13' Τικίνιο
70' πεν. Ελ Αραμπί

21:31

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ

Δεν πλήρωσε ο Ολυμπιακός την κακή του παρουσία στο Αγρίνιο. Το σημαντικό αυτή τη στιγμή για τους πειραιώτες είναι το τρίποντο που πήρε και κατάφερε να μείνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Θα πρέπει όμως από την άλλη να βρει και μία σταθερότητα στην απόδοσή του, ώστε τέτοια παιχνίδια όπως αυτό στο Αγρίνιο να τα «καθαρίζει» πιο εύκολα, ιδιαίτερα όταν ακολουθούν αγώνες όπως αυτός με την Άιντραχτ την προσεχή Πέμπτη. Καλό σας βράδυ!

21:30

Ένα ακόμα live μας, έφτασε στο τέλος του, ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας μέχρι τώρα, σας περιμένουμε ξανά στο επόμενό μας live!

21:28

Ο Ολυμπιακός συνεχίζει αήττητος και πρώτος, στο πρωτάθλημα, καταγράφοντας μια ακόμη νίκη, φτάνοντας τους 20 βαθμούς σε 8 αγώνες. Ενώ ο Παναιτωλικός έμεινε στους 5 και την 12η θέση.

21:26

Τελευταίο σφύριγμα στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό να παίρνει μια δύσκολη νίκη, απέναντι στον Παναιτωλικό με 2-1

21:26

ΣΠΥΡΟΣ ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ

Ένα δωρεάν και εν τέλει ανώδυνο μάθημα πήρε σήμερα ο Ολυμπιακός. Κι αυτό λέει ότι δεν υπάρχει εύκολο ματς στο δρόμο για τον τίτλο, ούτε ματς στα οποία θα τα κερδίζει με τη... φανέλα και μόνο. Θέλει προσπάθεια και συγκέντρωση σε κάθε ματς.

21:25

90'+7 Κίτρινη στον Κορνέλιους, για φάουλ πάνω στον Σωκράτη

21:22

90'+5 Η τελευταία αλλαγή του Ολυμπιακού θα είναι ο Αγκιμπού Καμαρά και στη θέση του θα περάσει ο Παπέ Σισέ.

21:21

Το γεγονός πως ο Ολυμπιακός βγάζει αδυναμία να «καθαρίσει» το ματς στο Αγρίνιο είναι κάτι που θα πρέπει να το κοιτάξουν στην ομάδα του Πειραιά. Ναι μεν έχει βάλει το γκολ και έχει το προβάδισμα, αλλά από το 2-1 και μετά έχει χάσει τον έλεγχο

21:20

90'+3 Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε

21:17

90' Επτά τα λεπτά καθυστερήσεων

21:17

Πολλές οι δυνατές μονομαχίες τα τελευταία λεπτά

21:12

Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να παίρνει τη θέση του Μπακαδήμα.

21:09

Μια ακόμη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Τικίνιο βγαίνει και στη θέση του περνάει ο Κουντέ, με τους «ερυθρόλευκους» να αλλάζουν ξανά σχηματισμό στο γήπεδο.

VIDEO HIGHLIGHTS

Το γκολ του Ελ Αραμπί που έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Ολυμπιακό

21:06

76' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, έξω ο Μόρσι μέσα ο Αποστολάκης

20:56

70' Γκολ! Ο Ελ Αραμπί σκοράρει από την άσπρη βούλα και βάζει ξανά μπροστά τους Πειραιώτες 2-1

20:54

Δόθηκε το πέναλτι μετά από χρήση του VAR από τον διαιτητή.

20:53

66' Εξετάζεται φάση ανάμεσα σε Βαλμπουενά και Μελίσσα, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να βρίσκει τον Γάλλο μέσα στην περιοχή

20:50

Αυτό που έγραψε πριν ο Σπύρος Γρομητσάρης, στο αποψινό ματς βλέπουμε από Μαντί Καμαρά και Αγκιμπού Καμαρά να μην παίζουν τόσο ομαδικά όσο πρέπει. Το έκανε ο Αγκιμπού, είχε τόσους παίκτες μέσα στην περιοχή και επέλεξε το σουτ...

20:50

63' Σουτ του Μασούρα, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι

20:48

61' Μεγάλη επέμβαση του Μελίσσα μετά κεφαλιά του Μασούρα, στέλνοντας τη μπάλα κόρνερ

20:46

59' Κεφαλιά του Γιουσέφ, μετά από φάουλ του Βαλμπουενά, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα.

20:44

Να δούμε πως θα πάει το ματς τώρα για τον Ολυμπιακό με τους δύο επιθετικούς μπροστά. Έτσι όπως παίζει ο Παναιτωλικός με όλους πίσω ο Πέδρο Μαρτίνς «φορτώνει» την περιοχή...

20:42

Ο Ολυμπιακός κάνει 3 αλλαγές αλλάζοντας τον σχηματισμό σε 4-4-2, με τους Ανδρούτσο, Βαλμπουενά και Ελ Αραμπί, να παίρνουν τις θέσεις των Καμαρά, Λαλά και Ρόνι Λόπες

20:40

54' Σουτ του Εμβιλά με το αριστερό, η μπάλα απελπιστικά άουτ.

20:40

53' ξεκίνησε ξανά η αναμέτρηση

20:38

51' προσωρινή διακοπή στον αγώνα

20:32

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Το γκολ του Βέργου:

20:23

Οι δύο Καμαρά συναγωνίζονται σε ατομισμό αφού σε φάσεις που έπρεπε να πασάρουν επέλεξαν να σουτάρουν πάνω σε αντίπαλα κορμιά ή πολύ άουτ. Το ίδιο έχει κάνει και ο Λόπες σε 1-2 περιπτώσεις.

20:20

Κακό α' ημίχρονο από τον Ολυμπιακό παρότι προηγήθηκε γρήγορα και αυτό θα έπρεπε να επιδράσει θετικά. Στη φάση της ισοφάρισης ο Μαντί πουλάει τη μπάλα προσπαθώντας να ντριμπλάρει δίπλα στη γραμμή του πλαγίου άουτ δύο παίκτες. Ο Ουσεϊνού Μπα «χάνει» εντελώς τη φάση (φαίνεται ξεκάθαρα η έλλειψη αγώνων) και ο Βέργος αδειάζει τον Σωκράτη.

20:17

Το τελευταίο σφύριγμα, του πρώτου μέρους, βρίσκει τις 2 ομάδες ισόπαλες και τον διαιτητή να βγάζει κίτρινη κάρτα στον Φλόρες για φάουλ στον Εμβιλά.

20:14

43' Σουτ του Λόπες, μπλοκάρει σταθερά ο Μελίσσας.

20:11

41' Σουτ του Αγκιμπού Καμαρά, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Μελίσσα

20:11

Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή, φτάνει κοντά στο 80%, έχει την κυριαρχία στο παιχνίδι, αλλά το θέμα είναι πως στην τελική του προσπάθεια τουλάχιστον σε αυτό το πρώτο ημίχρονο «χωλαίνει». Επίσης σε κάθε αντεπίθεσή του ο Παναιτωλικός είναι επικίνδυνος γιατί οι αμυντικοί του παίζουν αρκετά ψηλά και οι Βέργος, Μόρσεϊ βγαίνουν στην πλάτη τους

20:10

39' Κεφαλιά του Καμαρά, η μπάλα ψηλά άουτ.

20:09

37' Σουτ των παικτών του Ολυμπιακού στα σώματα η μπάλα και μακριά από την περιοχή η μπάλα.

20:04

34' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ρόνι Λόπες, λίγο έξω απ' την περιοχή, με την μπάλα να πηγαίνει ψηλά άουτ.

20:00

10 λεπτά μετά το γκολ της ισοφάρισης από τον Παναιτωλικό οι δύο ομάδες δεν έχουν κάνει κάποια αξιόλογη φάση.

Το γκολ του Τικίνιο:

19:52

Πρώτο δείγμα... αρνητικό για Μπα. Από την πλευρά του φεύγει ο Βέργος και βάζει το γκολ, ο Σωκράτης έχει τρέξει να καλύψει φεύγοντας από τα δεξιά για τ' αριστερά, αλλά ο επιθετικός του Παναιτωλικού τον περνάει ωραία πάνω στην κίνηση. Ο Βέργος από την πλευρά του φέτος κάνει αρκετά καλή σεζόν και αρχίζει να θυμίζει τον Βέργο των παλαιών ετών, τότε που ήταν στην ακαδημία του Ολυμπιακού και ήταν από τα μεγαλύτερα ταλέντα της Ελλάδας

19:49

19' Γκολ ο Βέργος, μετά από εκπληκτική δική του ενέργεια και 1-1

19:48

18' Σουτ του Ρόνι Λόπες μετά από δικό του κλέψιμο, η μπάλα πήγε άουτ

19:47

Αρκετά κινητικός ο Ολυμπιακός σε αυτά τα πρώτα λεπτά και επιστρέφει στα γρήγορα γκολ στο πρωτάθλημα. Καλός χρόνος το 13ο λεπτό για το πρώτο γκολ στο ματς. Επίσης βλέπουμε να βρίσκει εκτελεστή των στημένων όταν δεν είναι μέσα ο Βαλμπουενά, αφού ο Ρόνι Λόπες, τουλάχιστον μέχρι τώρα, τα κάνει καλά

19:43

13' Γκολ για τον Ολυμπιακό, με τον Τικίνιο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από ασίστ του Ρόνι Λόπες.

19:35

5' Σουτ του Μασούρα, λίγο έξω από την εστία η μπάλα

19:31

1' Πρώτη φάση στον αγώνα με ένα σουτ του Φλόρες να πηγαίνει μακριά από την εστία του Βατσλίκ

19:30

Το παιχνίδι ξεκινάει, με τον Ολυμπιακό στη σέντρα.

19:23

Η ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΤΩΝ «ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ»

19:21

Πέρα από το προφανές, δηλαδή το αποτέλεσμα, τον Ολυμπιακό ενδιαφέρει και η απόδοση του Ουσεϊνού Μπα (πέρα από του Ρόνι Λόπες). Ο Αφρικανός στόπερ επιστρέφει στην 11άδα μετά από καιρό, αναγκαστικά, για να... ζεσταθεί αφού ο Παπέ Σισέ είναι τιμωρημένος και δεν θα αγωνιστεί την ερχόμενη Πέμπτη κόντρα στην Αϊντραχτ.

19:14

Καλησπέρα κι από 'μένα. Στο 100% μέσα ήταν το χθεσινό μας ρεπορτάζ για τα πλάνα του Μαρτίνς αφού παρατάσσεται η 11άδα που μαθαίναμε από το Ρέντη ότι είναι η επικρατέστερη. Αναμφίβολα το πιο ενδιαφέρον αφορά στη χρησιμοποίηση του Ρόνι Λόπες.

19:08

Οι «ερυθρόλευκοι» πέρυσι απέναντι στον Παναιτωλικό εκτός έδρας, είχαν... περάσει με 2-1.

19:00

ΚΑΙ Ο ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΓΗΠΕΔΟΥΧΩΝ

18:56

Καλησπέρα σε όλους! Ο Πέδρο Μαρτίνς επέλεξε Ρόνι Λόπες για το αρχικό σχήμα του Ολυμπιακού, λογική η επιλογή αυτή αφού θα πρέπει να τον δει κάποια στιγμή και τον συμπατριώτη του. Ιδιαίτερα τώρα που δείχνει πιο έτοιμος από την πρεμιέρα κόντρα στον Ατρόμητο, όποτε έπαιξε ξανά ως βασικός. Όπως επίσης δείχνει ο Πορτογάλος τεχνικός και τη διαχείριση που κάνει ανάμεσα σε Ελ Αραμπί και Τικίνιο, με τον Βραζιλιάνο τώρα να είναι ο βασικός στην επίθεση

18:51

Για τον Ολυμπιακό, ο Ρόνι Λόπες θα βρεθεί για πρώτη φορά στην αρχική ενδεκάδα μετά την πρεμιέρα της Super League.

18:47

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ:

Μελίσσας, Αντούνες, Λούι, Κορνέλιους, Ντουάρτε, Φλόρες, Τσιγγάρας, Μπακαδήμας, Μαλής, Μόρσεϊ, Βέργος.

18:45

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

18:43

Μετά από τις 7 πρώτες αγωνιστικές οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στη 1η θέση, ενώ ο Παναιτωλικός είναι 12ος.

18:40

Ο Ολυμπιακός από την άλλη έρχεται από την «μεγάλη» εντός έδρας νίκη, στο ντέρμπι, απέναντι στον ΠΑΟΚ με 2-1.

18:39

Ο Παναιτωλικός έρχεται από 3 σερί ήττες, με τελευταία αυτή απέναντι στον Άρη με 5-1.