Premier League
11η Αγωνιστική
Ολντ Τράφορντ

0-2

7' Μπαϊγί αυτ., 45' Μπερνάρντο Σίλβα

16:32

Ένα ακόμα live έφτασε στο τέλος του, σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα! Σας περιμένουμε ξανά στα επόμενα live μας!

16:31

Η Σίτι ανέβηκε στη δεύτερη θέση 2 βαθμούς πίσω από την πρώτη Τσέλσι, και πλέον θέλει στραβοπάτημα της Λίβερπουλ για να μην ξαναπέσει στην τρίτη θέση και της Τσέλσι για να μην ξεφύγει ξανά με 5 βαθμούς.

16:29

Η νίκη της Σίτι ήταν το λογικό αποτέλεσμα, με βάση την εικόνα του αγώνα. Από την άλλη η Γιουνάιτεντ απογοήτευσε σε έναν ακόμη αγώνα και πλέον μπορεί να βρεθεί μέχρι και 9η.

16:27

Οι «κόκκινοι διάβολοι» για ένα ακόμα ντέρμπι ήταν αρκετά κακοί και δεν κατάφεραν να βγάλουν τη μεγάλη φάση για να βρουν το γκολ.

16:26

Οι «πολίτες» επέστρεψαν στις νίκες στο πρωτάθλημα, μετά το αρνητικό αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής.

16:24

Τέλος στην αναμέτρηση! Η Σίτι έβαψε το ντέρμπι μπλε!

16:21

90+1' Πρώτη κίτρινη για την Γιουνάιτεντ, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να την δέχεται

16:20

90' Άλλη μια επικίνδυνη κατεβασιά της Σίτι, χωρίς όμως να καταφέρει να βρει την τελική προσπάθεια

16:17

87' Άλλη μια μεγάλη φάση για τη Σίτι με τον Στόουνς να αστοχεί από τη μικρή περιοχή, μετά από κόρνερ και αναμπουμπούλα στην άμυνα.

16:15

Ανήμπορη να αντιδράσει δείχνει η Γιουνάιτεντ, με τους «κόκκινους διαβόλους» να οδηγούνται σε μια ακόμη ήττα

16:11

81' Μια ανάσα από το 3-0 η Σίτι με τον Φόντεν να βρίσκει στο δοκάρι

16:06

76' Μεγάλη ευκαιρία για την Σίτι με τον Ντε Μπρόινε να στέλνει από καλό σημείο μέσα στην περιοχή την μπάλα άουτ

16:02

Ελάχιστες φάσεις μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος για τις δύο ομάδες

VIDEO HIGHLIGHTS

Το δεύτερο γκολ της Σίτι

15:57

67' Δεύτερη αλλαγή για την Γιουνάιτεντ, ο Ράσφορντ παίρνει τη θέση του Γκρίνγουντ

15:56

66' Εκπληκτική πάσα του Ρόντρι κατεβάζει υπέροχα τη μπάλα ο Γκουντογάν, αλλά δεν καταφέρνει να εκτελέσει γρήγορα

Οι επεμβάσεις του Ντε Χέα στο πρώτο μέρος

15:52

62' Κεφαλιά του Γκουντογάν κόβει ο Λίνελοφ και στέλνει τη μπάλα κόρνερ

15:49

59' Σουτ του Γκρίνγουντ έξω από τη περιοχή, λίγα μέτρα μακριά από το δοκάρι η μπάλα

Το αυτογκόλ του Μπαϊγί

15:47

58' Μια ακόμη κάρτα για την Σίτι, με τoν Μπερνάρντο Σίλβα

15:44

10 λεπτά στο δεύτερο μέρος, χωρίς τελική για τις δύο ομάδες

15:41

Μεγαλύτερη όρεξη για να κάνει παιχνίδι, δείχνει η Γιουνάιτεντ στο δεύτερο μέρος

15:38

48' Πρώτη κίτρινη κάρτα στην αναμέτρηση, με τον Ζοάο Κανσέλο να την αντικρίζει

15:35

Με αλλαγή για την Γιουνάιτεντ θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο, με τον Σάντσο να παίρνει τη θέση του Μπαιγί, με τον Σόλσκιερ να αλλάζει το σύστημα της ομάδας του

15:21

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου 0-2 το σκορ του αγώνα. Η Σίτι ήταν καλύτερη και αξίζει το προβάδισμα, η Γιουνάιτεντ από την άλλη έφαγε 2 γκολ τα οποίο θα μπορούσε να είχε αποφύγει.

15:18

45' Γκολ για τη Σίτι! Με τον Μπερνάρντο Σίλβα να βγαίνει στο δεύτερο δοκάρι μετά από ασίστ του Κανσέλο και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ντε Χέα, με τον Ισπανό να φέρει μερίδιο ευθύνης.

15:15

Άλλο ένα που πέρασε ανεκμετάλλευτο

15:15

43' Κόρνερ για την Σίτι

15:13

40' Μεγάλη επέμβαση του Έντερσον σε σουτ του Ρονάλντο, με τον Πορτογάλο όμως να έχει ξεκινήσει από θέση οφσάιντ

15:09

35' Ξανά ο Ντε Χέα πρώτα με σουτ του Ντε Μπρόινε το οποίο και στέλνει κόρνερ και στη συνέχεια της φάσης, μετά το κόρνερ ο Κανσέλο κάνει ένα δυνατό σουτ το οποίο σώζει και πάλι ο Ισπανός τερματοφύλακας

15:06

32' Παραλίγο και δεύτερο αυτογκόλ για την Γιουνάιτεντ ο Ντε Χεά όμως σώζει ξανά την ομάδα του

15:05

Ανέβηκε ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά με τη Σίτι να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες αλλά και την Γιουνάιτεντ να βρίσκει κι αυτή τις δικές της.

15:01

29' Απίστευτη ευκαιρία για τη Σίτι με τον Ντε Μπρούινε σε πρώτο χρόνο και τον Ζεσούς σε δεύτερο, με τον Ντε Χέα να στέλνει τη μπάλα κόρνερ

14:58

26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ρονάλντο να σουτάρει μέσα από την περιοχή και τον Έντερσον να αντιδράει σωστά αποσοβώντας τον κίνδυνο

14:55

23' Πέρασε ανεκμετάλλευτο

14:55

23' Κόρνερ με τον Φόντεν για τη Σίτι

14:54

Χωρίς τελική το παιχνίδι μετά το γκολ της Σίτι στο 7' και έχουμε φτάσει στο 22'

14:48

Φτάσαμε στο 15ο λεπτό, η Σίτι συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, με την Γιουνάιτεντ να παραμένει σε έναν πιο παθητικό ρόλο

14:44

Ο καλύτερος παίκτης της Γιουνάιτεντ, μαζί με τον Κριστιάνο στον αγώνα με την Αταλάντα, την πληγώνει στο σημερινό παιχνίδι με το αυτογκόλ, το οποίο χωρίζει τις δύο ομάδες μέχρι στιγμής.

14:39

7' Γκολ για την Σίτι! Οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ με αυτογκόλ του Μπαιγί.

14:38

6' Πρώτη φάση και για την Γιουνάιτεντ με τον Μαγκουάιρ με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Σο, να στέλνει τη μπάλα άουτ

14:37

5' Φάουλ του Ζεσούς στον Ρονάλντο. Σε καλό σημείο για σέντρα

14:35

3' Πρώτη φάση του αγώνα για τη Σίτι με τον Μπερνάρντο Σίλβα να στέλνει τη μπάλα αρκετά άουτ

14:32

Το παιχνίδι ξεκίνησε

14:29

Η Σίτι βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να περάσει την Λίβερπουλ και να πλησιάσει την Τσέλσι, έστω και προσωρινά. Η Γιουνάιτεντ από την άλλη βρίσκεται στην 5η θέση με 17 και με νίκη θα φτάσει τις Σίτι και Γουέστ Χαμ.

14:24

Με Σοβαρές απουσίες και οι δύο ομάδες, με τους «κόκκινους διαβόλους» να μην έχουν στην διάθεσή τους, τους Βαράν και Πογκμπά, ενώ οι «πολίτες» στερούνται τις υπηρεσίες των Λαπόρτ και Φεράν Τόρες

14:22

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

14:21

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΗΣ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

14:19

Η Σίτι προέρχεται από νίκη με την Μπριζ (4-1) στο Champions League, αλλά ήττα, με 2-0 από την Κρίσταλ Πάλας για την Premier League, ενώ η Γιουνάιτεντ έρχεται από ισοπαλία απέναντι στην Αταλάντα με 2-2 στην Ιταλία, ενώ για το πρωτάθλημα είχε την μεγάλη νίκη απέναντι στην Τότεναμ με 3-0