ΑΕΛ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Οι φάσεις που μας θύμισαν πόσο απαραίτητο είναι το VAR (vid) /

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Χωρίς Σπιριντόνοβιτς και Κλωναρίδη με Παναθηναϊκό /

ΝΑΠΟΛΙ Υψώνει τείχος και έχει την καλύτερη άμυνα στην Ευρώπη /

ΝΤΕΛΟΝΤΕ ΓΟΥΕΣΤ «Είμαι ο Ιησούς, ο Πρόεδρος των ΗΠΑ και καλύτερος του Tζόρνταν» (vid) /

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ 0-0 (5-4 ΠΕΝ.) Πρόκριση ξανά στα πέναλτι για την ΑΣΑ /

GOOGLE ΕΛΛΑΔΑΣ Εργαλεία ασφαλούς πλοήγησης για παιδιά μέσα από το πρόγραμμα «Γίνε Ήρωας του Διαδικτύου» /

VIDEO Άρης, το... μανίκι του Γιαννίκη! /

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-0 - ΤΑΟΥΣΙΑΝΗΣ «Θα έχουμε επιτυχίες αν συνεχίσουμε έτσι» (vid) /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ευκαιρία σε Ρόνι Λόπες με Παναιτωλικό /

VIDEO «Τι θα είχε γίνει στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ με Γιαννίκη και όχι τον... σε ύπνωση Μιλόγεβιτς» /

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ «Πρώτα με τον εαυτό μας» /

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-0 - ΡΑΣΤΑΒΑΤΣ «To κακό τερέν και οι απουσίες λόγω κορωνοϊού...» (vid) /

ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ BC Το κανάλι της ποδοσφαιρικής Λιόν θα μεταδίδει τα παιχνίδια της στην Euroleague /

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ Απρόοπτο με Γουάιτ! /

ΕΛΛΑΔΑ - ΚΥΠΡΟΣ 3-0 Με το δεξί στην πρεμιέρα των προκριματικών /

ΤΖΟΦΡΙ ΛΟΒΕΡΝ Χειρουργήθηκε με επιτυχία στον ώμο (pic) /

ERSTE BANK OPEN - LIVE SCORE Τσιτσιπάς - Ντιμιτρόφ /

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ Στην προπόνηση ο Σερ Άλεξ Φέργκιουσον, στηρίζει Σόλσκιερ /

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Τετάρτη 06 Οκτωβρίου

83' Λορέντζο Πελεγκρίνι

18', 45' Φεράν Τόρες

23:51

Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας τον πρώτο ημιτελικό του Uefa Nations League! Καλό σας βράδυ!

23:44

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Η Ισπανία κερδίζει την Ιταλία, 2-1, και παίρνει το εισιτήριο για τον τελικό της Κυριακής (10/10), στον οποίον θα περιμένει μία εκ των Βέλγιο ή Γαλλία οι οποίες αγωνίζονται αύριο.

23:38

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

23:37

Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ

23:34

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

84' Στη θέση του Γκάβι, πέρασε ο Σέρτζι Ρομπέρτο

23:33

Το λάθος της Ισπανίας μετά από κόρνερ εκμεταλλεύτηκε ο Κιέζα, ο οποίος βγήκε στην κόντρα με τον Πελεγκρίνι, στον οποίο και «σέρβιρε» ένα εύκολο πάρε-βάλε γκολ.

23:31

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ 1-2

83' Μειώνει με τον Πελεγκρίνι η «Σκουάντρα Ατζούρα»

23:29

82' Κίτρινη κάρτα για τον Λοκατέλι

23:27

78' Τεράστια απόκρουση από τον Ντοναρούμα σε σουτ του Μάρκος Αλόνσο, εντός της περιοχής

23:23

ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

75' Στις θέσεις των Κόκε και Σαράμπια, οι Μερίνο και Γκίλ

23:20

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

72' Μέσα ο Καλάμπρια, εκτός ο Μπαρέλα

23:19

71' Κίτρινη κάρτα για τον Πίνιο

23:19

71' Ένταση στο παιχνίδι με τους Ιταλούς να διαμαρτύρονται για το άτσαλο μαρκάρισμα του Πίνιο

23:13

23:13

65' Κίτρινη κάρτα για τον Σαράμπια

23:12

64' Στη θέση του Ζορζίνιο, ο Πελεγκρίνι

23:12

63' Η Ισπανία πολύ κοντά στο τρίτο της τέρμα! Ο Ογιαρθάμπαλ με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αστόχησε

23:09

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα η εικόνα είναι αναμενόμενη. Οι Ισπανοί, έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, έχουν τα ηνία του παιχνιδιού. Το έργο της Ιταλίας είναι, ξεκάθαρα, πάρα πολύ δύσκολο! Η ομάδα του Ενρίκε να προσπαθεί να πετύχει και άλλα τέρματα, όντας μπροστά στο σκορ με 2-0.

23:06

ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

58' Στις θέσεις τον Βεράτι και Ινσίνιε, οι Λοκατέλι και Κεν

23:05

57' Σουτ του Κόκε πάνω στα πόδια του Κιελίνι

22:57

49' Στη θέση του Φέραν Τόρες ο Πίνιο

22:54

46' Κιελίνι στη θέση του Μπερναντέσκι

22:41

Αναμφίβολα, από το πρώτο δεκάλεπτο η Ισπανία έχει κυριαρχήσει στο παιχνίδι. Το προβάδισμα ήρθε, δίκαια, για τους «φούριας ρόχας», με τους Ιταλούς πάνω που πήγαν να αντιδράσουν να μένουν με 10 παίκτες, ελέω αποβολής του Μπονούτσι. Το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Λούις Ενρίκε ήταν θέμα χρόνου, με τον Φεράν Τόρες να σκοράρει στα... τελειώματα του πρώτου ημιχρόνου.

22:37

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

22:36

ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ 0-2

45'+1 «Χτυπάει» ξανά ο Φεράν Τόρες, με εκπληκτική κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ογιαρθάμπαλ!

22:35

45' Κίτρινη κάρτα για τον Αθπιλικουέτα

22:33

Ο Κιελίνι έχει ξεκινήσει το ζέσταμα για να μπει στον αγωνιστικό χώρο, ώστε να καλύψει το κενό στην άμυνα που προκλήθηκε από την αποβολή του συμπαίκτη του στη Γιουβέντους

22:32

Μέσα σε δέκα λεπτά ο αρχηγός της «Σκουάντρα Ατζούρα» αντικρίζει δύο κίτρινες κάρτες, με αποτέλεσμα να πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια

22:31

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

41' Δεύτερη κίτρινη για τον Μπονούτσι!

22:27

37' Σουτ από τον Ογιαρθάμπαλ μπλοκάρεται από τον Ντοναρούμα, σε μία κακή κόντρα επίθεση για την Ισπανία

22:25

35' Τεράστια ευκαιρία για τον Ινσίνιε, ο οποίος δεν καταφέρνει να ευστοχήσει από πλεονεκτική θέση

22:24

34' Μεγάλη ευκαιρία για την Ιταλία! Το σουτ του Κιέζα αποκρούεται από τον Σιμόν και καταλήγει στο δοκάρι

22:20

30' Κίτρινη κάρτα για τον Μπονούτσι, λόγω διαμαρτυρίας

22:19

22:18

28' Άστοχη κεφαλιά του Ντι Λορέντζο, μετά από εκτέλεση κόρνερ

Το γκολ του Φέραν Τόρες στο 18'

22:15

25' Αναμφίβολα το γκολ και η άμεση ευκαιρία για επίτευξη δεύτερου τέρματος έχουν αναπτερώσει το ηθικό της Ισπανίας, η οποία από το δέκατο λεπτό μοιάζει να έχει πάρει τον έλεγχο του ματς

22:09

19' Δεύτερη μεγάλη ευκαιρία μετά την επίτευξη του γκολ! Ο Ντοναρούμα δεν μπλοκάρει σταθερά το σουτ του Αλόνσο με τον Μπονούτσι να αποσοβεί το γκολ πάνω στη γραμμή

22:08

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ 0-1

18' Ο Φέραν Τόρες δέχεται μία εκπληκτική παράλληλη μπαλιά από τον Ογιαρθάμπαλ και με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ντοναρούμα

22:05

Οι Ισπανοί μετά τις δύο ευκαιρίες των Ιταλών, πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο πιέζοντας τους «γηπεδούχους»

22:03

13' Μεγάλη ευκαιρία για την Ισπανία με το σουτ του Ογιαρθάμπαλ από πλεονεκτική θέση να σταματάει πάνω σε σώματα.

22:00

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι. Αμφότερες οι ομάδες κινούνται σε αναγνωριστικά επίπεδα, με τους Ιταλούς να έχουν βγει λίγο πιο μπροστά απειλώντας δύο φορές.

21:56

6' Σουτ από τον Μπαστόνι, δεν ανησυχεί και μπλοκάρει άνετα ο Σιμόν

21:55

5' Πρώτη απειλή για την Ιταλία με το σουτ του Κιέζα να αποκρούεται από τον Ουνάι Σιμόν

21:53

21:50

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

21:49

Τέλος η ανάκρουση των εθνικών ύμνων. Οι ομάδες παρατάσσονται για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

21:44

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο!

21:39

Να σημειωθεί πως Ιταλία και Ισπανία συναντιώνται ξανά μετά από λίγους μήνες, έπειτα από την αναμέτρηση για τα ημιτελικά του Euro 2020. Tότε η αναμέτρηση είχε κριθεί στα πέναλτι. Μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας, οι Ιταλοί πήραν την πρόκριση στα πέναλτι.