Καλό σας βράδυ!

21:32

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας σε live περιγραφή την αναμέτρηση Λαμία-Άρης. Μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για όλα τα νέα της επικαιρότητας

21:31

Δεν υπήρξε καμία παρέμβαση του VAR στη φάση του Αντέτζο και έτσι ο Άρης πήρε το τρίποντο μέσα στη Λαμία με 1-0, χάρη σε γκολ του Μπράμπετς

21:31

Τέλος του αγώνα

21:30

90+5' Μετά από στημένη φάση ο Αντέτζο μπήκε στην περιοχή του Άρη και προσπάθησε για την κεφαλιά, με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για χέρι αμυντικού του Άρη

21:28

90+2' Εκτός ματς ο Μπερτόλιο και μπαίνει ο Μάνος

21:27

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:25

90' Σηκώνεται τώρα ο τερματοφύλακας του Άρη και συνεχίζεται το ματς

21:25

88' Διακοπή στο ματς, εξαιτίας τραυματισμού του Κουέστα

21:23

88' Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόλιο

21:16

Τελειώνει η φάση του κόρνερ, κερδίζοντας ο Αντέτζο το φάουλ από τον Καμαρά

21:16

80' Ευκαιρία για τον Άρη. Συνεργασία των Ματέο Γκαρσία και Ιτούρμπε, με τον Μαρτίνεθ όμως να προλαβαίνει να διώξει σε κόρνερ προ του Ιτούρμπε

21:14

79' Εκτός ματς ο Σκόνδρας και μπαίνει ο Βύντρα

21:09

74' Αλλαγές για τον Άρη, βγαίνει ο Μπρούνο Γκάμα για να μπει ο ο Ιτούρμπε και τη θέση του Ματίγια παίρνει ο Εντιαγέ

21:08

73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάνεα, από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα

21:05

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Η πρώτη καλή συνδυαστική επίθεση του Άρη. Ο Μπρούνο Γκάμα θα μπορούσε να είχε τελειώσει τη φάση με σουτ ψηλά, αλλά και η αντίδραση του Γκαραβέλη ήταν εξαιρετική.

21:03

67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, αλλά μεγάλη και η απόκρουση του Γκαραβέλη! Ο Γκαρσία «πάτησε» την μπάλα για τον Γκάμα, ο οποίος έκανε το πλασέ αλλά ο Γκαραβέλης έδιωξε σε κόρνερ!

20:59

64' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη

VIDEO HIGHLIGHTS

Και η φάση της κόκκινης του Ελευθεριάδη

20:59

Αδικαιολόγητο λάθος από τον Ματίγια στη μεσαία γραμμή, πρόσφερε μισό γκολ στη Λαμία, που δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο Άρης στάθηκε τυχερός.

Το γκολ του Άρη στο ματς

20:56

61' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ του Νούνιες έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Κουέστα, με τον Καραμάνο στην επαναφορά να πλασάρει σε κενή εστία αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Άρη!

20:54

59' Από πλευράς Άρη θα βγει ο Μαντσίνι και θα μπει ο Ματέο Γκαρσία

20:53

58' Συνεχίζονται οι αλλαγές για τη Λαμία, εκτός αγώνα ο Τιρόνε και μπαίνει ο Σαραμαντάς

20:53

58' Βγαίνει από το ματς ο Μανούσος και μπαίνειε ο Τζανδάρης, ενώ τη θέση του Μπεχαράνο παίρνει ο Αραμπούλι

20:48

Ο Άρης δεν μπορούσε να πατήσει στην περιοχή με αξιώσεις, αλλά δεν έψαχνε και τα στημένα. Στην πρώτη ευκαιρία ήρθε το γκολ του Μπράμπετς.

20:48

Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Νούνιες έκανε το σουτ με την μπάλα όμως να βρίσκει σε αμυντικό του Άρη

20:46

51' Κόρνερ για τη Λαμία τώρα

20:45

Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Μπράμπετς και η μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη!

20:45

50' ΓΚΟΛ 0-1!

20:44

49' Και άλλο κόρνερ για τον Άρη

20:43

Διώχνει η άμυνα της Λαμίας, τελειώνει η φάση

20:42

47' Κόρνερ για τον Άρη

20:41

Ο Άρης πρέπει να αυξήσει την πίεση στο δεύτερο ημίχρονο για να σκοράρει. Ίσως θα πρέπει να βάλει κι άλλον επιθετικό για να πατήσει στην περιοχή με αξιώσεις.

20:41

46' Ο Άρης στη σέντρα, άρχισε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες

20:38

Υπάρχει μία αναμονή για τη σέντρα, καθώς έχει σκιστεί το δίχτυ στη μία από τις δύο εστίες και ο διαιτητής περιμένει να φτιαχτεί

20:37

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για το δεύτερο ημίχρονο του ματς

20:20

Εκτελέστηκε το φάουλ, κεφαλιά του Αντέτζο, μακριά η μπάλα και τέλος πρώτου ημιχρόνου στο ματς

20:20

45+4' Κερδίζει φάουλ η Λαμία λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, από τα πλάγια αριστερά, μάλλον η τελευταία φάση του ημιχρόνου

20:17

45+2' Μακρινό σουτ του Γκάνεα, στην αγκαλιά του Γκαραβέλη η μπάλα

20:16

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων για το ημίχρονο

20:16

Διώχνει η άμυνα της Λαμίας, τελειώνει η φάση με τον Μπεχαράνο να κερδίζει και το φάουλ

20:16

45' Κερδίζει ξανά κόρνερ ο Μαντσίνι

20:15

45' Νέο κόρνερ για τον Άρη

20:14

Στο ίδιο γήπεδο πέρυσι ο Σούντγκρεν αποβλήθηκε. Φέτος κέρδισε την αποβολή του Ελευθεριάδη.

20:12

42' Καλή στιγμή για τον Άρη, ατομική ενέργεια του Μαντσίνι ο οποίος μπήκε στην περιοχή της Λαμίας από τα δεξιά, έκανε το σουτ και ο Γκαραβέλης διώχνει σε κόρνερ

20:11

41' Έχει γίνει αρκετά σκληρό το παιχνίδι, κίτρινη κάρτα στον Ματίγια

20:11

Αλλάζουν σημαντικά πλέον τα δεδομένα του αγώνα μετά την αποβολή του Ελευθεριάδη. Ο Άρης έχει το πλεονέκτημα, μένει να δούμε πως θα το διαχειριστεί.

20:10

Θυμίζουμε ο Ελευθεριάδης μπήκε ως αλλαγή στο ματς, αντί του Ρόμανιτς ο οποίος τραυματίστηκε στον αγώνα

20:09

39' Με δέκα η Λαμία μετά την αποβολή του Ελευθεριάδη, ενώ ο Σούντγκρεν έχει σηκωθεί και το ματς συνεχίζεται

20:09

39' Κίτρινη κάρτα και στον γυμναστή της Λαμίας, Γιάννη Γεωργιάδη

20:08

Διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Λαμίας, με τον διαιτητή Κουμπαράκη να δείχνει να μην είναι διατεθειμένος να αλλάξει την απόφασή του

20:08

Σε προσπάθειά του να διώξει την μπάλα σήκωσε ψηλά το πόδι του και βρήκε στο κεφάλι τον Σούντγκρεν

20:07

36' Κόκκινη κάρτα στον Ελευθεριάδη!

20:00

30' Κόρνερ για τον Άρη

20:00

30' Βαθιά σέντρα του Μανούσου από τα δεξιά για την περιοχή του Άρη, ο Κουέστα όμως πρόλαβε να διώξει προ του Ελευθεριάδη

19:59

29' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο

19:53

23' Σουτ του Μανούσου έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα

19:51

Η Λαμία ισορρόπησε το παιχνίδι και στα τελευταία λεπτά βγαίνει με ευκολία στην επίθεση κόντρα στην άμυνα του Άρη, που δεν δείχνει να πατάει καλά.

19:48

18' Σουτ του Μανούσου έξω από τη μεγάλη περιοχή, έδιωξε ο Κουέστα, με τον Καραμάνο να προσπαθεί στην επαναφορά να πλασάρει αλλά δεν προλαβαίνει καθώς διώχνουν οι αμυντικοί του Άρη

19:47

17' Μακρινό σουτ του Νούνιες, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει εύκολα στα χέρια του Κουέστα

19:46

Μεγάλο πλήγμα για τη Λαμία η απώλεια του Ρόμανιτς, είναι κομβικός παίκτης για τον Γρηγορίου.

19:44

14' Μπαίνει ο Ελευθεριάδης αντί του Ρόμανιτς, ξανά με 11 η Λαμία

19:44

14' Σουτ του Μπερτόλιο έξω από την περιοχή, αρκετά άουτ η μπάλα

19:44

Βγαίνει ο Ρόμανιτς από τον αγωνιστικό χώρο και η Λαμία συνεχίζει με δέκα παίκτες

19:43

12' Προσπάθεια του Ρόμανιτς τώρα, ο οποίος με το που έτρεξε σταμάτησε και ζητάει αλλαγή από τον Μιχάλη Γρηγορίου

19:39

Ωραία κίνηση του Μπερτόγλιο, αλλά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά. Η ιστορία του Άρη με τη δυστοκία στο σκοράρισμα συνεχίζεται.

19:38

7' Πρόβλημα με τον Ρόμανιτς, ο οποίος έχει πέσει στο χορτάρι και η μπάλα βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου

19:37

6' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη! Σέντρα από τα δεξιά του Μαντσίνι, ο Μπερτόλιο μπήκε στην περιοχή της Λαμίας και έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι της Λαμίας

19:36

6' Συρτό σουτ του Μανούσου έξω από τη μεγάλη περιοχή, αρκετά άουτ η μπάλα

19:35

5' Πίεση από τον Άρη σε όλο το γήπεδο, με τους παίκτες της Λαμίας από την πλευρά τους να προσπαθούν να κρατήσουν την κατοχή της μπάλας. Αυτή είναι η εικόνα σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

19:31

1' Άρχισε το ματς με τη Λαμία στη σέντρα

19:31

Τα πάντα είναι έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

19:29

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και τώρα περιμένουμε τη σέντρα

19:24

Σε λίγα λεπτά θα βγουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του ματς

19:18

Να σημειωθεί πως στο γήπεδο θα υπάρχουν φίλαθλοι μόνο από πλευράς Λαμίας, καθώς η διοίκηση των γηπεδούχων έχει ανακοινώσει από την αρχή της σεζόν πως θα επιτρέπεται η είσοδος μόνο στους κατόχους των εισιτηρίων διαρκείας

19:09

Πλήρης για πρώτη φορά από την αρχή της σεζόν η Λαμία του Μιχάλη Γρηγορίου. Έμεινε εκτός αποστολής ο Τζανετόπουλος.

19:07

Και για την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής, εκκρεμεί το ματς αυτό της Λαμίας με τον Άρη

19:07

Μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Super League 1, έχουν ως εξής: Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης 0-1, Παναθηναϊκός-Ιωνικός 4-1, ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4, Παναιτωλικός-ΟΦΗ 1-2, ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-0, ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-2

19:06

Από την άλλη ο Άκης Μάντζιος, στον πάγκο του έχει επιλέξει τους Ντενίς, Δεληζήση, Ματέο Γκαρσία, Μάνο, Εντιαγέ, Ιτούρμπε, Ντουάρτε, Αγμπενιένου, Χαΐροβιτς

19:04

Ο Μιχάλης Γρηγορίου της Λαμίας, θα έχει στον πάγκο του τους Σαράνοφ, Σαραμαντά, Βύντρα, Μαζουλουξή, Τζανδάρη, Ελευθεριάδη, Γκέντσογλου, Αραμπουλί, Μανουσάκη

18:56

Καλησπέρα σε όλους τους αναγνώστες και τις αναγνώστριες του Sportday.gr. Ο Άρης μετράει σημαντικές επιστροφές ειδικά στο μεσοεπιθετικό κομμάτι. Ο Άκης Μάντζιος προτίμησε το περσινό δίδυμο Ματίγια - Τζέγκο για να καλύψει το κενό του τιμωρημένου Λούκας Σάσα. Αυτή θα είναι η πρώτη συμμετοχή του Ματίγια στην ενδεκάδα φέτος στο πρωτάθλημα.

18:51

Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκανέα, Λέισμαν, Μπράμπετς, Τζέγκο, Ματίγια, Μαντσίνι, Γκάμα, Μπερτόλιο, Καμαρά

18:50

Λαμία: Γκαραβέλης, Αντέτζο, Γκόλεμιτς, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Νούνις, Μανούσος, Τιρόνε, Καραμάνος, Ρόμανιτς