90+4' Βάσκεθ

19:13

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την μεγάλη αναμέτρηση μεταξύ της Μπαρτσελόνα και της Ρεάλ Μαδρίτης. Καλό σας βράδυ!

19:12

Τέλος στο Καμπ Νόου! Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν η μεγάλη νικήτρια του Clasico, με τους Αλάμπα στο 32' και Βάσκεθ στο 90+4' να σκοράρουν για τους «μερένγκες». Για την Μπαρτσελόνα ο Αγουέρο μείωσε στο 90+7'

19:11

ΓΚΟΟΟΟΛ 1-2 Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

90+7' Ο Αγουέρο σκοράρει και δίνει πνοή στην Μπαρτσελόνα

19:09

Η Μπαρτσελόνα πλήρωσε το γεγονός πως δεν μπόρεσε να σκοράρει στην μεγάλη ευκαρία που έχασε, με την Ρεάλ να φεύγει στην αντεπίθεση με τον Ασένσιο και τον Βάσκεθ στις καθυστερήσεις να τελειώνει το ματς

19:00

Ο Βινίσιους είναι στο έδαφος και αναμένεται να περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου, με τον Ασένσιο να ετοιμάζεται για να μπει στο ματς

18:58

Στο 84' η κεφαλιά του Αγουέρο περνά λίγο πάνω από την εστία του Κουρτουά

18:57

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Βαλβέρδε που πέρασε λίγα λεπτά πριν ως αλλαγή, ενώ από πλευράς Μπαρτσελόνα ετοιμάζεται ο Λουκ Ντε Γιόνγκ

18:49

Απίστευτες εικόνες στις εξέδρες από το γεμάτο Καμπ Νόου!

18:47

Ο Σέρχιο Αγουέρο θα περάσει στο 73' στη θέση του Άνσου Φάτι!

18:46

Ο Μπενζεμά έχασε μεγάλη ευκαιρία να τελειώσει το ματς, όμως ούτως η άλλως ήταν εκτεθειμένος

18:45

Αλλαγή στο 72' για τη Ρεάλ, ο Βαλβέρδε πέρασε στη θεση του Ροδρίγκο

18:42

Απίστευτα λάθη στην άμυνα για τους «μπλαουγκράνα», το γύρισμα του Βινίσους βρήκε τον Τερ Στέγκεν

18:36

Μεγάλη ευκαιρία στο 62', με τον Καρίμ Μπενζεμά να σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και τον Τερ Στέγκεν να σώζει ξανά την Μπαρτσελόνα

18:24

51' Το σουτ του Ροδρίγκο από διαγώνια θέση, η μπάλα κόντραρε στα σώματα

18:23

49' Γύρισμα του Άλμπα στην περιοχή, με την μία το σουτ του Φάτι με το αριστερό, μπλόκαρε ο Κουρτουά!

18:21

Καλή στιγμή με τον Κοουτίνιο για τη Μπαρτσελόνα στο 47'

18:20

Ο Όσκαρ Μινγκέθα είναι αυτός που παραχώρησε τη θέση του, με τον Ντεστ να υποχωρεί στο δεξί άκρο της άμυνας των «μπλαουγκράνα»

18:19

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18:19

Ο Φελίπε Κοουτίνιο είναι έτοιμος να περάσει στον αγωνιστικό χώρο με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου

18:04

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, η Ρεάλ προηγείται με 1-0 με το γκολ του Αλάμπα στο 32', με τη Μπαρτσελόνα να έχει τις καλύτερες στιγμές στον αγώνα!

18:02

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος

18:01

Απίθανη φάση για την Μπαρτσελόνα στο 44', οι «μπλαουγκράνα» έκρυψαν τη μπάλα, το σουτ του Φάτι σταμάτησε πάνω στον Αλάμπα

17:57

41' Ένα ακόμη κόρνερ για την Μπαρτσελόνα

17:56

Σουτ του Ροδρίγκο στο 39', σε κόρνερ ο Τερ Στέγκεν, όμως η φάση δεν μέτρησε καθώς ο Κασεμίρο έκανε χέρι

17:55

Αντεπίθεση για τη Ρεάλ με τον Βινίσιους, το σουτ του Κρόος κόντραρε με την μπάλα να καταλήγει σε κόρνερ

17:54

Πιέζει για την ισοφάριση η Μπαρτσελόνα, ένα ακόμη κόρνερ

17:52

Τεράστια ευκαρία για τους «Καταλανούς», με τον Ντεπάι να εκτελεί το κόρνερ, τον Πικέ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κουρτουά!

17:50

Φάουλ για την Μπαρτσελόνα σε καλό σημείο, η μπάλα καταλήγει κόρνερ

17:48

ΓΚΟΟΟΟΛ 0-1 ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

32' Ο Νταβίντ Αλάμπα ανοίγει το σκορ με εξαιρετικό σουτ εντός περιοχής!

17:47

31' Μακρινό σουτ του Ντεπάι, η μπάλα ψηλά άουτ

17:46

Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο μισάωρο του αγώνα!

17:42

Άλλο ένα αβίαστο λάθος από τους αμυντικούς της Ρεάλ, που παραχωρούν το πλάγιο άουτ

17:41

25' Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Ντεστ να χάνει μοναδική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του!

17:40

24' Ο Βινίσιους ταλαιπωρεί την άμυνα της Μπαρτσελόνα, όμως η φάση σταματάει γιατί έχει σηκωθεί η σημαία

17:37

Πτώση του Βινίσιους στην περιοχή, «παίζεται» λέει ο Σάντσεθ!

17:34

O πολύπειρος Σάντσεθ Μαρτίνεθ είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης

17:32

Χωρίς τη μεγάλη φάση ακόμη το Clasico στα πρώτα 15 λεπτά!

17:30

Αναπτύχθηκε από τα αριστερά η Ρεάλ, το γύρισμα όμως του Βινίσιους κόπηκε από την άμυνα των μπλαουγκράνα!

17:26

Η Μπαρτσελόνα ανακοίνωσε πως έκανε sold out, με το Καμπ Νόου να είναι κατάμεστο!

17:25

Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύονται να κρατήσουν τη μπάλα στα πρώτα λεπτά

17:22

Ο Κάρλο Αντσελότι δεν έχει καταφέρει να κερδίσει την Μπαρτσελόνα στο Καμπ Νόου ως προπονητής στην Ρεάλ!

17:20

O Λούκα Μόντριτς έγινε ο γηραιότερος ποδοσφαιριστής που αγωνίζεται σε Clasico σε ηλικία 36 ετών και 40 ημερών, ξεπερνώντας τον Φάμπιο Καναβάρο!

17:16

Έχουμε σέντρα στο Καμπ Νόου!

17:16

Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το σούπερ παιχνίδι!

17:14

Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο!

17:12

Η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται στην τέταρτη θέση της La Liga με 17 βαθμούς και δύο παιχνίδια λιγότερα, με την Μπαρτσελόνα να είναι δύο βαθμούς πίσω από τους «Μαδριλενους»!