3η αγωνιστική
ΟΑΚΑ

1-0

22:24

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για το τρίτο ημίχρονο

22:23

Τέλος στην αναμέτρηση, η ΑΕΚ δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στην Λαμία με την οβίδα του Σέρχιο Αραούχο.

22:21

Τελευταία δευτερόλεπτα στην αναμέτρηση

22:20

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, είμαστε ήδη στο δεύτερο

22:19

ΑΛΛΑΓΗ

90' Ο Σβάρνας στη θέση του Μισελέν

22:18

89' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Λε Ταλέκ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι

22:15

86' Κίτρινη κάρτα στον Τσούκαλο στον πάγκο της Λαμίας

22:14

85' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ έσπασε δεξιά στον Μάνταλο ο οποίος σούταρε με δύναμη αλλά ο Γκαραβέλης έδιωξε με τα πόδια

22:13

84' Σουτ του Μάνταλου από το ύψος της περιοχής μπλόκαρε ο Γκαραβέλης

22:11

83' Γύρισμα του Μάνταλου, προ του Τάνκοβιτς διώχνουν οι αμυντικοί της Λαμίας σε κόρνερ

VIDEO HIGHLIGHTS

Η οβίδα του Αραούχο για το 1-0 της ΑΕΚ

22:07

79' Τεράστια ευκαιρία για την Λαμία με τον Βλαχομήτρο να αστοχεί σε τετ α τετ πριν ο βοηθός σηκώσει για οφσάιντ

22:05

77' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ανσαριφάρντ έστρωσε στον Μάνταλο στο ύψος του πέναλτι αλλά το πλασέ του πήγε απευθείας στην αγκαλιά του Γκαραβέλη

22:02

ΑΛΛΑΓΗ

74' Ο Βλαχομήτρος στην θέση του Ελευθεριάδη

22:01

ΑΛΛΑΓΗ

73' Ο Μάνταλος αντικαθιστά τον Σέρχιο Αραούχο

22:00

69' Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ

21:58

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΙΤΣΑΣ

Λυτρωτικό το γκολ του Αραούχο για την ΑΕΚ που δεν έβρισκε λύσεις μεσοεπιθετικά για να απειλήσει την εστία του Γκαραβέλη

21:56

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

67' Ο Αραούχο με έναν κεραυνό μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 της ΑΕΚ

21:54

ΑΛΛΑΓΕΣ

65' Ο Καραμάνος αντικαθιστά τον Μανούσο, ο Τιρόνε στη θέση του Μανουσάκη και ο Προβυδάκης στη θέση του Τζανδάρη

21:53

ΑΛΛΑΓΕΣ

64' Ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Γέβτιτς και ο Σάκχοφ στη θέση του Σιμάνσκι

21:51

63' Μεγάλη φάση για την Λαμία, τρομερό σουτ του Τζανδάρη εκτός περιοχής, εκτινάσσεται και διώχνει σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Στάνκοβιτς

21:49

60' Σέντρα του Μισελέν από τα δεξιά, κεφαλιά του Αραούχο από το ύψος της περιοχής, πολύ άουτ η μπάλα.

21:48

59' Κόρνερ του Γέβτιτς, η μπάλα στρώθηκε στον Τσούμπερ ο οποίος σούταρε με την μια με το αριστερό αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

21:44

56' Κίτρινη στον Σαραμαντά για φάουλ στον Αραούχο

21:43

55' Σωτήριο τάκλιν του Χατζισαφί στον Ελευθεριάδη ο οποίος βρέθηκε τετ α τετ με τον Στάνκοβιτς.

21:39

51' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία, εκτέλεση κόρνερ από τον Ελευθεριάδη, ο Μανουσάκης εξ'επαφής έστειλε την μπάλα άουτ.

21:38

50' Σουτ του Αραούχο από δεξιά, η μπάλα λίγο άουτ

21:35

47' Ο Αραούχο έστρωσε την μπάλα στον Γέβτιτς, ο οποίος άνοιξε το κοντρόλ δίνοντας την ευκαιρία στον Γκαραβέλη να μπλοκάρει

ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΦΙΝΑΣ

Δεν πέρασαν πολλά 24ωρα μετά το παιχνίδι στο Ηράκλειο. Είναι ξεκάθαρο πως πρόκειται για θέμα μυαλού. Πρέπει να καθαρίσει και η ΑΕΚ θα βρει τον δρόμο για το γκολ.

21:22

Δεν έχει απειληθεί η ΑΕΚ, μπροστά θέλει, προσπαθεί αλλά δεν της βγαίνει με εξαίρεση την κεφαλιά του Τζαβέλλα. Ωραίες κινήσεις ο Γέβτιτς, πρέπει να δούμε τι γίνεται με το χορτάρι και γλιστράνε τόσο οι ποδοσφαιριστές.

21:16

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ και Λαμία παραμένουν στο 0-0

21:16

45+1' Σουτ του Τσούμπερ εκτός περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Γκαραβέλης

21:16

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Η ΑΕΚ έχει την κυριαρχία στο ματς, πατά εύκολα στην περιοχή της Λαμίας, αλλά λείπει η σωστή απόφαση στην τελική προσπάθεια και η γρήγορη κίνηση για να φέρει περισσότερους παίκτες που θα απειλούν. Είναι αναγκαίο για την Ενωση να βρει περισσότερα από τον Τσούμπερ και να πετύχει ένα γκολ που θα την ξεμπλοκάρει.

21:15

Ενα λεπτό έξτρα χρόνου στο πρώτο ημίχρονο

21:14

43' Αρκετά λάθη τα τελευταία λεπτά

21:09

39' Φάουλ του Τζανδάρη στον Αμραμπατ, έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για δεύτερη κίτρινη στον μέσο της Λαμίας.

21:08

38' Οφσάιντ στην κίνηση του Μανούσου σε μια φάση που κατέληξε σε δοκάρι της Λαμίας

21:07

37' Εκτέλεσε απευθείας το φάουλ ο Τσούμπερ, η μπάλα αναπήδησε αλλά δεν μπέρδεψε τον Γκαραβέλη ο οποίος μπλόκαρε.

21:06

36' Αντεπίθεση της ΑΕΚ με τον Σιμάνσκι, τον γκρεμίζει ο Ρόμανιτς, ο οποίος δέχτηκε την κίτρινη κάρτα.

21:04

Αργή και προβλέψιμη μέχρι τώρα η ανάπτυξη της ΑΕΚ, όσο δεν μπαίνει ο Τσούμπερ στο παιχνίδι και δεν κερδίζει μέτρα στο γήπεδο, δύσκολα θα βρει λύσεις

21:03

34' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Αραούχο πέρασε τον Γκαραβέλη, από πλάγια θέση προσπάθησε με ραμπόνα να σκοράρει αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

21:02

32' Ωραία μπαλιά του Αμραμπατ στον κενό χώρο για τον Μισελέν, το γύρισμα του Γάλλου όμως καταλήγει απευθείας στα χέρια του Γκαραβέλη.

21:01

31' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, γύρισμα του Τσούμπερ από αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στον Σιμάνσκι το σουτ του οποίου έφυγε άουτ.

21:00

30' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για φάουλ στον Τσούμπερ

20:57

28' Σουτ του Αραούχο από αριστερά, πολύ άουτ η μπάλα

20:57

27' Ομορφη ενέργεια του Τσούμπερ από αριστερά, σέντρα του Χατζισαφί, διώχνει ο Σαραμαντάς.

20:52

22' Σέντρα του Σαραμαντά από αριστερά, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς

20:50

Με πολλές διακοπές και χωρίς ρυθμό το πρώτο 20λεπτο, λείπουν οι σωστές επιλογές από την ΑΕΚ στο τελείωμα των φάσεων και να ανέβουν οι γραμμές για να πιεστεί η Λαμία

20:50

20' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, υπέροχη κάθετη του Αραούχο, ο Τσούμπερ πέρασε από τον Βύντρα αλλά πρόλαβε ο Γκαραβέλης και μπλόκαρε πριν πλασάρει.

20:49

Δεν δυσκολεύεται μέχρι στιγμής η Λαμία να κρατήσει την ΑΕΚ μακριά από την εστία του Γκαραβέλη, με εξαίρεση την κεφαλιά του Τζαβέλλα.

20:45

Παρατηρείται ότι πολλοί ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ γλιστράνε αρκετά στον αγωνιστικό χώρο.

20:43

14' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, σέντρα του Αμραμπατ από τα δεξιά, η μπάλα στρώθηκε στον Αραούχο, ο οποίος γλίστρησε πριν εκτελέσει.

20:41

11' Ομορφη εκδήλωση επίθεσης για την ΑΕΚ, η μπάλα στρώθηκε στον Γέβτιτς εκτός περιοχής αλλά δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα και κατέληξε χωρίς δύναμη στον Γκαραβέλη.

20:41

Tην βρήκε την ενδεκάδα του ο Μιλόγεβιτς. Μία ή δύο θέσεις θα παίζονται στο εξής. Αν όλοι είναι διαθέσιμοι, ασφαλώς.

20:38

8' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Γέβτιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τζαβέλλας έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γκαραβέλης μπλόκαρε με δυσκολία.

20:37

8' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Σιμάνσκι σούταρε αλλά ο Βύντρα έβαλε την κόντρα κι έδιωξε σε κόρνερ.

20:35

6' Πρώτη ευκαιρία για την Λαμία, ωραία πάσα του Μανουσάκη, ο Ρόμανιτς σούταρε με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

20:35

5' Εκτέλεση φάουλ για την Λαμία, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς προ του Αντέτζο.

20:32

3' Στο έδαφος βρίσκεται ο Νορντίν Αμραμπατ, ο οποίος κρατάει την μέση του.

20:30

Σέντρα στην αναμέτρηση

20:27

Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους οι δυο ομάδες.

20:22

Είμαστε εν αναμονή της επίσημης εξόδου των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

20:18

Λογική η 11άδα της ΑΕΚ από τον Μιλόγεβιτς, πρέπει να βρει ρυθμό η ομάδα του και αυτό μπορεί να επιτευχθεί μόνο μέσα από τα παιχνίδια. Ενδιαφέρουσα η πρεμιέρα του Γέβτιτς στις αρχικές επιλογές

20:14

Στον πάγκο για την Λαμία βρίσκονται οι: Σαράνοφ, Προβυδάκης, Μαρτίνεζ, Γκόλεμιτς, Τιρόνε, Τρούμπουλος, Τσούκαλος, Καραμάνος, Βλαχομήτρος

20:14

Στον πάγκο για την ΑΕΚ βρίσκονται οι: Τσιντώτας, Μπακάκης, Σβάρνας, Μήτογλου, Μιτάι, Μάνταλος, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς

20:13

Μάλιστα, στο πέταλο των οργανωμένων οπαδών της ΑΕΚ βρίσκεται και πανό με μήνυμα για τον Στέλιο Σεραφείδη.

20:08

Καλησπέρα και από εμένα, αναμενόμενη ενδεκάδα, την οποία γράψαμε χθες το βράδυ και στο sportday.gr, με τον Μιλόγεβιτς να θέλει να καθαρίσει από νωρίς το παιχνίδι με την Λαμία.

20:07

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Στέλιος Σεραφείδης, ο οποίος όπως διαβάσατε από το sportday.gr ζήτησε να μεταβεί στο ΟΑΚΑ παρά το πρόβλημα υγείας που τον ταλαιπώρησε τις τελευταίες ημέρες.

20:00

Η ενδεκάδα της Λαμίας: Γκαραβέλης, Μαζουλουξής, Αντέτζο, Βύντρα, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης, Μανούσος, Μανουσάκης και Ρόμανιτς.

19:56

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί, Λε Ταλέκ, Σιμάνσκι, Αμραμπατ, Γέβτιτς, Τσούμπερ και Αραούχο.

19:49

Σέντρα στις 20:30 με τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport1.

19:45

Η ΑΕΚ προέρχεται από την ισοπαλία στην Κρήτη με τον ΟΦΗ, ενώ η Λαμία ηττήθηκε στην έδρα της από τον Ολυμπιακό.

19:42

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ-Λαμία για την 3η αγωνιστική της Super League Interwetten.