MENU

Κυριακή 24 Οκτωβρίου

79' Βράνιες (αυτογκόλ)

Super League Interwetten
7η Αγωνιστική

1-3

42' Ανσαριφάρντ
45+3' Τσούμπερ
90+9' Χατζισαφί

18:04

ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΦΙΝΑΣ

Θα κάνει συλλογή βραβείων mvp ο Ελβετός...

18:02

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+9' Ο Τσούμπερ στην αντεπίθεση έδωσε έτοιμο γκολ στον Χατζισαφί για το 3-1 της ΑΕΚ

VIDEO HIGHLIGHTS

Το δοκάρι της ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία

To 1-2 του Βόλου με το αυτογκόλ του Βράνιες

17:58

Με φορείο θα αποχωρήσει όπως όλα δείχνουν ο Λιβάι Γκαρσία.

ΑΛΛΑΓΗ

90' Ο Χατζισαφί στη θέση του Αμραμπατ

17:47

86' Κίτρινη κάρτα στον Λε Ταλέκ

17:47

Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς.

17:46

Oταν όλα τα ματς τα κάνεις θρίλερ, δεν μπορείς να μιλάς για σύμπτωση.

17:45

84' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Λιβάι Γκαρσία έκανε την σέντρα, ο Αμραμπατ έπιασε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε ο Κλέιμαν.

17:44

83' Κεφαλιά του Φαν Βέερτ λίγο άουτ η μπάλα.

17:43

81' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Λιβάι Γκαρσία έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι.

17:41

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

79' Μακρινό σουτ του Ράινερ, η μπάλα κόντραρε στον Βράνιες και κατέληξε στα δίχτυα, μειώνει σε 1-2 ο Βόλος

17:40

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΙΤΣΑΣ

Η ΑΕΚ έχει εδώ και ώρα την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς στην αντεπίθεση, όσο δεν το κάνει θα δίνει ελπίδα στον Βόλο

17:38

ΑΛΛΑΓΕΣ

77' Ο Νίνης στη θέση του Μπαριέντος για τον Βόλο και ο Σάκχοφ στη θέση του Σιμόες για την ΑΕΚ

17:37

75' Πολλά λάθη στα τελευταία λεπτά

17:32

70' Κεφαλιά του Φαν Βέερτ μέσα από την περιοχή, πάνω από το δοκάρι η μπάλα.

17:30

ΑΛΛΑΓΗ

68' Ο Ροσέρο στη θέση του Ρεγκατέν

17:28

Στη κορυφή της επίθεσης ο Αμραμπατ

17:28

ΑΛΛΑΓΕΣ

65' Μάνταλος και Ανσαριφάρντ αποχωρούν και στη θέση τους οι Λε Ταλέκ και Λιβάι Γκαρσία

17:23

61' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Αμραμπατ έφυγε μόνος του απέναντι στον Κλέιμαν αλλά άργησε να πλασάρει, με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ.

17:22

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Η ΑΕΚ έχει χάσει τη μεσαία γραμμή, είναι επιβεβλημένη η ενίσχυση για να σταματήσει τη φούρια του Βόλου για να μπει ξανά στο παιχνίδι. Θέλει φρεσκάρισμα και στην επιθετική γραμμή

17:20

59' Στο έδαφος ο Ογκνιεν Βράνιες

17:19

57' Ευκαιρία για τον Βόλο αλλά το σουτ του Μπαριέντος έφυγε άουτ.

17:16

54' Σέντρα του Μπαριέντος έδιωξε ο Βράνιες και σε δεύτερο χρόνο ο Σιμάνσκι

17:12

51' Αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Μοχαμάντι έψαξε τον Αμραμπατ, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Κλέιμαν.

16:57

Οταν έχεις «χίλιους και έναν τρόπους» να σημειώσεις γκολ, όλα γίνονται εύκολα. Πώς να μην ελπίζει ότι θα πάει μακριά η ΑΕΚ;

Το χαμένο πέναλτι του Βόλου

16:52

Η απίστευτη ποιότητα της ΑΕΚ έκανε τη διαφορά, επιτέλους φαίνεται πως γύρισε πια η τύχη με το μέρος της. Κωμικές οι διαμαρτυρίες για το γκολ, απορώ γιατί δεν μέτρησε το απευθείας κόρνερ του Μάνταλου.

16:51

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ με γκολ των Ανσαριφάρντ και Τσούμπερ στο 42' και στο 45+3' προηγείται 2-0 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό.

16:50

45+3' Εξαιρετική αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Αμραμπατ πέρασε τον Κλέιμαν, η μπάλα έφτασε στον Τσούμπερ, ο οποίος σε κενή εστία πλάσαρε για το 0-2 της Ενωσης!

16:48

45+2' Κίτρινη στον Καρίμ Ανσαριφάρντ

16:48

Στα νεύρα προηγουμένως, κίτρινη εκτός του Γκρίλο πήρε και ο Φεράρι.

16:47

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

16:47

ΑΛΛΑΓΗ

45' Ο Ράινερ αντικαθιστά τον Πουρίτα που δεν μπορεί να συνεχίσει

16:45

Κίτρινη στον Γκρίλο μετά τον γκολ γιατί χτύπησε τον Σιμόες εκτός φάσης

16:44

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

42' Εξαιρετική αντεπίθεση για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ το γύρισμα, πλασέ του Ανσαριφάρντ και 0-1!

16:41

Παραμένει το 0-0 στο ματς.

16:41

Αστόχησε ο Ρεγκατέν, κακή εκτέλεση και η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

16:40

Ο Ρεγκατέν θα εκτελέσει το πέναλτι.

16:40

39' Πέναλτι για τον Βόλο, το κέρδισε ο Πουρίτα από τον Σιμόες

16:39

38' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ανσαριφάρντ μπήκε στην περιοχή, απέφυγε έναν αντίπαλο αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Κλέιμαν.

16:35

35' Σουτ του Φεράρι, εντελώς άστοχο

16:34

33' Απίθανη διπλή επέμβαση του Στάνκοβιτς σε σουτ του Μπαρτόλο και του Γκρίλο μέσα από την περιοχή.

16:33

33' Γύρισμα του Πουρίτα, παρέμβαση του Μοχαμάντι και κόρνερ.

16:32

Οσο περνά η ώρα, η ΑΕΚ επιβάλει το ρυθμό της. Μπήκε στο παιχνίδι για τα καλά ο Τσούμπερ, παίζει και ο Αμραμπατ, φαίνεται να έχει φέρει το ματς στα δικά της μέτρα

16:30

30' Απευθείας η εκτέλεση του κόρνερ από τον Μάνταλο, μπλόκαρε με δυσκολία ο Κλέιμαν.

16:29

29' Κίτρινη στον Ρομέρο

16:28

28' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Μήτογλου, το σουτ του οποίου κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.

16:28

27' Νέο γύρισμα του Τσούμπερ, πριν φτάσει η μπάλα στον Αμραμπατ διώχνουν οι αμυντικοί του Βόλου σε κόρνερ.

16:27

Απομακρύνθηκε η μπάλα από τους αμυντικούς του Βόλου.

16:26

25' Γύρισμα του Τσούμπερ, διώχνει σε κόρνερ ο Ρομέρο προ του Ανσαριφάρντ.

16:24

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

16:21

20' Μακρινό σουτ του Ρεγκατέν, πολύ άουτ η μπάλα, δεν ανησύχησε ο Στάνκοβιτς

16:19

Φαίνεται να ελέγχει το παιχνίδι η ΑΕΚ και να μην αφήνει πολλούς ανοιχτούς χώρους για το Βόλο, αλλά οι γηπεδούχοι δείχνουν πόσο επικίνδυνοι είναι σε κάθε ευκαιρία. Πιο πίσω οι γραμμές, ψάχνει εκείνος να αιφνιδιάσει

16:19

18' Σουτ του Μάνταλου μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

16:17

17' Ευκαιρία για τον Βόλο, κακό γύρισμα του Μήτογλου με τον κεφάλι, ο Μπαρτόλο πλάσαρε αλλά έδιωξε ο Στάνκοβιτς.

16:16

Εχουμε συμπληρώσει τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά στο ματς.

16:16

Μικρή διακοπή στο παιχνίδι καθώς είναι στο έδαφος ο Τσοκάνης.

16:11

11' Σέντρα του Αμραμπατ, μπλόκαρε ο Κλέιμαν.

16:10

10' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, αντεπίθεση από τα αριστερά, ο Τσούμπερ έδωσε στον Ανσαριφάρντ, ο οποίος έστρωσε στον Αμραμπατ αλλά το σουτ του Μαροκινού έφυγε λίγο άουτ.

16:07

6' Εγινε η κεφαλιά έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Μοχαμάντι

16:06

5' Ο Φερνάντες έκανε το γύρισμα από δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Βράνιες.

16:04

Με 4-2-3-1 η ΑΕΚ, με 4-1-4-1 ο Βόλος.

16:03

2' Σέντρα του Μοχαμάντι, μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν.

16:01

Αρχισε η αναμέτρηση

15:59

Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες, είμαστε στην τελική ευθεία για την σέντρα.

15:58

Πάνω από 5.000 κόσμος βρίσκεται στις εξέδρες του Πανθεσσαλικού, με αρκετό κόσμο στο πλευρό της και η ΑΕΚ.

15:57

Καλησπέρα σε όλους, αυτό που φαίνεται πως επιδιώκει ο Γιαννίκης είναι να αυξήσει τον συναγωνισμό για μια θέση στην ενδεκάδα της ΑΕΚ. Να έχει, δηλαδή, παραπάνω παίκτες ετοιμοπόλεμους όταν τους χρειαστεί. Στα μάτια του αυτό δεν λογίζεται ως έκπληξη

15:57

Για τον Γιαννίκη φαίνεται πως ισχύει το ρητό, ότι 11άδα που κερδίζει δεν αλλάζει και οι επιλογές του για το ματς έχουν μόνο δύο και αυτές αναγκαστικές αλλαγές. Ενδιαφέρουσες επιλογές, ας δούμε τι θα συμβεί

15:53

Οι παίκτες των δυο ομάδων βρίσκονται στα αποδυτήρια και περιμένουμε την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα.

15:47

Καλησπέρα κι από μένα, ενδιαφέρουσες επιλογές από τον Αργύρη Γιαννίκη, μένει να δούμε αν θα παρουσιάσουν την ίδια εμφάνιση οι Ρότα και Μήτογλου και αν ο Ανσαριφάρντ θα καλύψει επάξια το κενό του Αραούχο.

15:45

Σε εξέλιξη η προθέρμανση των δυο ομάδων.

15:45

Στο VAR είναι ο Κουμπαράκης με AVAR τον Ζαμπαλά.

15:44

Διαιτητής είναι ο Τζοβάρας με βοηθούς τους Μωϋσιάδη και Φωτόπουλο ενώ 4ος είναι ο Γρατσάνης.

15:43

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Παπαδόπουλος, Ρίνιερ, Κούζντρα, Βοϊτκόφσκι, Γκουλέν, Μπάρος, Νίνης, Ροσέρο, Τερεζίου.

15:42

Η ενδεκάδα του Βόλου: Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Φεράρι, Γκρίλο, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Ρεγκατέν, Φερνάντες, Βαν Φέερτ και Μπαρτόλο.

15:42

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Τσιντώτας, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Γκαρσία, Τάνκοβιτς και Αραούχο.

15:40

Αναλυτικά η ενδεκάδα της ΑΕΚ αποτελείται από τους: Στάνκοβιτς, Ρότα, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι, Σιμόες, Σιμάνσκι, Αμραμπατ, Μάνταλος, Τσούμπερ και Ανσαριφάρντ.

15:40

Ενδεκάδα με εκπλήξεις από τον Αργύρη Γιαννίκη καθώς στον πάγκο μένουν οι Σέρχιο Αραούχο και Λιβάι Γκαρσία.

15:39

Παιχνίδι με μεγάλη βαθμολογική σημασία καθώς οι δυο ομάδες συγκατοικούν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς.

15:38

Φίλες και φίλοι του sportday.gr καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Βόλου με την ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό για την έβδομη αγωνιστική της Super League.