Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

80' Εμπαπέ

23:43

Καλό σας βράδυ!

23:43

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τον τελικό του Nations League! Μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για όλα τα νέα της επικαιρότητας

23:42

Όπως στον ημιτελικό απέναντι στο Βέλγιο, έτσι και στον τελικό οι Γάλλοι κόντρα στην Ισπανία, πήραν τη νίκη με ανατροπή στο σκορ και είναι οι κατακτητές του Nations League

23:41

Ένα κακό πρώτο ημίχρονο και ένα τρομερό δεύτερο μέρος και από τις δύο ομάδες! Η Γαλλία παίρνει τη νίκη στον τελικό της διοργάνωσης, χάρη στα γκολ των Μπενζεμά και Εμπαπέ, ενώ από πλευράς Ισπανίας σκόραρε ο Ογιαρθάμπαλ

23:40

Η Γαλλία είναι η νικήτρια του Nations League, με το τελικό 2-1 απέναντι στην Ισπανία μετά την ανατροπή στο σκορ!

23:40

Τέλος του αγώνα!

23:39

Σέντρα στην περιοχή της Γαλλίας, η μπάλα καταλήγει απευθείας άουτ και η κατοχή είναι για τη Γαλλία, ενώ μένουν δευτερόλεπτα

23:39

Διώχνουν οι Γάλλοι με τον Σιμόν να παραμένει στην περιοχή της Γαλλίας!

23:39

90+5' Νέο κόρνερ για την Ισπανία

23:38

90+4' Μία ακόμη μεγάλη επέμβαση του Γιορίς! Εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα κατέληξε στον Πίνο ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση και ο Γιορίς διώχνει!

23:38

90+4' Κόρνερ για την Ισπανία, πάει στην περιοχή και ο τερματοφύλακας Σιμόν

23:36

90+2' Βγαίνει ο Γκριεζμάν μπαίνει ο Βερετούτ

23:35

5 Λεπτά καθυστερήσεις στο ματς

23:33

90' Κίτρινη κάρτα στον Λαπόρτ

23:33

89' Στην αντεπίθεση η Γαλλία, πλασέ του Εμπάπε μέσα από την περιοχή και πλάγια θέση δεξιά, έδιωξε ο Σιμόν

23:32

88' Τρομερή ευκαιρία για την Ισπανία! Ο Ογιαρθάμπαλ βγήκε απέναντι στον Γιορίς, έκανε το πλασέ με τον τερματοφύλακα της Γαλλίας να διώχνει εντυπωσιακά!

VIDEO HIGHLIGHTS

Το υπέροχο γκολ του Μπενζεμά

23:28

84' Ο Μερίνο αντί του Τόρες, από πλευράς Ισπανίας και ο Φορνάλ αντί του Ρόντρι

23:26

Μετράει κανονικά το γκολ, μετά από την εξέταση που υπήρξε στο VAR! Οπότε η Γαλλία προηγείται 2-1 της Ισπανίας!

23:24

Στην επανάληψη φαίνεται ότι είναι οφσάιντ, περιμένουμε το VAR

23:24

80' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Εμπαπέ βγήκε τετ α τετ απέναντι στον Σιμόν, μετά από πάσα του Ερναντέζ, έκανε τα... δικά του εκεί ο Εμπαπέ και πλάσαρε στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

23:23

80' Μπήκε ο Ντιμπουά, αντί του Παβάρ

23:21

77' Κόρνερ για την Ισπανία

Το 1-0 της Ισπανίας

23:18

75' Βγαίνει ο Γκάβι και μπαίνει ο Κόκε για την Ισπανία

23:18

74' Κεφαλιά του Ρόντρι μετά την εκτέλεση του κόρνερ, άουτ

23:17

73' Σουτ του Ρόντρι έξω από τη μεγάλη περιοχή, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει κόρνερ

23:15

Το ματς έχει πάρει μέσα σε λίγα λεπτά μία άγρια ομορφιά

23:15

72' Πλασέ του Εμπάπε στην κίνηση μέσα από την περιοχή, ο Σιμόν μπλοκάρει

23:13

70' Κεφαλιά από τον Πογκμπά, μπλόκαρε σταθερά ο Σιμόν

23:13

69' Κόρνερ για τη Γαλλία

23:12

Ένας... βαρετός αγώνας στο πρώτο ημίχρονο, μέσα σε 3 λεπτά στο δεύτερο μέρος έχει γίνει ματσάρα!

23:12

68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εμπαπέ! Έγινε η σέντρα, η Γαλλία έκλεψε την μπάλα με τον Εμπαπέ να βγαίνει στην αντεπίθεση και έχοντας δει τον Σιμόν εκτός εστίας, προσπάθησε να τον «κρεμάσει» αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

23:11

Τρομερό γκολ από τον Μπενζεμά, ο οποίος πήρε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με το δεξί έστειλε την μπάλα στο... παραθυράκι!

23:10

66' ΓΚΟΛ 1-1! Απίστευτο! Ισοφαρίζει αμέσως η Γαλλία με τον Μπενζεμά!

23:09

64' ΓΚΟΛ 1-0! Η Ισπανία μετά το δοκάρι των Γάλλων βγήκαν στην αντεπίθεση και άνοιξαν το σκορ! Στην αμέσως επόμενη φάση του δοκαριού, ο Ογιαρθάμπαλ κέρδισε κατά κράτος τον Ουπαμεκανό και πλάσαρε για το 1-0 του τελικού!

23:08

64' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία! Δοκάρι για τον Ερναντέζ, κόντρα στη ροή του αγώνα!

23:05

61' Βγήκε από το ματς ο Σαράμπια και μπήκε ο Πίνο

23:02

Διώχνουν οι αμυντικοί της Γαλλίας μετά την εκτέλεση του κόρνερ των Ισπανών

23:01

58' Κόρνερ για τους Ισπανούς

22:59

55' Κίτρινη κάρτα στον Κουντέ

22:57

54' Στην αντεπίθεση η Γαλλία με τον Εμπαπέ, τον προλαβαίνει όμως ο Αλόνσο και τον κόβει με τάκλιν

22:54

50' Αρκετά νεύρα από πλευράς Γάλλων και συγκεκριμένα του Πογκμπά

22:50

46' Κίτρινη κάρτα στον Πογκμπά για φάουλ στον Μπουσκέτς στον χώρο της μεσαίας γραμμής

22:49

46' Στη σέντρα η Γαλλία και αρχίζει το δεύτερο μέρος

22:48

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης

22:43

Και προσπάθειες για γκολ 2 της Ισπανίας με καμία της Γαλλίας

22:42

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα είχαμε 65% κατοχή της μπάλας για την Ισπανία, 35% για τη Γαλλία

22:33

Λίγα πράγματα σε αυτό το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, ελπίζουμε να δούμε καλύτερο θέαμα στο δεύτερο μέρος του τελικού

22:33

Τέλος ημιχρόνου στον μεγάλο τελικό του Nations League

22:31

2 Λεπτά καθυστερήσεις

22:28

44' Πιέζει ψηλά η Ισπανία και αναγκάζει τον Γιορίς να διώξει την μπάλα σε πλάγιο άουτ

22:27

42' Και έχουμε αναγκαστική αλλαγή στο ματς, εκτός αγώνα ο Βαράν και μπαίνει ο Ουπαμεκανό

22:27

42' Τραυματίας ο Βαράν οδηγείται εκτός αγωνιστικού χώρου

22:21

37' Απευθείας εκτέλεση του Αλόνσο, άουτ

22:20

35' Φάουλ κερδίζει η Ισπανία λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, ευκαιρία για «γέμισμα»

22:16

31' Σέντρα του Ρόντρι από τ' αριστερά, κόβεται από τους Γάλλους με τους Ισπανούς να διαμαρτύρονται για χέρι αλλά το ματς συνεχίζεται κανονικά

22:11

Διώχνουν οι Γάλλοι και στη συνέχεια ο Γιορίς μαζεύει την μπάλα

22:11

27' Κόρνερ για την Ισπανία

22:09

25' Η Ισπανία έχει την κατοχή της μπάλας με ποσοστό 66%, έναντι 34% της Γαλλίας

22:01

17' Έπεσε τώρα κάπως ο ρυθμός, μετά από το πρώτο τέταρτο του ματς

21:56

11' Γύρισμα του Σαράμπια στην περιοχή της Γαλλίας, βγαίνει και μαζεύει ο Γιορίς

21:53

8' Δεύτερο κόρνερ για τη Γαλλία

21:52

8' Και οι δύο ομάδες δείχνουν, πάντως, διάθεση να παίξουν γρήγορο ποδόσφαιρο

21:52

Εκτελέστηκε το κόρνερ και οι Ισπανοί διώχνουν, αν και κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχει συνέχεια με κατοχή της μπάλας στη Γαλλία γιατί ήταν οφσάιντ στην προηγούμενη φάση ο Μπενζεμά

21:51

Βέβαια όπως φαίνεται στην επανάληψη ήταν ο οφσάιντ ο Μπενζεμά, αλλά δε σταματάει η ροή του αγώνα και οι Γάλλοι συνεχίζουν με το κόρνερ

21:51

6' Τρομερή κάθετη μπαλιά του Πογκμπά για τον Μπενζεμά, ο οποίος όμως πήγε στο πλάι και δεν μπόρεσε να πλασάρει, αφού τον εμπόδισε ο Σιμόν και κέρδισε το κόρνερ

21:49

4' Πιέζουν ψηλά και οι δύο ομάδες, τουλάχιστον έτσι φαίνεται σε αυτά τα πρώτα λεπτά

21:45

1' Άρχισε το ματς με την Ισπανία στη σέντρα!

21:43

Ακούστηκαν και οι εθνικοί ύμνοι των ομάδων και τα πάντα είναι έτοιμα για σέντρα στον μεγάλο τελικό του Nations League!

21:39

Έτοιμες οι δύο ομάδες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο, λίγο πριν την έναρξη του ματς

21:35

Από την άλλη η Γαλλία απέκλεισε στον ημιτελικό το Βέλγιο. Είδαμε ματσάρα σε εκείνο το παιχνίδι, με το Βέλγιο να προηγείται με 2-0 και τελικά οι Γάλλοι ήταν αυτοί οι οποίοι πήραν την πρόκριση για τον τελικό με την τρομερή ανατροπή και το υπέρ τους 3-2!

21:34

Η Ισπανία στα ημιτελικά της διοργάνωσης απέκλεισε την Ιταλία, την οποία νίκησε με 2-1, σταματώντας παράλληλα και το ιστορικό αήττητο ρεκόρ των 37 αγώνων της Ιταλίας

21:32

Να σημειωθεί πως σε περίπτωση που έχουμε στον αγώνα ισοπαλία, τότε οι δύο ομάδες θα παίξουν παράταση και αν δε βγει πάλι νικητής, θα έχουμε πέναλτι

21:26

Μέχρι τη σέντρα του μεγάλου τελικού του Nations League, ας δούμε λίγο τα καλύτερα στιγμιότυπα του μικρού τελικού Ιταλία-Βέλγιο. Τρία γκολ και τρία δοκάρια είχε το ματς!

Οι καλύτερες φάσεις του μικρού τελικού

21:22

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΗΣ ΓΑΛΛΙΑΣ

21:21

Η ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ

21:20

Τώρα έχουμε τον μεγάλο τελικό και ο νικητής παίρνει το απευθείας εισιτήριο για το Euro 2024

21:18

Νωρίτερα είδαμε τον μικρό τελικό της διοργάνωσης, με την Ιταλία να νικά το Βέλγιο με 2-1, σε ένα ματς στο οποίο και τα τρία γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ το Βέλγιο είχε στο ματς τρία δοκάρια!

21:18

Μαζί θα παρακολουθήσουμε σε live περιγραφή τον τελικό του Nations League, ανάμεσα σε Ισπανία και Γαλλία