MENU

Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου

45'+3 Σπιριντόνοβιτς

Super League Interwetten
4η Αγωνιστική
Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου

1-3

11' Μαντσίνι
60' Μπρούνο Γκάμα
66' Γκαρσία

21:31

Καλό σας βράδυ!

21:31

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας σε live περιγραφή την αναμέτρηση Ατρόμητος-Άρης, μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για όλα τα νέα της επικαιρότητας!

21:31

Έτσι ολοκληρώθηκε και η 4η αγωνιστική

21:31

Τέλος του ματς στο Περιστέρι! Ο Άρης παίρνει τη νίκη με 3-1 εκτός έδρας κόντρα στον Ατρόμητο. Ένα ματς ωραίο, με αρκετές φάσεις, νεύρα, αλλά και πολλά γκολ!

21:28

90+5' Σουτ του Κουλούρη από πλάγια θέση, άουτ

21:23

7 Λεπτά καθυστερήσεις

21:20

86' Μπεντινέλι αντί Σπιριντόνοβιτς στο ματς και Πιζάνο στη θέση του Στρούγγη, ενώ από τον Άρη ο Ματίγια μπήκε στη θέση του Εντιαγέ

21:18

85' Ο Άλι μπαίνει αντί του Καμαρά

21:16

83' Κίτρινη κάρτα στον Κωτσόπουλο

21:12

Ο Περράκης βλέπει τη φάση και αποφασίζει πως δεν υπάρχει κάτι και δείχνει να συνεχιστεί το ματς από το κόρνερ του Ατρόμητου

21:11

78' Ο διαιτητής Περράκης ανακοινώνει πως θα δει ο ίδιος τη φάση

21:09

77' Περιμένουμε τώρα από το VAR την απόφαση για τη φάση, μήπως έχει περάσει η μπάλα τη γραμμή τη δεύτερη φορά που διώχνει ο Δεληζήσης

21:09

75' Φάση διαρκείας για τον Ατρόμητο! Απίστευτη φάση στην οποία δεν σκοράρει ο Ατρόμητος! Σουτ του Ντένιτς μέσα από την περιοχή μετά από ατομική ενέργεια, έδιωξε ο Κουέστα και στη συνέχεια με διπλή προσπάθεια ο Μουνίθ δεν μπορεί να σκοράρει καθώς βλέπει τον Δεληζήση στη γραμμή να διώχνει και τις δύο φορές!

21:06

73' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, άουτ

VIDEO HIGHLIGHTS

Η φάση που ζήτησε χέρι ο Άρης του Κυριάκου Παπαδόπουλου

21:01

68' Μία ακόμη καλή επέμβαση του Κούεστα, σουτ του Κουλούρη με την μπάλα μάλιστα να βρίσκει και στο χορτάρι και ο Ισπανός γκολκίπερ να διώχνει σε κόρνερ

20:59

65' ΓΚΟΛ 1-3! Ένα ακόμη λάθος από τον Ατρόμητο, στο χώρο του κέντρου ο Ματέο Γκαρσία έκλεψε την μπάλα μετά από λάθος του Κυριάκου Παπαδόπουλου, βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε τον Πίριτς

20:56

63' Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, ο Χαΐροβιτς στη θέση του Μπρούνο Γκάμα

20:56

63' Πρόβλημα και με τον Μπρούνο Γκάμα για τον Άρη, θυμίζουμε έχει ήδη δύο αναγκαστικές αλλαγές

20:55

63' Κόρνερ για τον Ατρόμητο

20:54

61' Αλλαγή από τον Γιώργο Παράσχο, ο Νάτσος στη θέση του Καρτάλη

20:53

60' ΓΚΟΛ 1-2! Ο Άρης παίρνει και πάλι το προβάδισμα στο ματς! Έπεσε σωστά ο Πίριτς και βρήκε την μπάλα, αλλά ο Μπρούνο Γκάμα μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με την εκτέλεση πέναλτι.

20:52

Και κίτρινη κάρτα για τον επιθετικό του Κουλούρη

20:52

59' Πέναλτι για τον Άρη, σε χέρι του Κουλούρη μέσα στην περιοχή, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα

20:51

Ήταν καλή η κίνηση του Κουλούρη, αλλά εξίσου ωραία και η απόκρουση του Κουέστα, με τον επιθετικό του Ατρόμητου να πηγαίνει και να δίνει το χέρι του στον τερματοφύλακα του Άρη

20:50

57' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, η πρώτη στο δεύτερο ημίχρονο. Τακουνάκι του Κουλούρη στην κίνηση μέσα από την περιοχή, με τον Κουέστα να διώχνει!

20:47

54' Σουτ του Σάσα στην κίνηση έξω από τη μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

20:47

54' Κόρνερ για τον Άρη

20:44

51' Ένταση τώρα στο ματς, καθώς ο διαιτητής δείχνει την κίτρινη κάρτα σε παράγοντα του Άρη στον πάγκο

20:43

Δεν υπάρχει πέναλτι λέει ο διαιτητής Περράκης, καθώς δείχνει χαρακτηριστικά πως η μπάλα έχει βρει πρώτα στο πόδι του Κυριάκου Παπαδόπουλου και μετά στο χέρι του

20:42

49' Ο διαιτητής Περράκης δείχνει ότι πάει να δει ο ίδιος τη φάση στο VAR

20:41

Σταματάει τώρα το ματς για να δουν στο VAR τη φάση για χέρι για την οποία διαμαρτυρήθηκαν από τον Άρη, για χέρι του Κυριάκου Παπαδόπουλου

20:40

47' Διαμαρτύρονται οι Θεσσαλονικείς για χέρι μέσα στην περιοχή, μαζεύει ο Πίριτς μετά την εκτέλεση του δεύτερου κόρνερ

20:40

47' Διώχνει ο Στρούγγης και παραχωρεί δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ

20:39

Στα 50 δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης κερδίζει το κόρνερ

20:38

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος με τον Άρη στη σέντρα

20:37

46' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, ο Δεληζήσης παίρνει τη θέση του Φαμπιάνο, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις στους προσαγωγούς

20:37

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Πρόβλημα στον προσαγωγό ο Φαμπιάνο, θα αντικατασταθεί. Νέα αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, στη θέση του βραζιλιάνου θα μπει ο Δεληζήσης.

Η ισοφάριση του Σπιριντόνοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου

Και το δεύτερο γκολ το οποίο ακυρώθηκε για τον Άρη

Το πρώτο ακυρωθέν γκολ του Άρη

20:22

45+5' Κόρνερ για τον Άρη, χωρίς όμως οι Θεσσαλονικείς να καταφέρνουν κάτι καλό και ο διαιτητής δίνει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι

20:21

Το παιχνίδι αποκτά νέο ενδιαφέρον μετά το γκολ του Ατρομήτου! Ο Άρης είχε ευκαιρίες να πάει με σημαντικό προβάδισμα στα αποδυτήρια, αλλά δεν κατάφερε να προφυλάξει ούτε το 0-1!

20:19

45+3' ΓΚΟΛ 1-1! Βγήκε στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος και ισοφαρίζει! Ο Κουλούρης πήρε την μπάλα από τα δεξιά μετά από κλέψιμο του Σάλομον στον χώρο της μεσαίας γραμμής, έκανε το πλασέ από πλάγια θέση δεξιά, με τον Κουέστα να διώχνει και στην επαναφορά ο Σπιριντόνοβιτς με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

20:17

45' Δεύτερο γκολ που ακυρώνεται για τον Άρη. Ο Εντιαγέ έκανε την μπαλιά για τον Καμαρά, ο οποίος βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε τον Πίριτς, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του για οφσάιντ

20:16

Δεύτερη φορά που δημιουργεί ο Καμαρά εντυπωσιακά, αλλά ο Άρης δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

20:14

42' Σκοράρει ο Άρης μετά από φάση διαρκείας με τον Εντιαγέ, αλλά ο σκόρερ ήταν οφσάιντ

20:12

40' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, κακή κατάληξη είχε η κεφαλιά του Καστελάνο

20:10

Το παιχνίδι ήταν πάνω κάτω στα πρώτα 30 λεπτά με εξαιρετικό ρυθμό. Οι τραυματισμοί στα τελευταία λεπτά άλλαξαν το τέμπο.

20:09

38' Τώρα σηκώνεται ο Πίριτς, ο οποίος τραυματίστηκε πριν στη σύγκρουσή του με τον Εντιαγέ

20:08

36' Ωραία κάθετη μπαλιά του Καμαρά για τον Εντιαγέ, όμως ο Πίριτς «διάβασε» καλά τη φάση και βγήκε έξω από τη μεγάλη περιοχή και έδιωξε, ενώ κέρδισε και το φάουλ

20:07

35' Σε πλεονεκτική θέση ο Ματέο Γκαρσία στην περιοχή του Ατρόμητου, όμως το τελείωμά του ήταν κακό

20:04

33' Σηκώθηκαν οι δύο παίκτες, έχοντας περάσει προσωρινά εκτός αγωνιστικού χώρου και συνεχίζεται τώρα το ματς

Το γκολ με το οποίο προηγείται στο ματς ο Άρης

20:01

30' Σύγκρουση στον αέρα κεφάλι με κεφάλι Γκάνεα και Κυριάκου Παπαδόπουλου, αμφότεροι είναι πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ο Κυριάκος έχει ματώσει και στο κεφάλι

20:01

Ο Άρης δεν έχει πλέον πολλές επιλογές στα άκρα μετά τον τραυματισμό του Μαντσίνι. Λείπει ήδη ο Ιτούρμπε και μετά την είσοδο του Ματέο Γκαρσία στον πάγκο υπάρχει ο Χάιροβιτς, που στο προηγούμενο ματς ήταν εκτός αποστολής.

19:56

26' Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη, εκτός ματς ο Μαντσίνι και μπαίνει ο Ματέο Γκαρσία

19:50

19' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι, για κράτημα από πίσω στον Μουνίθ

19:49

Ο Ατρόμητος φτάνει εύκολα στην περιοχή του Άρη, έστω κι αν δεν έχει βρει τον στόχο ακόμα. Κάνουν και επιπόλαια λάθη οι αμυντικοί του Άρη.

19:47

16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, ο Κουλούρης πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή του Άρη, έκανε το πλασέ με τον Κουέστα να διώχνει!

19:46

15' Καλή προσπάθεια του Μαντσίνι από τ' αριστερά, έκανε την πάσα για τον Εντιαγέ ο οποίος κινήθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό και μπλόκαρε σταθερά ο Πίριτς

19:44

Ολα λειτούργησαν ιδανικά για τον Άρη στη φάση του γκολ. Εξαιρετική προσπάθεια από τον Εντιαγέ, συνδυασμός Γκάμα και Σούντγκρεν και εκτέλεση χωρίς δεύτερη σκέψη από τον Μαντσίνι. Ο Άρης σκοράρει νωρίς και διώχνει το άγχος.

19:42

10' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Άρης ανοίγει το σκορ, αμέσως μετά την ευκαιρία του Ατρόμητου. Ασίστ του Σούντγκρεν από τα δεξιά, με τον Μαντσίνι να κάνει το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

19:41

9' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο σε σουτ του Σπιριντόνοβιτς, άουτ

19:37

Ο Ντάνιελ Μαντσίνι στο γνωστό τέμπο. Καταπληκτική προσπάθεια και κακή επιλογή στην τελική φάση...

19:35

5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ατρόμητο

19:35

3' Έγινε το λάθος στην άμυνα του Ατρόμητου, ο Μαντσίνι έκλεψε την μπάλα και έκανε τη σέντρα από τ' αριστερά, αλλά εκεί που πήγε δεν ήταν κανείς συμπαίκτης του

19:31

1' Άρχισε ο αγώνας με τον Ατρόμητο στη σέντρα

19:28

Τώρα βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

19:16

Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον η μάχη της μεσαίας γραμμής. Στα τρία χαφ του Άρη απαντάει και ο Γιώργος Παράσχος με τον Καρτάλη.

19:11

Να σημειωθεί πως ο Ατρόμητος θα είναι με νέο προπονητή στον πάγκο του, μετά από την αλλαγή που υπήρξε στην τεχνική ηγεσία και ο Γιώργος Παράσχος επέστρεψε στην ομάδα του Περιστερίου!

19:10

Από την άλλη ο Άρης τους Ντένις, Μπεναλουάν, Χαΐροβιτς, Σάκιτς, Άλι Μοχαμάντ, Ματέο Γκαρσία, Δεληζήση, Ματίγια και Μάνο

19:10

Ο Ατρόμητος στον πάγκο του θα έχει τους Μανδά, Γκαλβάο, Κιβρακίδη, Νάτσο, Πιζάνο, Μαυρομμάτη, Μπεντινέλι, Κωτσόπουλο και Τζαβίδα

19:03

Καλησπέρα και από μένα σε όλους τους αναγνώστες και τις αναγνώστριες του sportday.gr. H αναμενόμενη ενδεκάδα από τον Άκη Μάντζιο. Είναι το ίδιο ακριβώς σχήμα που αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό με τον Εντιαγέ να παίρνει τη θέση του τραυματία Μπερτόγλιο.