NEWS ROOM

ΦΙΛΙΠ ΦΙΛΙΠΟΒΙΤΣ «Οπαδοί του Ολυμπιακού ανυπομονώ να σας δω» /

BASKET LEAGUE Ο Κέντρικ Ρέι MVP της 4ης αγωνιστικής /

ΜΑΙΚΛ ΤΖΟΡΝΤΑΝ Τα θρυλικά παπούτσια του πωλήθηκαν 1,47 εκατομμύρια δολάρια, τιμή ρεκόρ, σε δημοπρασία /

ΜΑΡΣΕΙΓ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Αστυνομικοί προστάτευαν τον Νεϊμάρ στην εκτέλεση κόρνερ! (pics) /

BREAKING NEWS Πέθανε η Φώφη Γεννηματά /

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 0-5 Ο Σαλάχ «έστειλε» στο νοσοκομείο τον Ρίο Φέρντιναντ /

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Πέμπτη 07 Οκτωβρίου

37' Καράσκο
41' Λουκάκου

Nations League
Ημιτελικός

62' Μπενζεμά
69' Εμπαπέ πεν.
90' Ερναντέζ

23:42

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας έναν ημιτελικό έπος! Συνεχίστε να διαβάζετε sportday.gr για να μαθαίνετε όλα τα νέα της αθλητικής επικαιρότητας! Καλό σας βράδυ!

23:39

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ 3-2

Η Γαλλία κερδίζει με το... σπαθί της το εισιτήριο για τον τελικό του Μιλάνο, κόντρα στην Ισπανία, παίρνοντας τεράστια πρόκρισης με σκορ 3-2. Οι «Τρικολόρ» αν και βρέθηκαν στον τοίχο, όντας πίσω με δύο τέρματα, κατάφεραν και πέτυχαν την ανατροπή έχοντας έναν εξαιρετικό Εμπαπέ και είναι έτοιμοι να διεκδικήσουν το πρώτο του Uefa Nations League.

23:34

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων!

23:34

Ο παίκτης της Μίλαν κοντρολάρει εκτός περιοχής και με ένα... ξερό αριστερό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κουρτουά!

23:33

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ 2-3

90'+1 Ο Τέο Ερνάντεζ πετυχαίνει το γκολ και ολοκληρώνει την ανατροπή για τη Γαλλία!

23:32

90' Δοκάρι για τη Γαλλία, με την εκτέλεση φάουλ του Πογκμπά να βρίσκει στη συμβολή των δοκών

23:30

Ακυρώνεται το τέρμα των Βέλγων, καθώς ο Λουκάκου βρισκόταν σε θέση οφσάιντ!

23:29

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΒΕΛΓΙΟ 3-2

87' Να τος ξανά ο Λουκάκου!!!

23:29

86' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία, με τον Εμπαπέ να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα να περνά εκατοστά από το δοκάρι

23:17

73' Ο Ραμπιό περνάει έξω και στη θέση του, ο Τσουαμενί

23:16

74' Σουτ από τον Ντε Μπρόινε διώχνει με τ' ακροδάχτυλα ο Γιορίς!

23:13

70' Περνάει εκτός ο Τίλεμανς, μέσα ο Βανάκεν

23:12

Άψογη εκτέλεση για τον Εμπαπέ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Κουρτουά

23:12

Μέσα σε 10 λεπτά η Γαλλία φέρνει τα πάνω - κάτω και έχουμε πάλι παιχνίδι στο Τορίνο

23:11

ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ 2-2

69' Ο Εμπαπέ ευστοχεί από τα έντεκα βήματα και φέρνει το ματς στα ίσα!

23:11

Στο ριπλέι φαίνεται πως ο Τίλεμανς πάνω στη διεκδίκηση βρίσκει τον Αντουάν Γκριεζμάν

23:10

Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι για τη Γαλλία!

23:10

Στο VAR ο διαιτητής για να ελέγξει αν υπάρχει πέναλτι του Τίλεμανς, πάνω στον Γκριεζμάν

23:09

67' Κίτρινη κάρτα για τον Βερτόγχεν

23:08

Ο επιθετικός της Ρεάλ υποδέχθηκε τη μπάλα με πλάτη προς το τέρμα, όμως άψογα γύρισε απρόσκοπτα και με όμορφο τελείωμα έγραψε το 2-1

23:04

ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΑΛΛΙΑ 2-1

62' Ο Μπενζεμά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και μειώνει για τους «Τρικολόρ»

23:00

58' Τεράστια ευκαιρία από τη Γαλλία, με τον Γκριεζμάν να αστοχεί ένα μέτρο από την εστία, μετά από πάσα του Εμπαπέ

22:57

Ο ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΛΟΥΚΑΚΟΥ - ΝΤΕ ΜΠΡΟΙΝΕ

Το εκπληκτικό τέρμα του Λουκάκου

22:53

51' Σουτ του Λουκάκου, πάνω στο σώμα του Γιορίς, ο οποίος μπλοκάρει σταθερά

22:52

50' Ο Πογμπά αστοχεί με κεφαλιά στη μικρή περιοχή, μετά από σέντρα του Γκριεζμάν

22:50

48' Πρώτη φάση στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πολ Πογκμπά να σουτάρει, αλλά να στέλνει πολύ μακριά από την εστία τη μπάλα

22:34

Οι Βέλγοι από την έναρξη του παιχνιδιού έχουν δείξει διάθεση να διεκδικήσουν το εισιτήριο του τελικού! Απείλησαν, έκαναν πολλές ευκαιρίες, έκλεισαν σωστά τους χώρους σε Εμπαπέ και Μπενζεμά, με συνέπεια να ανοίγουν το σκορ με εξαιρετικό τελείωμα του Καράσκο και στη συνέχεια να διπλασιάζουν τα τέρματά τους με τον εκπληκτικό Λουκάκου.

22:31

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 2-0

22:30

45' Έχουν βρει ψυχολογία οι Βέλγοι και σουτάρουν κατά ριπάς! Το σουτ του Αζάρ αποκρούστηκε από τον Γιορίς, ο οποίος έπεσε στη γωνία του

22:27

Ο Ντε Μπρόινε βρίσκει εξαιρετικά τον Ρομέλου Λουκάκου, ο οποίος εντός της περιοχής απέφυγε τον Ερνάντεζ και εκτέλεσε τον Γιορίς και κάνει δύο τα τέρματα των «κόκκινων διαβόλων»

22:25

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΒΕΛΓΙΟ 2-0

41' Να ο Λουκάκου!!

22:23

Ο Βέλγος από συνέκλινε από τα δεξιά και με πολύ έξυπνο τελείωμα, έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Γιορίς αφήνοντας άγαλμα τον Γάλλο τερματοφύλακα

22:22

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΒΕΛΓΙΟ 1-0

37' Εξαιρετικό τελείωμα από τον Καράσκο

Η μεγάλη ευκαιρία των Βέλγων στα πρώτα λεπτά

22:16

31' Σωτήριο τάκλιν από τον Κούντε, απομακρύνοντας την μπάλα μπροστά από τον Αζάρ ο οποίος βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση για γκολ

22:14

Οι Γάλλοι, μετά τις «απειλές» των Βέλγων, έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι παίρνοντας την μπάλα στα πόδια τους

22:13

28' Επέλαση από τον Εμπαπέ με την σέντρα του να βρίσκει στον Ντεναγιέρ και να βγαίνει κόρνερ

22:08

23' O Εμπαπέ απειλεί με ένα σουτ, με τον Κουρτουά να μπλοκάρει την μπάλα

22:01

Πολύ καλός ο ρυθμός τα πρώτα 15 λεπτά! Η μπάλα βρίσκεται πάνω - κάτω με τις ομάδες να ψάχνουν τον τρόπο για να προηγηθούν στο σκορ.

22:00

15' Ακόμα ένα σουτ για το Βέλγιο με τον Ντε Μπρόινε, το οποίο και πάλι καταλήγει εκτός εστίας

21:59

14' Επικίνδυνη φάση για την Γαλλία με τον Καρίμ Μπενζεμά, όμως η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη με τον Γάλλο φορ να υποδεικνύεται οφσάιντ

21:57

13' Άστοχο σουτ του Τίλεμανς, δεν ανησυχεί καθόλου ο Γιορίς

21:56

12' Απομακρύνεται η μπάλα από τη γαλλική άμυνα, μετά την εκτέλεση

21:56

11' Ένα-δύο Ντε Μπρόινε και Λουκάκου με το σουτ του πρώτου να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ

21:49

4΄ Μεγάλη επέμβαση του Γιορίς στο τελείωμα του Ντε Μπρόινε, τεράστια χαμένη ευκαιρία για το Βέλγιο

21:45

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

21:43

Τελείωσε η ανάκρουση των εθνικών ύμνων, οι ομάδες παρατάσσονται στο γήπεδο για να ξεκινήσει το παιχνίδι!

21:38

ΤΑ «ΚΛΙΚ» ΑΠΟ ΤΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΤΩΝ ΒΕΛΓΩΝ

21:35

Σημειώνεται πως η τελευταία μεταξύ τους αναμέτρηση ήταν το καλοκαίρι του 2018 για τα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, με τη Γαλλία να επικρατεί 1-0 και να παίρνει την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό.

21:30

Υπενθυμίζεται πως το παιχνίδι μεταδίδεται από το Cosmote Sport 1 και το OPEN TV, με τη σέντρα να είναι προγραμματισμένη στις 21:45