Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Θεόδωρος Βαρδινογιάννης

1-3

15' Σφιντέρσκι
58' Κούρτιτς
71' Ντάγκλας Αουγκούστο

20:13

Ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ! Καλό σας βράδυ!

20:12

Τέλος στο Γεντί Κουλέ, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 3-1 επί του ΟΦΗ!

20:11

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ

90+1 Ο Ναμπί σκοράρει με εκπληκτικό τρόπο, εκτελώντας τον Πασχαλάλη για το 3-1!

20:04

Αλλαγές για τον ΟΦΗ, ο Μπαλογιάννης αντί του Ουές και ο Γιαννούλης αντί του Νέιρα

20:01

ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΚΑΛΕΑΣ

Ο ΠΑΟΚ φτάνει σε μια μάλλον άνετη επικράτηση. Το «μάλλον» πηγαίνει στη χαμένη ευκαιρία του Ντουρμισάι πριν το γκολ του Σφιντέρσκι, όμως η εικόνα του ΟΦΗ μεσοαμυντικά δε σε πείθει πως αν είχε προηγηθεί θα μπορούσε να «αντέξει». Με το «αν» βέβαια δεν γίνεται τίποτα και ποτέ...

VIDEO HIGHLIGHTS

Το γκολ του Ροντρίγκο για το 3-0 του ΠΑΟΚ!

Η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς!

19:59

Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί τη θέση του Φαν Ντούινεν και να αποθεώνεται καθώς επιστρέφει στα γήπεδα έπειτα από αρκετούς μήνες

19:57

Νέα διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στο 77', με τον Μιτρίτσα να παίρνει τη θέση του Μπίσεσβαρ και τον Σίντκλεϊ να περνά αντί του Βιεϊρίνια

19:54

Θεαματική επέμβαση του Πασχαλάκη σε φάουλ του Ντε Γκούζμαν στο 75'

19:53

Διπλή αλλαγή για τον Λουτσέσκου, με τον Άκπομ να μπαίνει στη θέση του Σφιντέρσκι και τον Εσίτι να παίρνει τη θέση του Αουγκούστο

19:50

ΓΚΟΟΟΟΛ 3-0 Ο ΠΑΟΚ

71' Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο σκοράρε το τρίτο γκολ της ομάδας του μετά από πάσα του Ροδρίγκο, με τον ΠΑΟΚ να κάνει σβηστά το 3-0

19:46

Ο Γρίβας πέρασε αντί του Κοροβέση στο 66' και με το που μπήκε, έχασε καλή ευκαιρία να μειώσει για την ομάδα του

19:44

66' Μία ακόμη κεφαλιά του Ντουρμισάι, πέρασε και αυτή άουτ

19:41

Το... χρωστούσε αυτό το φάουλ ο Κούρτιτς, από την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον ΠΑΣ. Τις έχει τέτοιες εκτελέσεις, αποδεδειγμένα.

19:36

ΓΚΟΟΟΟΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

58' Ο Κούρτιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-0 για τον ΠΑΟΚ

19:35

Φάουλ για τον «Δικέφαλο» σε καλό σημείο

19:35

55' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Σβάμπ με σουτ από το κέντρο, έσωσε ο Επασί

19:25

Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος στην Κρήτη, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

19:21

Με στοιχηματικούς όρους, η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου ήταν για... διπλό με γκολ - γκολ και όβερ, αλλά η επέμβαση του Βιεϊρίνια προ κενής εστία και οι ευκαιρίες του Σφιντέρσκι κράτησαν το σκορ στο 0-1. Ανοικτό ματς με τον ΠΑΟΚ να έχει την ευκαιρία να το «κλειδώσει» και από τη στιγμή που δεν το έκανε στο πρώτο 45λεπτο, καλείται να βρει τρόπο να το κάνει νωρίς στο δεύτερο.

19:06

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Κρήτη, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0

19:05

Δύο λεπτά καθυστερήσεων στο Γεντί Κουλέ

19:02

44' Τρίτη κίτρινη κάρτα για ποδοσφαιριστή του ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά στον Ζίβκοβιτς για τράβηγμα

19:00

41' Κίτρινη κάρτα, αυτή την φορά στον Αουγκούστο για χτύπημα στον Νέιρα

18:58

Σουτ του Βιεϊρίνια στο 40', έδιωξε ο Επασί με τα πόδια!

18:56

38' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ψηλά άουτ η μπάλα από την κεφαλιά του Ντουρμισάι

18:53

35' Σουτ του Αουγκούστο, μακριά από την εστία του Επασί

18:48

Κίτρινη κάρτα στον Νέιραστο 30' μετά από μαρκάρισμα στον Ντόουγκλας Αουγκούστο!

Το γκολ του Σφιντέρσκι με όμορφη κεφαλιά στο 15!

Οι δύο μεγάλες χαμένες ευκαιρίες του Σφιντέρσκι!

18:41

Έχουν συμπληρωθεί 20 λεπτά αγώνα και ο ΠΑΟΚ μπαίνει όποτε θέλει και όπως θέλει στην περιοχή του ΟΦΗ. Το 0-1 μοιάζει φτωχό για τον ΠΑΟΚ. Κι' όμως, το ποδόσφαιρο έχει τη δική του... τρέλα. Θα μπορούσε ο ΟΦΗ να είναι ανοίξει το σκορ στο 0-0 με τον Ντουρμισάι.

18:40

Κάρτα στον Μιχάι στο 22', για φάουλ στον Νέιρα

18:33

ΓΚΟΟΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

15' Ο Κάρολ Σφιντέρσκι σκοράρει με κεφαλιά και βάζει μπροστά την ομάδα του, μετά από πάσα ακριβείας του Ζίβκοβιτς!

18:31

12' Απίστευτη ευκαιρία γαι τον ΟΦΗ, με τον Βιεϊρίνια να σώζει τον ΠΑΟΚ διώχνοντας πάνω στην γραμμή την μπάλα μετά από πλασέ του Ντουρμισάι!

18:29

Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς για παίκτη του ΟΦΗ και τον Βας

18:28

Ο ΠΑΟΚ έχασε όχι μια αλλά δυο ευκαιρίες στα πρώτα 4' να φέρει το ματς στα μέτρα του. Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό...

18:28

Πρώτη επέμβαση του Πασχαλάκη μετά από σουτ του Νέιρα στο 9'!

18:26

Στο έδαφος ο Μιχαηλίδης μετά από πάτημα αντιπάλου

18:23

Αρκετά δραστήριος στα πρώτα λεπτά ο Κάρολ Σφιντέρσκι, καθώς έχει ήδη δύο τελικές προσπάθειες!

18:22

Μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Πολωνό φορ στο 4', έδιωξε ο Επασί

18:20

Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κάρολ Σφιντέρσκι μόλις στο πρώτο λεπτό μετά από σέντρα του Ροντρίγκο!

18:18

Έχουμε σέντρα στο Γεντί Κουλέ!

18:14

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο

18:13

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς του, τους Κολοσιώνη, Θανασιά και τέταρτος ο Περράκης

17:53

Στον πάγκο για την ομάδα του ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Σίντκλεϊ, Λύρατζης, Γιαξής, Τσιγγάρας, Εσίτι, Κωνσταντέλιας, Μιτρίτσα, Άκπομ

17:48

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ είναι οι εξής: Βάτερμαν, Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Ναμπί, Γιαννούλης, Γρίβας και Μπαλογιάννης.

17:48

Καλησπέρα και από εμένα! Οι περισσότερες εκ των πέντε αλλαγών του Ραζβάν Λουτσέσκου ήταν αναμενόμενες. Το ερωτηματικό αφορούσε το άκρο που θα βρισκόταν ο Βιεϊρίνια, με τον Λουτσέσκου να τον τοποθετεί στα αριστερά και να βάζει στα δεξιά τον Ροντρίγκο.

17:41

O ΠΑΟΚ παρουσιάζεται με πέντε αλλαγές στο βασικό σχήμα σε σχέση με τον αγώνα με την Σλόβαν Μπρατισλάβας!