MENU

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ ρίχνονται στη μάχη: Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ ρίχνονται στη μάχη

Έντονο το ελληνικό ενδιαφέρον σήμερα, καθώς Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ αγωνίζονται για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa και Conference League αντίστοιχα ψάχνοντας αμφότεροι μία ακόμα νίκη.

Οι «ερυθρόλευκοι» δοκιμάζονται στην έδρα της Φενέρμπαχτσε έχοντας ως στόχο το διπλό για διατηρηθούν στην κορυφή του ομίλου. Ο Πέδρο Μαρτίνς θα έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του εκτός από τον Γιαν Εμβιλά.

Από την άλλη πλευρά ο «δικέφαλος του Βορρά» υποδέχεται τη Σλόβαν Μπρατισλάβα στη Τούμπα με ανηψωμένο ηθικό με σκοπό να διπλασιάσει τις νίκες της και να προσπεράσει στη βαθμολογία τους Σλοβάκους. Ο Λουτσέσκου δεν θα υπολογίζει στους ΕΛ καντουρί, Κρέσπο, Ίνγκασον, Βαρέλα και Μουργκ ενώ επιστρέφει ο Βιεϊρίνια.

Στα άλλα ματς, ξεχωρίζουν για το Europa League το Νάπολι - Σπαρτάκ με τη Νάπολι μετά την ισοπαλία στο Λέστερ να θέλει να συνεχίσει με νίκη και για το Conference League το Τότεναμ - Μούρα με τους «spurs» να ψάχνουν να βρουν λύση μετά τα τελευταία στραβοπατήματά τους με Ρεν και Αρσεναλ. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Πέμπτης 30/9:

Europa League

  • 19:45 Λέγκια - Λέστερ / COSMOTE SPORT 5 HD
  • 19:45 Αντβέρπ - Άιντραχτ / COSMOTE SPORT 4 HD
  • 19:45 Νάπολι - Σπαρτάκ / COSMOTE SPORT 8 HD
  • 19:45 Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός / COSMOTE SPORT 3 HD
  • 19:45 Σπάρτα Πράγας - Ρέιντζερς
  • 19:45 Λιόν - Μπρόντμπι
  • 19:45 Ρεάλ Σοσιεδάδ - Μονακό
  • 19:45 Στουρμ Γκρατς - Αϊντχόφεν
  • 22:00 Γουέστ Χαμ - Ραπίντ / COSMOTE SPORT 5 HD
  • 22:00 Σέλτικ - Λεβερκούζεν / COSMOTE SPORT 4 HD
  • 22:00 Μαρσέιγ - Γαλατάσαραϊ / COSMOTE SPORT 8 HD
  • 22:00 Μπράγκα - Μίντιλαντ
  • 22:00 Λουντογκόρετς - Ερ. Αστέρας
  • 22:00 Λάτσιο - Λοκομοτίβ Μόσχας
  • 22:00 Φερεντσβάρος - Μπέτις
  • 22:00 Γκενκ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Conference League

  • 19:45 Γάνδη - Ανόρθωση / COSMOTE SPORT 9 HD
  • 19:45 Ζόρια - Ρόμα / COSMOTE SPORT 7 HD
  • 19:45 Αλασκέρτ - Ελσίνκι
  • 19:45 ΛΑΣΚ Λιντς - Μακάμπι Τελ Αβίβ
  • 19:45 ΑΖ - Γιάμπλονετς
  • 19:45 Παρτίζαν Βελ. - Φλόρα Ταλίν
  • 19:45 ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Μπόντο Γκλιμτ
  • 19:45 Κλουζ - Ράντερς
  • 22:00 Ομόνοια - Γκάραμπαγκ / COSMOTE SPORT 9 HD
  • 22:00 Τότεναμ - Μούρα / COSMOTE SPORT 7 HD
  • 22:00 ΠΑΟΚ - Σλόβαν / COSMOTE SPORT 2 HD
  • 22:00 Φέγενορντ - Σλάβια Πράγας
  • 22:00 Ουνιόν Βερολίνου - Μακάμπι Χάιφα
  • 22:00 Κοπεγχάγη - Λίνκολν Ρεντ Ιμπς
  • 22:00 Φιτέσε - Ρεν
  • 22:00 Βασιλεία - Καϊράτ

 

NEWSROOM | ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

X

TOP CLUBS

TOP LEAGUES

SPORT LIFESTYLE