιωξε σε κόρνερ.

20:02

ΑΛΛΑΓΗ

32' Ο Αντώνης Ντεντάκης στη θέση του Ντομίνγκες

20:01

Εξαιρετική η εικόνα της ΑΕΚ, λείπει βέβαια το καθαρό μυαλό για να κλειδώσει το ματς, με δεδομένο πως στο παρελθόν έχει δείξει πως τα περισσότερα τα κάνει ντέρμπι. Τρομερές εκτελέσεις από τον Μάνταλο στις στατικές φάσεις

20:00

Εκ νέου στο έδαφος ο Ντομίνγκες, δύσκολα θα μπορέσει να συνεχίσει

19:59

29' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ με κάθετη βρήκε τον Αραούχο, το πλασέ του οποίου έδιωξε σε κόρνερ ο Κότσαρης.

19:58

28' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος εκτέλεσε κόρνερ, ο Βράνιες πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

19:57

O Λιβάι είναι ...Ρονάλντο στο άλμα, αλλά είτε με ξένους είτε με Ελληνες ρέφερι, πάει μακριά η βαλίτσα με τη διαιτησία

19:56

Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, είναι στο έδαφος ο Ντομίνγκες

19:55

25' Ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Τζαβέλλα, το σουτ του οποίου έφυγε ψηλά άουτ.

Το 1-0 της ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία

19:53

23' Σέντρα του Μοχαμάντι, δεν μπόρεσε να πιάσει γεμάτα το σουτ ο Αραούχο, η μπάλα στρώθηκε στον Μάνταλο, όμως το σουτ του έφυγε άουτ.

19:52

Απόλυτα λογικό και αναμενόμενο το προβάδισμα της ΑΕΚ, υπερέχει κατά κράτος του Απόλλωνα σε κάθε στοιχείο του παιχνιδιού. Ζητούμενο τώρα η διαχείριση

19:52

22' Κεφαλιά του Παμλίδη, άουτ η μπάλα.

19:51

21' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Λε Ταλέκ έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

19:49

19' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσούμπερ, διώχνει σε κόρνερ ο Κότσαρης

19:48

18' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη

19:47

16' Κεφαλιά του Τσιλούλη, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Στάνκοβιτς και στη συνέχεια ο Απόλλων σκόραρε αλλά ο Πινέιρο σταμάτησε την φάση για φάουλ στον τερματοφύλακα της ΑΕΚ, παραμένει το 0-1

19:43

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

13' Εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, τρομερή κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία και 1-0 η ΑΕΚ!

19:42

12' Σέντρα του Μοχαμάντι, διώχνει σε κόρνερ ο Τουτουαρίμα

19:42

Εντυπωσιακό ξεκίνημα από την ΑΕΚ, παίζει τον Απόλλωνα στο μισό γήπεδο και δείχνει φρεσκάδα και διάθεση. Ενδιαφέρον θα έχει να εξηγήσει ο Κλάτενμπεργκ πως το μαρκάρισμα του Φατιόν δεν είναι απευθείας αποβολή και την έβγαλε με παρατηρήσεις!

19:40

9' Τρομερή ντρίμπλα του Μάνταλου, ο οποίος έκανε και το σουτ αλλά μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Κότσαρης

19:36

6' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ έδωσε στον Αραούχο, ο οποίος έπιασε ένα εντυπωσιακό γυριστό αλλά ο Κότσαρης μπλόκαρε.

19:35

5' Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση, για την ΑΕΚ

19:34

4' Σκληρό μαρκάρισμα του Φατιόν στον Αραούχο, παρατηρήσεις από τον Πινέιρο

19:32

2' Κούρσα του Λιβάι Γκαρσία από δεξιά, διαμαρτυρίες για χέρι από τους ανθρώπους της ΑΕΚ, συνεχίστηκε ο αγώνας

19:30

Αρχισε η αναμέτρηση!

19:29

Οι δυο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για την σέντρα

19:28

Θερμό χειροκρότημα στον Μπρούνο Αλβες από τον κόσμο της ΑΕΚ, ανταπέδωσε ο Πορτογάλος στόπερ του Απόλλωνα.

19:19

Οι δυο ομάδες έχουν ολοκληρώσει την προθέρμανσή τους και βρίσκονται στα αποδυτήρια.

19:19

Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα του αγώνα.

19:18

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες της Ριζούπολης, δυναμική η παρουσία των φιλάθλων της ΑΕΚ

19:17

Για πρώτη φορά μετά το 2010, ο Μπρούνο Αλβες αντιμετωπίζει την ΑΕΚ. Τότε το είχε κάνει αγωνιζόμενος στην Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης για το Europa League.

19:17

Εκπληξη η χρησιμοποίηση του Λε Ταλέκ από τον Γιαννίκη, φαίνεται πως θέλει να καλύψει το κενό που αφήνει υψομετρικά ο Μήτογλου. Εντυπωσιακή η επιμονή στον Ρότα, αναμενόμενη η επιστροφή του Αραούχο

19:16

Για τον γηπεδούχο Απόλλωνα, ο Τζιανλούκα Φέστα δεν υπολογίζει στους τραυματίες Λισγάρα και Σλίβκα.

19:15

Στον πάγκο βρίσκεται ο Νορντίν Αμραμπατ, ο οποίος ξεπέρασε σε χρόνο-ρεκόρ τον σοβαρό τραυματισμό στον ώμο που αποκόμισε από την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Βόλο πριν δυο εβδομάδες.

19:14

Χωρίς τους Μήτογλου, Γέβτιτς, Γαλανόπουλο και Θεοχάρη ήρθε στην Ριζούπολη η ΑΕΚ ενώ θυμίζουμε πως Μπακάκης, Λάτσι και Μιτάι είναι στην αποστολή για την αυριανή πρεμιέρα της Β' ομάδας.

19:11

Καλησπέρα κι από εμένα, είναι πολύ σημαντικό για την ΑΕΚ να καθαρίσει όσο το δυνατόν γρηγορότερα το ματς ώστε να πάει με ηρεμία στην διακοπή για τις εθνικές ομάδες και να επικεντρωθεί στο επερχόμενο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ

19:10

Τέταρτος διαιτητής είναι ο Βασίλης Φωτιάς, στο VAR είναι ο Πορτογάλος Φάμπιο Μέλο ενώ AVAR είναι ο Ανδρέας Φωτόπουλος.

19:09

Διαιτητής είναι ο Πορτογάλος Ζοάο Πινέιρο με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Τιάγκο Κόστα και Νούνο Εϊρας.

19:08

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι: Βερχούλστ, Βιτλής, Ντεντάκης, Παπαγεωργίου, Ματέι, Κραγιώπουλος, Σαχλί, Λα Παρά, Ντάουντα

19:07

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Σμύρνης: Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Ντομίνγκες, Μπρούνο Αλβες, Φατιόν, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνες, Τσιλούλης, Ιωαννίδης

19:05

Στον πάγκο είναι οι: Τσιντώτας, Σβάρνας, Μισελέν, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Αμραμπατ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς

19:03

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Σιμόες, Λε Ταλέκ, Μάνταλος, Γκαρσία, Τσούμπερ, Αραούχο

19:02

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 19:30 με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport2.