NEWS ROOM

ΜΑΡΣΕΙΓ - ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ Αστυνομικοί προστάτευαν τον Νεϊμάρ στην εκτέλεση κόρνερ! (pics) /

BREAKING NEWS Πέθανε η Φώφη Γεννηματά /

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 0-5 Ο Σαλάχ «έστειλε» στο νοσοκομείο τον Ρίο Φέρντιναντ /

ΣΤΙΒΟΣ Η ΕΟΕ βράβευσε τον Μίλτο Τεντόγλου /

ΗΡΑΚΛΗΣ BC Νέος προπονητής ο Στέργιος Κουφός /

ΑΡΗΣ Δυναμώνει με Τζέιμς Κέλι /

ΛΙΟΝΕΛ ΜΕΣΙ Ντρίμπλαρε κατά λάθος...οπαδό που έτρεχε να τον αγκαλιάσει /

ΟΛΕ ΓΚΟΥΝΑΡ ΣΟΛΣΚΙΕΡ Υπέγραφε αυτόγραφα μετά το 0-5 (vid) /

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ Γλύτωσε τα χειρότερα αλλά παραμένει αμφίβολος για τους αγώνες με Άλμπα και Φενέρ

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου

3', 69' Kαρλίτος
4' Ιωαννίδης
34' Χατζηγιοβάνης
45+1' Βιτάλ

Super League Interwetten
4η Αγωνιστική
Απόστολος Νικολαΐδης

5-1

58' Γκουλέν

17:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για το σημερινό παιχνίδι. Σας ευχόμαστε ένα υπέροχο βράδυ!

17:56

ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΥΚΟΝΙΟΥ

Τα κέρδη είναι πολλαπλά από την σημερινή διθυραμβική εμφάνιση των «πρασίνων». Ωστόσο, το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιακό που έρχεται την επόμενη εβδομάδα δεν αφήνει περιθώρια για εφησυχασμό και πανηγυρισμούς. Χρειάζεται καλή ψυχολογική διαχείριση από τον Γιοβάνοβιτς.

17:53

Ο κόσμος μένει στις θέσεις του και αποθεώνει τους παίκτες ενόψει και του επερχόμενου ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

17:51

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ο Παναθηναϊκός με μία πολύ καλή εμφάνιση επικρατεί με 5-1 του Βόλου ΝΠΣ κερδίζοντας τους τρεις βαθμούς, αλλά και ψυχολογική ώθηση ενόψει του ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής στο Φάληρο.

17:50

Έχουμε μπει ήδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

17:48

90' Ο Βοϊτκόφσκι θα βγει απέναντι στον Διούδη αλλά θα αστοχήσει από πλάγια θέση στέλνοντας άουτ την μπάλα.

17:46

Μετά την νίκη και την πολύ καλή εμφάνιση, το επόμενο πιο σημαντικό είναι η κατάσταση του Βέλεθ. Ο Γιοβάνοβιτς δεν θα θέλει σε καμία περίπτωση να πάει στο Φάληρο χωρίς τον καλύτερο στόπερ του εν τη απουσία του Σένκεφελντ.

17:43

85' Κόρνερ για τον Βόλο.

17:40

82' Σέντρα του Παλάσιος με τον Κλέιμαν να πάει να μπλοκάρει και την μπάλα να του φεύγει, αλλά την άμυνα του Βόλου να καθαρίζει.

17:39

Ο Παναθηναϊκός έχει να πετύχει πέντε γκολ στην Λεωφόρο από τον αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης στις 24/11/2018, όπου τελικά είχε επικρατήσε με 5-1 με μεγάλη εμφάνιση του Μακέντα με δύο γκολ και μία ασίστ.

17:38

81' Κίτρινη κάρτα για τον Άλεξ Σοάρες του Βόλου για μαρκάρισμα στον Βιτάλ.

17:37

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΣ

Το 5-1 έχει θετικά έχει και αρνητικά. Το πιο εύκολο είναι να εντοπίσεις τα δεύτερα. Αυτό που χρειάζεται ο Παναθηναϊκός είναι σταθερότητα. Θα τη βρει με συνεχόμενες νίκες. Προς το παρόν αυτό το παιχνίδι ήταν το καλύτερο... εμβόλιο μετά τις ήττες σε "Ζωσιμάδες" και "Βικελίδης".

VIDEO HIGHLIGHTS

Το δεύτερο γκολ του Καρλίτος και το 5-1 του Παναθηναϊκού!

Το γκολ του Γκιουλέν για τον Βόλο!

17:35

74' Τριπλή αλλαγή για την ομάδα του Βόλου. Τερεζίου, Βοϊτκόφσκι και Σοάρες περνούν στις θέσεις των Φερνάντες, Φαν Βέερτ και Ρεγκατέν.

17:35

76' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μαουρίσιο και τον Σάρλια να περνούν στις θέσεις των Αλεξανδρόπουλου και Βέλεθ (τραυματίας).

17:30

Διακοπή στο παιχνίδι με τον Βέλεθ να βρίσκεται στο χορτάρι.

17:29

70' Διπλή αλλαγή για το «τριφύλλι» με τους Καρλίτος και Ιωαννίδη να αποχωρούν και τους Λούντκβιστ και Μακέντα να παίρνουν τις θέσεις τους.

17:28

69' Το φάουλ εκτελέστηκε εξαιρετικά από τον Βιτάλ, ο Παλάσιος πήρε την πρώτη κεφαλιά και γύρισε την μπάλα και ο Καρλίτος έκανε το tap in για το 5-1.

17:27

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

69' 5-1 ο Καρλίτοοοοος!

17:26

68' Κίτρινη κάρτα για τον Φεράρι που σταμάτησε με το φάουλ την αντεπίθεση.

17:24

Δεν είναι καλός ο Παναθηναϊκός στο β' μέρος, καμία σχέση με αυτόν του πρώτου ημιχρόνου. Ο Βόλος μπήκε καλύτερα και δικαίως βρήκε το γκολ. Άλλοθι για τον Παναθηναϊκό το 4-0 του πρώτου μέρους που φυσιολογικά έριξε τις ταχύτητες.

17:24

Δεν υπάρχει πέναλτι όπως αποφασίζει ο διαιτητής Κουτσιαύτης.

17:23

Τελικά από το VAR του ζητούν να δει την φάση ο ίδιος.

17:23

Ο διαιτητής περιμένει το VAR.

17:22

ΠΕΝΑΛΤΙ

64' Ο Παναθηναϊκός κερδίζει πέναλτι για χέρι στην περιοχή του Βόλου.

17:21

63' Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης δίνει την θέση του στον Σεμπαστιάν Παλάσιος!

17:19

62' Το φάουλ του Φεράρι κατέληξε στην αγκαλιά του Διούδη.

17:18

61' Ακόμη ένα φάουλ για τον Βόλο λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και δεξιά.

17:17

58' Μαρκινό σουτ για τον Βόλο που πέρασε αρκετά άουτ.

17:17

58' Ο Γκιουλέν κέρδισε τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι κι έπειτα στα δίχτυα του ανήμπορου Διούδη.

17:16

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

58' Ο Βόλος μειώνει σε 4-1!

17:15

57' Φάουλ για τον Βόλο δεξιά και πλάγια από την μεγάλη περιοχή.

17:12

54' Σουτ του Ρεγκατέν μέσα από την περιοχή που μπλοκάρει ο Διούδης.

17:10

52' Σέντρα σουτ του Ρεγκατέν που πέρασε άουτ.

17:09

Καθυστερημένη, είναι αλήθεια, η αντίδραση του προπονητή του Βόλου.

17:09

51' Φάουλ για τον Βόλο σε καλή θέση.

17:06

48' Ο Διούδης μπλοκάρει την κεφαλιά του Γκρίλο.

17:05

47' Κόρνερ για τον Βόλο.

17:04

Διπλή αλλαγή για τον Βόλο με τους Μπαριέντος και Γκιουλέν να περνούν στην θέση των Ρομέρο και Ροσέρο.

17:03

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

17:01

Οι δύο ομάδες επανέρχονται στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δεύτερου μέρους.

Το πέναλτι που κέρδισε ο Καρλίτος και εκτέλεσε εύστοχα ο Βιτάλ για το 4-0!

16:58

Εκπληκτικά πραγματα από τον Παναθηναϊκό στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Μπορεί τα λάθη του Βόλου να διευκόλυναν την κατάσταση, αλλά και οι «πράσινοι» οσμίστηκαν... αίμα και άρχισαν να «πλήγουν» δίχως σταματημό τον αντίπαλό τους καταφέροντάς του τέσσερα καίρια χτυπήματα.

16:54

Η τελευταία φορά που ο Παναθηναϊκός βρέθηκε να κερδίζει με τέσσερα γκολ στο ημίχρονο ενός αγώνα ήταν πριν από περίπου τέσσερα χρόνια (04/03/2017), όταν κέρδισε την Βέροια με 5-0 στο «Απόστολος Νικολαΐδης» και πήγε στα αποδυτήρια μετά το πρώτο 45λεπτο προηγούμενος με 4-0 χάρη σε χατ-τρικ του Μπεργκ κι ένα γκολ του Κλωναρίδη.

Η αλήτικη σέντρα του Καρλίτος και το 3-0 από τον Χατζηγιοβάνη!

16:48

Τι καλύτερο θα μπορούσε να ζητήσει ο οποιοσδήποτε από τον Παναθηναϊκό που πετυχαίνει σε ένα ημίχρονο όσα γκολ είχε βάλει ως τώρα στο πρωτάθλημα. Ο Βόλος μετά το 2-0 παρέδωσε πνεύμα και δεν αντιστέκεται απέναντι στον Παναθηναϊκό που τρέχει, πιέζει, κάνει δημιουργικό παιχνίδι και γενικά κάνει ό,τι θέλει στο γήπεδο. Εντυπωσιακό 4-0 στο πρώτο ημίχρονο που ζέστανε τον κόσμο.

16:48

Τρομερό γκολ από τον Χατζηγιοβάνη. Όλα τα λεφτά και η σέντρα του Καρλίτος.

16:47

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη του πρώτου μέρους με τον καταιγιστικό Παναθηναϊκό να προηγείται με 4-0 του Βόλου ΝΠΣ!

16:45

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

45+1' Ο Βιτάλ ευστοχεί και κάνει το 4-0!

16:43

ΠΕΝΑΛΤΙ

44' Ο Καρλίτος ανατρέπεται και πέναλτι για τον Παναθηναϊκό.

Η ωραία προσπάθεια του Φερνάντες για τον Βόλο!

16:40

41' Γύρισμα από τον Ρεγκατέν που διώχνει ο Διούδης.

16:38

39' Άστοχη κεφαλιά «ψαράκι» του Βέλεθ στο πρώτο δοκάρι.

16:38

38' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

Η απόκρουση του Κλέιμαν στο σουτ του Καρλίτος!

16:33

Cooling break για τους παίκτες των δύο ομάδων πριν την σέντρα.

16:33

16:33

33' Μαγική σέντρα του Καρλίτος με το εξωτερικό και ωραίο τελείωμα του Χατζηγιοβάνη για το 3-0!

16:32

33' Γκολ ο Χατζηγιοβάνης!

16:32

32' Χαμένο τετ α τετ του Ιωαννίδη από ωραία κάθετη πάσα του Καρλίτος.

Η τεράστια ευκαιρία του Ιωαννίδη για το 3-0!

16:29

30' Κλέβει ο Χατζηγιοβάνης και βγάζει ωραία στον χώρο τον Ιωαννίδη, αλλά το διαγώνιο σουτ μπλόκαρε ο Κλέιμαν.

16:27

27' Διπλή ευκαιρία για τους παίκτες του Βόλου μέσα από την περιοχή, με τα δύο σουτ να κοντράρουν σε σώματα παικτών του ΠΑΟ.

16:25

26' Κόρνερ για τον Βόλο.

16:25

Έχει ζεστάνει τον κόσμο του ο Παναθηναϊκός όχι μόνο με τα δύο γρήγορα γκολ αλλά και με τις ευκαιρίες που έχει δημιουργήσει, αλλά και τη γενικότερη εμφάνισή του.

16:24

25' Νέο σουτ του Βιτάλ έξω από την περιοχή που περνάει λίγο άουτ.

16:24

24' Ωραίο πλασέ του Καρλίτος έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Κλέιμαν.

16:22

23' Κίτρινη κάρτα για τον Αλεξανδρόπουλο για σκληρό μαρκάρισμα στο χώρο του κέντρου.

16:20

21' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Ιωαννίδης πετάγεται στην πορεία της μπάλας, αλλά η επαφή που κάνει δεν είναι αρκετή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα κι έτσι έχουμε άουτ για τον Βόλο.

16:18

18' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη και κεφαλιά του Ιωαννίδη, που βρήκε στον αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.

Το δεύτερο γκολ του «τριφυλλιού» με τον Ιωαννίδη, που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα του Βόλου!

Το 1-0 του Παναθηναϊκού με τον Καρλίτος από το λάθος του Κλέιμαν!

16:14

15' Σουτ του Φερνάντες έξω από την περιοχή, που περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διούδη.

16:14

14' Σουτ του Βόλου με τον Διούδη να δυσκολεύεται και να διώχνει σε κόρνερ.

16:11

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τους «πράσινους», που μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο και είδαν τον Βόλο να τους κάνει πιο εύκολη την δουλειά με τα ατομικά λάθη των παικτών του.

16:11

Ο,τι καλύτερο για τον Παναθηναϊκό που κάνει εντυπωσιακό ξεκίνημα απέναντι στον Βόλο που δέχθηκε δύο φτηνά γκολ.

16:10

Τι έγινε ρε παιδιά; Που θα έλεγε και ο Σπύρος Παπαδόπουλος

16:08

Ο Βόλος δέχθηκε δύο πολύ φθηνά γκολ, με τον Παναθηναϊκό από την άλλη να πετυχαίνει την ιδανική αρχή που ήθελε στο παιχνίδι για να διώξει το άγχος του.

16:04

4' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, δεν μπορεί να απομακρύνει ο Ρομέρο με την μπάλα να κάθεται στην περιοχή και τον Ιωαννίδη να κερδίζει και να τελειώνει ωραία τη φάση.

16:03

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

4' Ο Ιωαννίδης σκοράρει και κάνει το 2-0!

16:03

Τραγικό λάθος του Κλέιμαν, που έχασε την μπάλα από την πίεση του Καρλίτος, με τον Ισπανό να κερδίζει μέσα στην μικρή περιοχή και να πλασάρει προ κενής εστίας.

16:02

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

3' Καρλίτος και 1-0 για τον Παναθηναϊκό!

16:00

Μπλόκαρε εύκολα ο Κλέιμαν.

16:00

1' Φάουλ σε καλή θέση που κερδίζει ο Ιωαννίδης πλάγια και αριστερά από την περιοχή.

15:59

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Το παιχνίδι ξεκίνησε!

15:57

Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στο χορτάρι του «Απόστολος Νικολαΐδης».

15:57

Ο Παναθηναϊκός νιώθει πιο επιτακτική από ποτέ την ανάγκη για την νίκη, με τον Βόλο από την άλλη θέλει να συνεχίσει το τρομερό σερί των τριών νικών που έχει έρθει από την έναρξη του πρωταθλήματος.

15:49

Καλησπέρα κι από μένα! Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δοκιμάζει τρίτο διαφορετικό δεκάρι στο τέταρτο ματς του πρωταθλήματος σε 4-2-3-1, που με τον τρόπο που αγωνίζεται ο Καρλίτος μπορεί να γίνεται συχνά και 4-4-2. Μετά τους Λούντκβιστ και Βιγιαφάνες, ήρθε η σειρά του Ισπανού να δοκιμάσει εκεί, με τον Σέρβο να δείχνει ότι ψάχνει το κάτι παραπάνω από την θέση αυτή, που θα διευκολύνει την δημιουργία απειλών στην αντίπαλη εστία.

15:47

Είναι ερωτηματικό πάντως το γεγονός ότι μετά από δύο "άσφαιρους" αγώνες ο Γιοβάνοβιτς δεν εμπιστεύεται στην ενδεκάδα τον Μακέντα.

15:46

Οι παίκτες των δύο ομάδων αποχώρησαν για να κάνουν κανονικά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:45

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Ο Κουτσιαύτης θα είναι ο «άρχων» της αναμέτρησης έχοντας ως βοηθούς τους Δημητριάδη και Παπαδάκη. Τέταρτος θα είναι ο Γρατσάνης ενώ στο VAR θα βρίσκονται οι Τζοβάρας και Φωτόπουλος.

15:42

Οι δύο ομάδες έχουν βγει και κάνουν το ζέσταμά τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:39

Στην Λεωφόρο το «τριφύλλι» κέρδισε με 4-1 τον Βόλο ΝΠΣ τη σεζόν 2019-2020 ενώ την περσινή σεζόν έμεινε στο 1-1 κόντρα στην ομάδα της Μαγνησίας, αφού προηγήθηκε με τον Καρλίτος στο 56', αλλά δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 90+2' από τον Μπαρτόλο.

15:34

Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ηττηθεί σε κανένα από τα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει με τον Βόλο διατηρώντας το ίδιο ρεκόρ τόσο εντός όσο κι εκτός έδρας, ήτοι 1 νίκη και 1 ισοπαλία σε κάθε γήπεδο.

15:30

Στον πάγκο για την ομάδα της Μαγνησίας βρίσκονται οι: Κότνικ, Κούζντρα, Γκιουλέν, Βοϊτκόφσκι, Μπαριέντος, Σοάρες, Μεταξάς, Τερεζίου, Λογαράς.

15:27

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΒΟΛΟΥ ΝΠΣ

Ο Γκιγιέρμο Αμπασκάλ επέλεξε τους εξής 11 για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

15:24

Στον πάγκο για τους «πράσινους» βρίσκονται οι Μπρινιόλι, Μακέντα, Σάντσες, Λούντκβιστ, Βιγιαφάνες, Αϊτόρ, Σάρλια, Παλάσιος, Μαουρίσιο.

15:22

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ

Οι 11 ποδοσφαιριστές που επέλεξε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς.

15:21

Καλησπέρα και από μένα. Από νωρίς άρχισαν τα ματς "do or die" για τον Παναθηναϊκό, έτσι όπως τα έκανε. Τέτοιο είναι και το σημερινό με την ομάδα του Βόλου.

15:17

Καλησπέρα σας από το SportDay.gr! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη του αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Βόλο ΝΠΣ για την 4η αγωνιστική της Super League. Το παιχνίδι μεταδίδεται τηλεοπτικά από την Cosmote TV.